REJESTRACJA
931 PL

930 PL

929 PL

  869 i 870 PL!

  867 i 868 PL!

  866 PL!

Ace of Diamond
Autor: Murgrabia dnia 20/02/19 12:06
933
Autor: Szczery dnia 20/02/19 05:43
Spamiliada 12
Autor: fuszioms dnia 19/02/19 22:57
[Komentarze] Znajdź Szpiega!
Autor: Komimasa dnia 19/02/19 22:29
Bijatyki na konsole i nie tylko
Autor: Orzi dnia 19/02/19 16:50
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
Wśród fal na Grand Line płynął mały statek z wyglądu przypominający okrągły wiklinowy koszyk. Jego jedynym pasażerem była kreatura zająco-podobna. Jak każdy zając pokryte było futerkiem, w tym przypadku koloru białego, a z tyłu merdało omykiem. Jej tułów zdobiła czerwona kamizelka, pod szyją widniała zielona kokardka, a na głowie siedział czarny cylinder, z którego wychodziły zajęcze uszy.
W chwili, gdy na horyzoncie pojawił się statek, kreatura ta klęła pod nosem na sprzęt napędzający jej statek. Zauważywszy zbliżającą się łajbę, znów podjęła próbę odpalenia silników, używając przy tym kilku siarczystych dla uszy słów. Za ósmym razem udało się w końcu odpalić ten ostro już posolony i przepieprzony silnik. Tak właściwie na próżno, gdyż w tym czasie nieznany statek zdążył pierwszy do niego podpłynąć. Pasażer aż skakał z wrażenia, wykrzykując w niebo kolejnych kilka siarczystych przekleństw radości z powodu sukcesu. Jednak, ujrzawszy statek w odległości "na rzut beretem", rzucił kilka kur pod nosem wyłączając z bólem w sercu tą jebaną turbinę.
Zając wygładził wąsy, spojrzał w podręczne lusterko, czy nie ma nic między zębami, nasunął kapelusz bardziej na czoło, poprawił kokardę i kamizelkę, po czym spojrzał na statek z głową lwa na dziobie i już miał krzyknąć, aby naciągnąć jego załogę, gdy z ich strony nastąpił pierwszy kontakt.
-Czym jesteś?
Po chwilowym zaskoczeniu zając dostrzegł lekko przekręconą głowę, nakrytą słomkowym kapeluszem i przyglądającą mu się z nad burty.
-Jam jest Sir Zając. Najsłynniejszy sprzedawca jajek wielkanocnych na tej połowie Grand Line. -odparła mu zająco-podobna istota. -I mam dla ciebie jedyną w swoim rodzaju ofer...
-E! Chopper. -przerwał mu w pół słowa tamten. -Czy ten tu nie jest podobny do tych królików z twojego kraju?
-Co?- z nad burtu wyjrzała kolejna głowa. Tym razem była to głowa z porożem i pokryta brązowym futerkiem. Sprzedawca jaj może by się zdziwił, gdyby sam nie był białym puchatym zającem.
-No co ty, Luffy... -pojawiła się następna. Tym razem był to blondyn. -Tamte były wielgachne, a to jakaś popierdułka. Nawet na pasztet by się nie nadawał.
-Jestem Zają...
-Patrzcie, jakie ma śmieszne zębiska. Shihihihihi. -jego dwa siepacze zostały wykpione, przez pierwszego "klienta", który pojawił się na rufie.
-Niech was *** *** *** *** i *** *** ***. -mruknął zając cicho w eter, rozładowując nagromadzającą się w nim złość. Odetchnął głęboko, po czym kontynuował. -Jestem Sir Zając, z wielowiekowego rodu Zająców z wieloletnią tradycją, od pokoleń zajmującego się wcis... sprzedażą jajek wielkanocnych. I mam dla was dziś specjalną ofertę. -powiedział to bez cienia zaangażowania, ledwo ruszając ustami i patrząc gdzieś w dal za horyzont.
Dawno przestał się starać. Pływa z towarem już od trzech lat i ani razu nie udało mu się zrobić transakcji. W domu rodzinnym nazywają go zakałą rodziny, a wręcz są blisko jego wydziedziczenia.
-Jajka wielkanocne? -Zaciekawił się "klient" w kapeluszu.
-Ta. -odparł zając wyciągając z jednej ze skrzynek przedmiot w kształcie jajka, tylko że pomalowany w przeróżne wzorki. -Jajka wielkanocne. Szeroki wybór. Pisanki, kraszanki, oklejanki, skrobanki, ażurki...
-A do czego komu takie coś? -zapytała nowa twarz w ciemnych okularach i dziwną , bardzo dziwną niebieską fryzurą. -Do wystroju wnętrz? Sunny i tak jest już Suuuuuper i bez tego.
