REJESTRACJA
984 PL

983PL!

981- 982PL!

  901 PL!

  900 PL!

  899 PL!

CC10 - dojazdy
Autor: Eikichi dnia 14/07/20 21:22
CC9 - Trupiarniane śniadanie mi..
Autor: Ena dnia 14/07/20 15:30
CC 10 - termin, miejsce, koszt, ..
Autor: okiren dnia 14/07/20 14:58
Koronawirus, sytuacja w kraju i ..
Autor: Misiuz dnia 11/07/20 12:30
Pozytywny wątek - co nas aktual..
Autor: Biri dnia 10/07/20 16:01
CC10 - Wykaz planszówek
Autor: Ena dnia 09/07/20 13:19
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
AnimeCon_baner
"Czarnobrody"<br> Marshall D. Teach

To nie ty...
Człowiek, na którego czekał Roger,
to nie ty, Teach...

~ Edward Newgate ~


Oto przed Wami admirał pirackiej floty, jeden z Czterech Imperatorów, niegdysiejszy Królewski Wojownik Mórz (nawet, jeżeli tylko przez chwilę), człowiek, który dorastał przez lata na statku wielkiego Białobrodego, miłośnik wiśniowych placków mający biesa za skórą. Oto pirat, do którego ma należeć nowa era – „Czarnobrody” Marshall D. Teach, "D.", który boi się, gdy śmierć zagląda mu w oczy.

Wygląd

Ale wszyscy wiecie, że Teach nie jest jak wszyscy!
Jest w nim coś innego... w jego ciele!

~ Marco ~


Patrząc na Marshalla D. Teacha możemy dostrzec w nim prawdziwego, niegodziwego pirata. Z oczu źle mu patrzy, ciągle szczerzy w szyderczym uśmiechu swoje wybrakowane uzębienie, jest zarośnięty, ma krzywy nos, a we wczesnych projektach miał nawet przepaskę na oku bądź papugę na ramieniu. Ale po kolei.

teach_1

teach_2Czarnobrody, to z lekka gruby i wysoki mężczyzna, liczy sobie w końcu 344 cm wzrostu, na dosyć chudych nogach. Ma czarne, okrągłe oczy i szeroki uśmiech, często ironiczny bądź złowrogi. Brakuje mu kilku zębów. Ciężko dokładnie określić ilu i których, gdyż Oda potrafi być w tym temacie mocno niekonsekwentny, nie tylko w obrębie tomu, czy rozdziału, ale nawet jednej strony. Przeważnie brak mu dwóch zębów na górze, na środku i po lewej stronie, oraz jednego na dole, po prawej. Zdarza się jednak, nawet dosyć często, iż na dole brakuje mu dwóch, kiedy indziej z kolei na górze nie ma tylko jednego, a z dwa-trzy razy magicznie prezentuje pełne uzębienie. Na jego twarzy widnieje czarny zarost, niewielki we wcześniejszych latach, zaś od wizyty w Mock Town coraz dłuższy, niestrzyżony i niezbyt elegancki. Po dwóch latach jest on najprawdopodobniej na tyle długi, sądząc po wyglądzie jego ślimakofonu, że jest w stanie podzielić go na sześć pojedynczych pędzelków, każdy związany osobną gumką. Jego kręcone włosy, również czarne, długością sięgają mu w okolice łopatek.

W jednym z SBS-ów, w którym to Oda został poproszony o narysowanie dziecięcych wersji Wojowników Mórz, Teach, jako jedyny, został narysowany jako nieszczęśliwy, płaczący chłopiec, zaciskający swe małe pięści w świetle księżyca. Na ilustracji tej nosi on krótkie spodenki i zapinaną koszulę z długimi, podwiniętymi rękawami. Obuty jest w dosyć eleganckie buty z klamrą, a na głowie nosi czapkę z daszkiem. Z jakieś 30 lat później, może mniej, w Mock Town, jego wygląd jest już nieco bardziej niedbały. Ma on na sobie białą koszulę, ponownie z długimi, podwiniętymi rękawami, rozpiętą, przez co ukazującą szeroki, owłosiony tors, długie spodnie z delikatnym wzorkiem przewiązane w pasie żółtą szarfą oraz czarne buty sięgające nad kostkę, z małym obcasem i klamrą. Na głowie nosi czarną bandanę, za pasem zaś trzyma butelkę z alkoholem. W późniejszym czasie do butelki dołączają trzy pistolety, zaczyna nosić też czarny kapitański płaszcz z podwiniętymi rękawami. Od momentu zostania Wojownikiem Mórz zmienia wierzchnie nakrycie na płaszcz znacznie dłuższy, ze złotymi naramiennikami i zdobieniami, tym razem zarzucony na ramiona, na jego głowie zaś pojawia się kapitański kapelusz. Czarnobrody zdaje się lubić błyskotki, gdyż nosi ich niemało. Od pobytu na wyspie Banaro widzimy go z pierścieniem na każdym palcu, koralikowymi bransoletami na nadgarstkach oraz dłuższymi sznurami korali, czy też szlachetnych kamieni, na szyi. Im dłużej jest kapitanem pirackiej załogi, tym zdaje się lepiej, ozdobniej ubierać. Za czasów bytności w załodze Białobrodego nosił koszule z długimi rękawami, rozpinane bądź bez guzików, długie spodnie i czarną bandanę na głowie. Teraz coraz bardziej przypomina wyobrażenia o realnym piracie „Czarnobrodym”.