-Jajka wielkanocne. Jajka malowane na święto wielkanocne, obchodzone w kilku krajach South Blue. Zwyczaj pochodzi z dawnych zwyczajów kultury pogańskiej. Pierwsze znane pisanki pochodzą jeszcze za czasów mezopotamskich. -wyjaśniła smukła kobieta o czarnych oczach.
-Czy to się je? -rzekł znów kapelusznik, oblizując się. Niedyskretnie.
-No ba. -burknął zając.
-Kupmy wszystkie!! -wrzasnął "pierwszy klient". -Chcę ich spróbować!
-Chwila , chwila. Un moment. -wtrącił się blondyn. -To dość podejrzane. A skąd ty bierzesz te jaja? Nie pozwolę damom jeść jaj niewiadomego pochodzenia.
-Zjadłem Jajo-jajowoc. Mogę robić jaja pstrykając palcami. -odparł beznamiętnie zając.
-Serio?! -ryknęli chóralnie kapelusznik, zwierzo-podobne coś i nowa twarz z długim nochalem.
-Nie, kur*a. Sam je znoszę. -zając znów po cichu rzucił w eter, aby się odstresować. Po czym pstryknął włochatymi palcami lewej łapki i pojawiło się w nim jajko. -Voila.
-Ale czad! -zaryczało znowu trio, a w ich oczach jakby dostrzegł... gwiazdy?
Zając zaczął się zastanawiać, na jakich to świrów znowu trafił. Spotykał już przeróżnych. To traktowali go kulami, to nożami, ogniem, a kilku próbowało go nawet ugotować. Ale ci... Sam nie wiedział, czy to nieźli aktorzy, czy po prostu kretyni. Nie przejmował się tym. Grunt, że łyknęli tą lichą sztuczkę z pojawiającym się w ręku jajkiem- rodzinny tajnik magii przekazywany z dziada pradziada. Dopiero w tej chwili przestał uznawać te dziesiątki godzin, stracone na ćwiczeniach.
-Bierzemy wszystkie! -wrzasnął znów kapelusznik. -Muszę koniecznie je spróbować! Muszę! Ciekawe czy mają smak mięsa...
-Kretynie. -Odezwał się Nosowaty. -To jajka, więc smakują jak jajka.
-Mam i o smaku mięsa. -wtrącił zając.
Następnie wyjął kolejne jajko z innej skrzynki i lekko je stuknął. Skorupka pękła, a w środku siedział żółciutki kurczaczek. Wszystkim na statku opadła kopara.
-No... tylko to inwestycja długoterminowa, no... -zająknął się zając. -Musi trochę urosnąć teraz...
-Czad! Bierzemy wszystko!
-Czekaj Luffy. -pojawiła się dziewczyna o pomarańczowych włosach. -Ile za nie chcesz?
-Za wszystkie? -odparł zając. -150 milionów Berry.
-ILE?! -w nowej zaczęło się gotować. -Luffy ABSOLUTNIE nie wydamy tyle za kilka skrzynek jajek! Zapomnij!!
-Ale ja chcę! Jestem kapitanem i rozkazuję je kupić!!
-Luffy! Za tyle kasy to kupimy ci dziesięć spiżarni pełnych mięsa!
-Ale ja chce te jajka.
***
-Za-za-za-zakała rosiny mówili... yp... -w pewnym barze, na stole stało zająco-podobne coś, z mocno poluzowaną muszką, nawalony w pięć dup i rozlewający piwo z kufla, podczas swej przemowy. W momencie pojawienia się w barze miał jeszcze na sobie kamizelkę oraz kapelusz, lecz do tej chwili zdążył już je gdzieś zapodziać. Wszyscy obecni go tu słuchali, gdyż z ochotą stawiał kolejkę za kolejkę. Dla wszystkich. -Za-za-kała rosiny mówili... Yp... Ale szy... ale szy ktoś z tych jebanych dziadów przede mną... yp...-uniósł godnie głowę. -Wcisnął 10 skrzynek jaj...yp... za 100 milionów Berri dla bandy kretynów? Yp... No... Yp... Czy ktoś z nich... -pociągnął solidny łyk i zapomniał dalszej części powtarzanego zdania. -Jusz to wissę... -uniósł obie ręce formułując prostokąt. -"Sir Zając Biały, Szysiesty piąty Syn Sir Zająca Śnieżnego, sześćsiesiątego drugiego Syna Sir Zająca Puszystego, Jako fierwszy sprzedał 5000 pisanek za 100 mln Berry." Jusz wisę to w sali portre--re-trerte... sami wiecie...
***
Następnego dnia w gazecie załoga Słomianego Kapelusza przeczytała obszerny artykuł o wyzysku kur na pewnych dalekich wyspach Wielkanocnych. Pewne osoby były zawiedzione, pewne (i to wcale nie oznacza, że nie te same) dostały solidnie po głowie, a inne pluły sobie w twarz, że pozwoliły wydać tym durniom 100 milionów (całe szczęście, że udało się utargować 50 mln upustu), niektóre miały to głęboko gdzieś, inne się uśmiechały pod nosem na sam ten widok... Ale to już inna historia.
bullet Napisane przez teos dnia 27 kwiecień 2013 · Kategoria: KONKURSY ·
· 0 komentarzy · 978 czytań · Drukuj