Charakter

Niech się z nas śmieją!
Ci, którzy chcą dotrzeć na sam szczyt wiedzą,
że są takie walki, które po prostu trzeba sobie odpuścić!!!

~ Marshall D. Teach ~


teach_3Teach, to szczwany lis. Niezwykle wytrwały w dążeniu do obranego celu. Jest jednym z grona chętnych na znalezienie ONE PIECE i zostanie Królem Piratów. Obmyślił plan, który ma mu to ułatwić i konsekwentnie wypełnia jego założenia, nawet jeżeli trwa to dziesięciolecia i w międzyczasie coś dopisze, a z czegoś innego zrezygnuje. By zdobyć upragniony, diabelski owoc, dający temu, kto go zje moc ciemności, dołączył przed ponad 20-ma laty do załogi znanego Edwarda Newgatea, gdyż liczył, że pływając na tym statku najszybciej ten owoc odnajdzie. I tak też się stało. A, jako że nie wszystko poszło w tym temacie po jego myśli, nie zawahał się posunąć do morderstwa, kradzieży i ucieczki ze statku. Wcześniej, będąc na pokładzie, jakoś szczególnie się nie wyróżniał. Niczym nie zasłynął ani nie miał aspiracji, by sięgnąć po wolny stołek dowódcy jednego z oddziałów. Gdy zdobył upragnioną moc zaczął kompletować własną załogę, wykazywać się, pozwalać światu o sobie usłyszeć, a by móc zdobyć do swojej ekipy kolejnych szubrawców, najgorszych z możliwych, postarał się o pozycję umożliwiającą mu w miarę łatwe dostanie się do gniazda takowych. Na wojnie niehonorowo zabił swego dawnego kapitana i przejął moc jego owocu, stając się tym samym pierwszym znanym człowiekiem, który był w stanie zjeść dwa diabelskie owoce. Jego dawni kamraci twierdzili, że stało się to możliwe przez dziwne ciało, którym dysponuje. Krocząc krok po kroku Czarnobrody stał się władającym dwiema potężnymi mocami, co dało mu jeszcze większą pewność siebie niż miał posiadając tylko jedną z nich. Uważa się za najwyższy byt. Wie jednak, z kim sobie na daną chwilę nie poradzi, nie podejmuje walki, której wygrania nie jest pewien. Nie znaczy to jednak, że nie porywa się lekkomyślnie na silniejszych niż on przeciwników. Nie zawsze bowiem walczy z nimi fair. Nie obce jest mu uciekanie się do podstępu, zdrady czy przewagi liczebnej.

Mimo że niezły z niego strateg, wykazuje też spore pokłady lekkomyślności i ignorancji. Podobnie jak Luffy'ego, można go nazwać inteligentnym idiotą, on jednak działa bardziej świadomie i z jako-taką ostrożnością. Jest osobą żyjącą na luzie, wierzącą w moc przeznaczenia, ludzkich pragnień i marzeń. Nie obca jest mu dobra zabawa i sarkazm. Potrafi naigrawać się z przeciwnika, nawet podczas walki, co niekiedy kończy się dla niego otrzymaniem bolesnych obrażeń. Jest ambitny i arogancki, żądny władzy.

Jest w nim odrobina sentymentu, dla własnej korzyści. Po ponownym spotkaniu z Ace'em, tytułuje go, może też i trochę ironicznie, mianem dowódcy, w końcu był niegdyś jego podwładnym. Liczył, że uda mu się zwerbować go do własnej załogi. Próbował podobnym sposobem zdziałać coś u rozzłoszczonego Białobrodego, powołując się na ich stosunkowo niedawną ojcowsko-synowską więź.

Czarnobrody nosi w swym nazwisku tajemniczy inicjał „D”. Różni się jednak od poznanych do tej pory osób z tego grona. Jako jedyny z nich boi się śmierci. Jest przerażony, ilekroć staje z nią oko w oko. Według przedśmiertnych słów Białobrodego, który poznał tajemnicę tej litery, Teach nie jest osobą oczekiwaną przez Rogera. Oznaczać to może, iż przez ten strach bądź też inne cechy swojej osobowości, prawdopodobnie nie będzie on zdolny dokonać tego, na co Rogerowi zabrakło czasu. Mimo to, on sam będzie uparcie dążył do celu, który sobie wyznaczył, a który pozostawił gdzieś na końcu drogi Król Piratów.

Historia

Czekał tylko na szansę.
Nie zajął pozycji dowódcy ani niczym się nie rozsławił.
Cały ten czas krył się w cieniu znanego Białobrodego!
A teraz ma moc i bierze się do akcji.
W końcu spróbuje sięgnąć szczytu, dzięki własnej woli!!!

~ Shanks ~


Marshall D. Teach jest obecnie 40-letnim kapitanem groźnej załogi pirackiej. Zanim nim jednak został spędził kawał życia na statku Białobrodego, wcześniej zaś prawdopodobnie miał trudne, a na pewno niezbyt wesołe dzieciństwo.

Czasy piratów Białobrodego


Teach marzył o potężnej mocy. Lektura leksykonu z diabelskimi owocami pozwoliła mu na zapamiętanie kształtów wszystkich tych, które zostały w nim zilustrowane, w tym potężnej logii, której pożądał. W wieku najwyżej 16 lat, a prawdopodobnie nawet wcześniej, wstąpił on do załogi Białobrodego, uważał bowiem, że pływając na tym statku, w załodze jednego z najpotężniejszych piratów tamtych czasów, ma największe szanse, by znaleźć przedmiot swych pragnień. Przez te wszystkie lata nie wyróżniał się niczym szczególnym, może jedynie w jakiś sposób nietypowym ciałem, nie pragnął uwagi, awansów, pozycji. Był szeregowym piratem w silnej załodze. Gdzieś jeszcze przed śmiercią Rogera, ok. 25 lat przed obecnymi wydarzeniami, gdy Roger i Newgate spotkali się, by pogadać przy sake, Białobrody wspomina o obecności Teacha pośród swoich piratów, przy okazji dowiadując się od swego rozmówcy o znaczeniu tajemnego inicjału „D.”. Dwa lata po śmierci dziecka Logue Town Marshall przysłuchiwał się, wraz z innymi członkami załogi, próbie przeciągnięcia Białobrodego na swoją stronę przez Shikiego. Przed 20 laty wraz z załogą stanął do obrony Wyspy Ryboludzi przed żądnymi zysku piratami, nosząc na dłoni broń o długich ostrzach. Gdzieś w międzyczasie miała miejsce walka Teacha z Shanksem, pamiątką której jest blizna na oku Czerwonowłosego. Nie wykluczonym jest, że młody Czarnobrody dołączył do załogi Białobrodego już po rozwiązaniu piratów Rogera. Wówczas walka z Shanksem musiała odbyć się, gdy ten był już samodzielnym piratem. Podczas egzekucji kapitana i werbunku Yasoppa dwa lata później, jego oko nie zostaje nam pokazane przez Odę, więc możemy jedynie spekulować.

Mijają dwie dekady. Do załogi dołącza Ace, a wkrótce zostaje mu powierzone od lat nieobsadzone stanowisko dowódcy drugiego oddziału, oddziału, do którego przynależał Marshall D. Teach. Według zasad panujących na statku Edwarda Newgate'a, ten, który znalazł diabelski owoc może stać się jego władającym. Teach stracił już nadzieję, że kiedykolwiek odnajdzie to, czego pragnął. Los jednak chciał, że jego wymarzona logia stała się własnością jego towarzysza, dowódcy czwartego oddziału – Thacha. Pchany żądzą posiadania i zapewne swoją podstępną naturą, złamał najświętsze prawo piratów Białobrodego i zamordował niedoszłego władającego mocą ciemności. Po tym czynie i kradzieży owocu, 38-letni Teach zbiegł ze statku. Wszyscy byli oburzeni jego czynem, najbardziej zaś jego dowódca, który za punkt honoru wziął sobie wymierzenie mu kary. Nie pomogły kapitańskie ostrzeżenia o złych przeczuciach w związku z tą sprawą, nie pomogło powstrzymywanie narwanego Ace'a przez pozostałych dowódców w załodze. Młodzieniec ruszył w pościg za mordercą, cofając się z wód Nowego Świata na Cmentarzysko Piratów.

Teach zaś, stając się władającym mocą ciemności, w końcu mógł ruszyć ku urzeczywistnianiu swoich planów związanych z wielką potęgą i tytułem Króla Piratów. Zwerbował on jak na razie czteroosobową załogę i krążył po pierwszej połowie Grand Line. Jedną z ofiar jego podróży stało się Królestwo Drum, które uległo sile zaledwie pięciu ludzi. Jego monarcha wraz ze świtą uciekli z wyspy, kraj zaś został zniszczony przez piratów. Teach zaczął rozsławiać swe nowe imię – Czarnobrody.