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Komimasa
19/02/2019 21:53:54
Uwaga, ponieważ zmienia się serwer na którym stoi reader, linki do rozdziałów mogą nie działać. Prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość.

Imi
27/01/2019 12:20:10
Jak na mangę to ogromne opóźnienie. Niestety, taki okres że te opóźnienia powstają. Jak u sąsiada skończą remont powinno być ok^^

Komimasa
23/01/2019 14:26:51
Nie ma tam jakiś większych opóźnień, powinienem dziś do tego usiąść ale raczej znajdę czas dopiero w czwartek.

Zibii
23/01/2019 13:03:38
A jakieś info o Mandze? Smile

Komimasa
21/01/2019 12:21:23
Przepraszamy za opóźnienie z odcinkami, w tej chwili już pracujemy nad 869, więc jeśli korekta będzie szybko, to powinniśmy za kilka dni mieć wszystko już na stronie.

Imi
15/01/2019 20:18:50
Bo kiedyś wychodził odcinek w niedzielę, teraz erai raws np wyszedł dziś. I proszę nie wspominać mi o stronach, które dają news, a to co w nim dopiero później.

Komimasa
13/01/2019 13:50:17
przerwałem tłumaczenie. Wróciłem od Zo. Nie rozumiem, o co chodzi z odcinkiem 868. To odcinek najnowszy, który wyszedł dopiero dziś,

Komimasa
13/01/2019 13:49:21
Rozdziały muszą być usuwane systematycznie co jakieś 10, więc starszych nie może być. Jeśli chodzi o odcinki anime, to w połowie Dressrosy miałem cięższe chwile i na rok, trochę więcej,

maabm1989
13/01/2019 00:43:31
Witam jestem tu nowa i mam pytanie czemu brakuje tu niektórych odcinków? nie widzę ani w rozdziałach ani w odcinkach od nr 868? /jak mam szukać ?

Komimasa
27/12/2018 17:30:52
Niestety nikt nie zrobił. Ja, jeśli jestem przy kompie, to albo odcinek albo rozdział...

teos
27/12/2018 15:25:59
W tym roku też nie ma świątecznej krzyżówki? Sad

Komimasa
24/12/2018 10:58:05
Przepraszam najmocniej, ale w związku z Swiętami, do odcinków wrócimy po okresie świątecznym.

Komimasa
12/12/2018 12:11:39
Prace nad tłumaczeniem 927 nadal trwają, niestety dość wymagający jest ten rozdział.

Komimasa
04/12/2018 20:44:06
Tłumaczenie 926 skończone i poszło do korekty Smile

Imi
23/11/2018 14:50:48
Skoro chaptery zostały usunięte, to znaczy że powinny nie być już ogólnie dostępne.

Komimasa
16/11/2018 23:36:41
Ja niestety nie... Spróbuj na chatango na wt, może tam będzie więcej szczęścia.Tylko z drugiej strony dodawać linków nie można, ale możesz maila zostawić czy coś.

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
7,297,130 unikalne wizyty
Copyright © 2009 OnePieceNakama.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone.
Theme create by BaiChi_696 & Szklana
completely modified by LuckyLuke, CichyWiatr
graphics by eyekiss

Kontakt z Administracją Strony