Jaya

teach_7a

Kilka miesięcy później, po tym, jak jeden z Siedmiu Królewskich Wojowników Mórz padł ofiarą młodego pirata w słomkowym kapeluszu, Marshall zapragnął zasiąść na niedawno zwolnionym stołku, by móc osiągnąć kolejny wyznaczony sobie cel. Wysłał swojego nawigatora, by ten zarekomendował jego osobę na spotkaniu na Mariejois, którego celem był wybór następcy Crocodile'a. teach_9Mimo że zgromadzone tam osoby nigdy nie słyszały o „Czarnobrodym” i nie widziały zagrożenia, które mógłby on stanowić dla innych piratów, ostatecznie zgodziły się dać szansę wykazania się temu osobnikowi. W międzyczasie, w mieście Mock Town na wyspie Jaya, Teach skrzyżował po raz pierwszy swoją ścieżkę z Luffym. Ich znajomość rozpoczęła się od kłótni na tle smakowym. Wpierw nie zgodzili się co do smaku wiśniowych placków, następnie gorzały. Koniec końców zaczęli się licytować w ilości zamawianych dań na wynos, co omal nie skończyło się bójką. Teach był zdziwiony, że za takiego młokosa Marynarka wyznaczyła aż 30 mln nagrody. Po poznaniu tej sumki i otrzymaniu swego zamówienia w postaci 50 placków wiśniowych, opuścił on tawernę, mijając się w drzwiach z Bellamym. Gdy tam odbywała się rozróba, on siedział sobie spokojnie przed budynkiem i wcinał placki. Kiedy Nami wyszła na ulicę, tachając ze sobą pobitych Luffy'ego i Zoro, Teach zaczepił ją mówiąc, że podniebna wyspa, o której informacji szukali i która stała się przyczyną wcześniejszej bójki, naprawdę istnieje. Mężczyzna wyjaśnił młodej nawigatorce postawę jej towarzyszy, po czym zaczął mówić o rzekomej nowej erze i ludzkich marzeniach. Widząc, że zatrzymuje Słomkowego, wziął swój zakup i głośno się śmiejąc oddalił się.

Wieczorem, gdy wraz z pozostałymi członkami swojej załogi włóczył się po mieście, natrafił na nowy list gończy Luffy'ego. Ponownie zdziwił się widząc cenę za jego głowę, przy okazji wyrażając niepochlebne zdanie o poziomie jego „dominacji”. 100 mln berry widniejące na liście było odpowiednią kwotą, by chcący poinformować świat o swoim istnieniu Czarnobrody obrał sobie gumowego kapitana za cel polowania.

Następnego dnia, wczesnym rankiem, załoga Teacha na swej wielkiej tratwie ruszyła w pościg za Słomkowym. To on poinformował Luffy'ego i Zoro o wystawieniu za nich nowych nagród, przy okazji każąc się poddać i oddać w jego ręce. Nim ich jednak zdążył dorwać, prąd wznoszący wystrzelił Merry'ego w niebo, roztrzaskując przy tym okręt Czarnobrodego. Na jego związanych szczątkach Teach wraz z załogą zaczęli debatować o losie i przeznaczeniu, jak także o tym, że nie ma sensu ruszać za Słomkowym w niebo, bo póki jego załoga jest na Grand Line, na pewno jeszcze się spotkają, a wówczas nie wymknie im się z rąk.

Banaro
teach_10Okazja ku temu mogła się nadarzyć bardzo szybko. Podczas gdy Słomkowi wczasowali się na podniebnej wyspie, a po powrocie wpadli w niezłą kabałę w Wodnej Stolicy, czego efektem było rozniesienie w pył jednej z rządowych placówek, Czarnobrody również podróżował z wyspy na wyspę. Przez ten czas zaczął nawet nosić czarny, kapitański płaszcz, choć kapelusza się jeszcze nie dorobił. Przebywając na wyspie Banaro on i jego załoga dowiedzieli się z gazet o wyczynach Luffy'ego i jego przyjaciół. Przewidując, że taka afera niewątpliwie zwiększy cenę na ich listach gończych i korzystając z faktu, że przebywali praktycznie w sąsiedztwie Water 7, Teach i załoga już mieli ruszać na spotkanie z niedoszłym uprzednio łupem. Zostali jednak zatrzymani przez starego znajomego „młodego” kapitana. Portgas D. Ace w końcu po wielu miesiącach odnalazł zbiega i mógł wymierzyć mu zasłużoną karę. Na widok dawnego dowódcy Teach zaproponował mu od razu dołączenie do załogi. Podzielił się nawet najbliższymi planami, które przewidywały pochwycenie Słomkowego Kapelusza. Ace na tę wieść tylko bardziej utwierdził się w przekonaniu, że nie może pozwolić swojemu ex-podwładnemu robić tego, co mu się żywnie podoba. Do kary za morderstwo towarzysza dołączyło bowiem zagrożenie, jakie stanowił on dla jego młodszego brata. Odrzucił propozycję, przy czym natychmiast został zaatakowany przez Augura i Burgessa. Ich próby na niewiele się jednak zdały. Kapitan kazał im się wycofać, Płonąca Pięść zaś uraczyła całe towarzystwo swoim popisowym atakiem. Poparzony Teach ponownie nawiązał rozmowę ze swym dawnym kompanem. Wyjaśnił mu dlaczego Thach musiał zginąć oraz dlaczego w ogóle znalazł się na statku Białobrodego. Zaczął też demonstrować moc, którą swym haniebnym czynem zdobył. Ciemnością pochłonął wszystkie budynki, jakie znajdowały się w mieście, w którym przebywali. Jego załoga, jak i mieszkańcy tych ziem, musieli uciekać jak najdalej, by nie stać się ofiarami tego pokazu. Pochłonięte zabudowania zostały ponownie wyrzucone na zewnątrz, stając się jedynie stertą śmieci i połamanych desek. Rozpoczęła się walka pomiędzy Ace'em i Teachem, w trakcie której ten drugi wyjaśnił pierwszemu niektóre szczegóły tyczące jego mocy. Młody dowódca mocno się zdziwił, gdy przyciągnięty przez Czarnobrodego, otrzymał pierwszy raz od dawna fizyczne obrażenia. Nie miał zamiaru jednak ani się poddać, ani dołączyć do załogi zdrajcy, do której to ponownie otrzymał zaproszenie. Walka przeszła na bardziej niszczycielski poziom, syn Rogera jednak nie wyszedł z niej zwycięsko. Marshall D. Teach pochwycił swego dawnego dowódcę i w zastępstwie za planowanego Słomkowego wystawił go Marynarce. W zamian otrzymał miejsce wśród Siedmiu Królewskich Wojowników Mórz. Siły sprawiedliwości chciały zrobić jak najlepszy użytek z tego prezentu, ogłosiły więc publiczną egzekucję „Płonącej Pięści” Portgasa D. Ace'a, co było niemal równoznaczne z wypowiedzeniem wojny jednemu z Czterech Imperatorów – Białobrodemu.

teach_11Impel Down
W ramach przygotowań do nadciągającej bitwy na Mariejois odbyło się spotkanie strategiczne sił Marynarki i pięciu z Siedmiu Wojowników Mórz, w którym uczestniczył również nowo mianowany Czarnobrody, zajadający się swymi ulubionymi wiśniowymi plackami. Po spotkaniu Wojownicy udali się do Marinefordu. Na pięć godzin przed egzekucją Płonącej Pięści do Sengoku dotarł raport o zniknięciu z wyspy Teacha oraz o nieautoryzowanym wypłynięciu jednego z okrętów w kierunku Impel Down. Marshall przeszedł do realizacji kolejnego punktu swego planu. Nim jednak udał się do podwodnego więzienia, Laffitte zahipnotyzował marynarzy pełniących służbę w pokoju kontrolnym, nakazując im otworzyć Wrota Sprawiedliwości przed każdym nadpływającym statkiem.

W Impel Down trwała już niemała rozróba, kiedy Wojownik Mórz zjawił się u jego bram. Przywitała go gromada strażników informujących, że nie prosili o wsparcie i z zaistniałym incydentem poradzą sobie sami. Nie wpuszczą niezakutego w kajdany pirata do więzienia. Teach niewiele sobie robił z ich gadania. Zostali oni pochłonięci przez jego ciemność, a następnie zwróceni strażnikom po drugiej stronie bramy. Kiedy straż znajdowała się w rozsypce, on i jego załoga podążyli w głąb więzienia. Celem był poziom 6., miejsce przetrzymywania największych szubrawców tych mórz. W tym czasie Luffy i towarzyszący mu uciekinierzy znajdowali się w drodze powrotnej na poziomie 4. Naczelnik więzienia, Magellan, po rozprawieniu się z więźniami na poziomie 2., udał się w kierunku Słomkowego i spółki. Czarnobrodym przy wejściu miał zająć się wypuszczony z celi śmierci poprzedni dowódca więzienia – „Deszczowy” Shiliew. Do ich spotkania doszło na poziomie 1. Panowie szybko się jednak dogadali. Zanim Luffy zdołał przejść przez blokadę Haniabala, do Ognistego Piekła dotarł Marshall D. Teach, zadając wicenaczelnikowi nokautujący cios. Pierwszym, który rozpoznał przybysza był Jinbe, zapytujący go o to, co robi w więzieniu. Luffy szybko podchwycił pseudonim, którego użył w rozmowie ryboludź, kojarząc spotkanego na Jayi mężczyznę z przestępcą poszukiwanym przez swego brata oraz z człowiekiem, który pochwycił Ace'a. Wywiązała się między nimi rozmowa o wcześniejszych planach pirata i przychylności losu w stosunku do Słomkowego, po niej zaś doszło do rękoczynów. Rozzłoszczony Luffy zaatakował Teacha, posyłając go z impetem na ścianę. Ten, mimo bólu, szybko doszedł do siebie i odwdzięczył się młodzieńcowi. Nie tylko zaatakowany był zdziwiony tym, że zadany mu cios zabolał. Przed dalszą bójką gumowego kapitana powstrzymała interwencja Jinbeia, Crocodile zaś zagadał Czarnobrodego o jego tytuł Wojownika Mórz, z którego zdawał się właśnie dobrowolnie rezygnować. Kiedy Luffy i pozostali, postraszeni zbliżającym się Magellanem, udali się w kierunku schodów na poziom 3., gumiak zapowiedział Teachowi, że uratuje brata. Ten odpowiedział mu, że nie jest to czyn niemożliwy, podobnie jak jego wizyta na podniebnej wyspie czy istnienie ONE PIECE. Marshall ruszył przed siebie, na odchodnym rzucając zapowiedź wydarzeń, które miały rozegrać się za kilka godzin. Na drodze jego i jego załogi stanął sam naczelnik więzienia, który, nie zadając zbędnym pytań, potraktował ich trującą hydrą. Przed śmiercią piratów ochroniło jedynie szybkie podanie im antidotum przez Shiliew. Czarnobrody ponownie zaprosił go do swojej załogi, a były naczelnik Impel Down przyjął propozycję. Wszyscy razem udali się na poziom 6. Tam Marshall D. Teach zasugerował więźniom walkę na śmierć i życie, obiecując, że ci, którzy przeżyją, dołączą do jego kompanii i wydostaną się z więzienia. Czarnobrody zabrał ze sobą czterech piratów: Catarinę Devon, Avalo Pizarro, Vasco Shota i Sanjuana Wolfa. Uciekinierów z poziomu 6 było ponoć więcej.


teach_12Marineford
Gdy Teach dokańczał swoje sprawy w Impel Down, w Marineford rozgorzała bitwa pomiędzy siłami sprawiedliwości zrzeszonymi z Wojownikami Mórz a piratami Białobrodego wraz z sojuszniczymi załogami. Stawką była wolność Ace'a. Wydarzenia potoczyły się tak, a nie inaczej i dowódca drugiego oddziału piratów Białobrodego stracił życie ratując swojego młodszego brata. Niedługo po tym w podniszczonym już Marineford dostrzeżona została przyglądająca się wydarzeniom załoga Czarnobrodego. Teach powitał swego dawnego kapitana słowami wyrażającymi radość z faktu, że może być świadkiem jego śmierci. Pokrótce wyjaśnił też Sengoku po co potrzebował być jednym z korsarzy, a następnie oficjalnie odrzucił tytuł Wojownika. Wściekły Białobrody wkroczył do akcji. Uderzył swoim wstrząs-wstrząsowym atakiem, po czym oficjalnie wyrzekł się Teacha jako jednego ze swoich synów, dążąc przy okazji do pomszczenia śmierci dowódcy czwartego oddziału. Czarnobrody zniwelował moc owocu w ataku swego dawnego kapitana. Będąc jednak zbyt pewnym siebie oberwał naginatą i kolejnym atakiem. Na nic zdało mu się odwoływanie do ojcowskich uczuć. Ucierpiawszy niemało z ręki Newgate'a nakazał swojej załodze zająć się nim. Piraci Czarnobrodego, wraz z nim, zaczęli strzelać do Imperatora i atakować go swymi ostrzami. Stojąc jedną nogą w grobie Białobrody zaczął wspominać rozmowę z Rogerem, podczas której poznał znaczenie inicjału „D.”. Przed śmiercią ogłosił światu, że ONE PIECE istnieje, a Teachowi, że nie jest on człowiekiem, którego wyczekiwał Król Piratów. Zmarł stojąc dumnie na placu boju. Marshall D. Teach mógł przystąpić do głównego punktu swojego widowiska. Na postawne zwłoki Białobrodego narzucona została płachta, pod którą skrył się też Teach. Wyszedł spod niej jako władający już nie tylko logią ciemności, ale, ku zdziwieniu wszystkich, także wstrząs-wstrząsowocem, po czym rozpoczął demonstracyjną demolkę Głównej Bazy Marynarki, ogłaszając światu, że ta era należeć będzie do niego. Przed zatopieniem Marinefordu Czarnobrodego powstrzymał atak Sengoku. On i Garp próbowali zatrzymać szaleńca, który zdobywszy kolejną potężną moc urządził sobie jej pokaz. W międzyczasie piraci Białobrodego oraz Jinbe wraz z nieprzytomnym Luffym próbowali wypełnić ostatni rozkaz poległego kapitana. Na arenę wkroczył w końcu Shanks, chcący zakończyć tę bezsensowną rzeź, człowiek, który kilkukrotnie próbował wcześniej nakłonić Newgate'a do powstrzymania Ace'a przed pościgiem za Czarnobrodym, wiedząc, że to nie może skończyć się dobrze. Czerwonowłosy, wraz z kilkoma członkami swojej załogi, stanął naprzeciw piratów Czarnobrodego. Teach, nie czując się jeszcze gotowym na walkę z kolejnym Imperatorem, wycofał się z Marinefordu. Chwilę później wojna dobiegła końca.

teach_13Nowy Świat
Około trzy tygodnie później załoga spod bandery o trzech czaszkach przebywała już w Nowym Świecie. Znając doskonale strefy wpływu Białobrodego Teach zaczął działać. Pochwycił jedną z supernowych i chciał wymienić ją na okręt Marynarki. Zrezygnował z transakcji, gdy dowiedział się, iż płynie na nim sam Czerwony Pies. Nim wraz z załogą uciekł z płonącej wyspy, zaproponował Jewerly Bonney, by została jego kobietą, na członka załogi bowiem wydawała mu się za słaba. Otrzymał dosyć bolesną odmowę pod postacią siarczystych słów i solidnego kopnięcia obcasem w twarz.

Około rok po wielkiej wojnie w Marinefordzie niedobitki piratów Białobrodego, pod dowództwem Marco, oraz piraci Czarnobrodego, z Teachem na czele, starli się ze sobą. Walka ta zakończyła się sromotną porażką synów Newgate'a. Wydarzenie to znane jest w świecie jako „Wojna odwetowa”, a sam Teach zaczął być po nim nazywany jednym z Czterech Imperatorów.

Przez dwa lata Czarnobrody opływał ziemie należące niegdyś do Białobrodego, zagarniając je dla siebie, zyskując dużą siłę i wpływy. On i jego załoga, podzielona na 10 okrętów, urządzają sobie ponoć obecnie polowania na władających. Zabijają ich i przejmują ich owocowe moce. Teach zaczął być też nazywany jednym z Najgorszego Pokolenia. Poza nim do grona tego świat zaliczył supernowych, którzy przebywali na Archipelagu Sabaody w chwili incydentu z Boskimi Smokami. Byli to ludzie, którzy rozpoczęli swe samodzielne, pirackie podboje pomiędzy dwiema erami.

Krążące to tu, to tam plotki głoszą, że z Czarnobrodym swoje siły połączył były admirał, Kuzan. Nie wszyscy piraci Teacha ufają nowemu sojusznikowi, a jakie są intencje jego samego jeszcze się okaże. W Koloseum Corrida, gdzie na jego temat z kapitanem przez ślimakofon rozmawiał występujący w turnieju o płom-płomieniowoc Burgess, Marshall miał okazję urządzić sobie krótką pogawędkę z Luffym na temat owocu Ace'a. Słomkowy dał im do zrozumienia, że komu jak komu, ale im na pewno nie pozwoli zdobyć mocy jego zmarłego brata. I tak też się stało. Ostatecznie Burgess, jak i inni finaliści, został pokonany na arenie przez Lucy'ego, w którego tym razem wcielał się trzeci z braci – Sabo. Podwładny Czarnobrodego nie chciał jednak dać za wygraną. Próbował skorzystać z okazji i dorwać Luffy'ego, o którym myślał, jak o zwycięzcy turnieju, a w końcu przegrał sromotnie swoją kolejną potyczkę z Sabo. Poparzony i poraniony, schroniony na jednym ze statków cumujących w porcie, niespodziewanie znalazł się na Baltigo, wyspie będącej główną siedzibą Armii Rewolucjonistów. Zawiadomiwszy o tym swoją załogę, nakazał im podążać za swoją kartą vivre. Późniejsze doniesienia w gazetach głosiły o zniszczeniu wyspy przez piratów Czarnobrodego, którzy ostrzyli sobie ząbki m.in. na pokaźne ilości znajdującej się na wyspie broni. Brak jednak doniesień o poległych czy rannych, więc ciężko stwierdzić, kogo atak zastał na wyspie.


Relacje

Jego czyn jest na tym statku zakazany.
„Zabił przyjaciela”!!! Pogwałcił najświętsze prawo!

~ Edward Newgate ~


Piraci Czarnobrodego

teach_14
Mimo, że załoga ta, to zbiór najgorszych szumowin, szanuje ona swojego kapitana, przynajmniej ta starsza jej część, a Teach może liczyć na posłuch, zarówno w sprawie wspólnego ataku, wycofania się towarzyszy z ich ataku, jak i ogólnego taktycznego odwrotu, zwanego inaczej braniem nóg za pas. Ciężko jak na razie ocenić stosunek do niego ekipy z poziomu 6. Impel Down, gdyż widzieliśmy ich jako członków załogi dosyć świeżych, ciekawych tego, czy szumne zapowiedzi okażą się prawdą lub dbających o swoje zachcianki po długim pobycie za kratkami. Piraci Czarnobrodego, podobnie jak ich kapitan, wierzą w los i przeznaczenie, zatem poddają się mu, licząc, że nie wystawi ich do wiatru.

Piraci Białobrodego
teach_15Teach dołączył do załogi jedynie ze względu na ewentualne ułatwienie osiągnięcia zamierzonego celu. Nie wyróżniał się na statku niczym szczególnym, był traktowany jak każdy członek załogi. Według Ace'a, któremu zaproponowano stanowisko dowódcy drugiego oddziału, on sam mógł się o niego ubiegać. Granie dobrego chłopca skończyło się wraz ze znalezieniem ciem-ciemnościowocu przez Thacha. Przez to Teach posunął się do zabójstwa kompana z załogi i ucieczki ze statku, stając się przez to mordercą i banitą, zasługującym na karę. Newgate jednocześnie miał złe przeczucia co do rozpoczętej pogoni, jak i tłumaczył innym, że śmierć jego syna wymaga pomszczenia. W Marineford wyrzekł się Teacha jako swojego syna. Czarnobrody sam przyznał, że szanował i podziwiał swojego kapitana najbardziej na świecie. Jednak gdy ten się zestarzał, podziw ten zmalał na tyle, że nie zawahał się zabić swojego „ojca”. Po śmierci Ace'a i wykończeniu Białobrodego Teach jest najbardziej znienawidzonym piratem przez dawną załogę Imperatora, która została też w późniejszym czasie przez niego pobita.

”Płonąca Pięć” Portgas D. Ace
teach_17Ace i Teach żyli w zgodzie będąc członkami jednej załogi. Po popełnieniu zbrodni przez drugiego z nich, pierwszy, czując się odpowiedzialny za swego podwładnego, ruszył za nim w pościg, chcą wymierzyć karę. Po ich ponownym spotkaniu Teach zaproponował Ace'owi wstąpienie do jego załogi, co z miejsca zostało przez Płonącą Pięść odrzucone. Czarnobrody starł się z synem Rogera i tę walkę wygrał, wystawiając go Marynarce i stając się pośrednią przyczyną jego śmierci. Zdobycie płom-płomieniowocu przez Burgessa tłumaczył Luffy'emu jako duchowe dołączenie Ace'a do jego załogi, mimo że ten wcześniej mu odmówił.

”Słomkowy Kapelusz” Monkey D. Luffy
teach_16Luffy i Teach spotkali się po raz pierwszy w tawernie w Mock Town, gdzie doszło pomiędzy nimi do konfliktu o placki i gorzałę. Później, gdy Słomkowy i Zoro zostali pobici przez Bellamy'ego i jego piratów, przyznał rację ich przekonaniom. Warty 100 mln Luffy stał się celem Czarnobrodego, który starał się o pozycję Wojownika Mórz. Polował na niego dwukrotnie, jednak zawsze coś stanęło mu na przeszkodzie, co Teach uważał za sprzyjający młodzieńcowi los. Kolejne ich spotkanie miało miejsce w Impel Down, gdzie gumowy kapitan dowiedział się, kim naprawdę jest poznany na Jayi mężczyzna i jaki ma związek z egzekucją jego brata. Wówczas to, wściekły na niego, zaczął z nim walkę, w końcu powstrzymaną przez Jinbeia. Teach i Luffy mają między sobą złą chemię, jednak los sprawia, że ich ścieżki od czasu do czasu się ze sobą spotykają. Nie mówiąc już nawet o tym, że obaj noszą tajemniczy inicjał „D.”. O jednym z nich Crocus mówił, że to może właśnie na niego czekał Roger, o drugim zaś Białobrody, że na pewno nie jest wyczekiwaną przez Króla Piratów osobą. Pewnym raczej jest, że ich drogi będą się splatać niemal do samego końca albo i dłużej.

teach_18„Rudowłosy” Shanks
Postać Marshalla D. Teacha niepokoi Shanksa. Przeczuwa, że spowoduje on niemałe zamieszanie. Blizna, którą pozostawił mu pirat, doskwiera mu najbardziej ze wszystkich zdobytych ran, bo wie, że nie została zadana przypadkiem. Gdy stanęli ze sobą twarzą w twarz, Czarnobrody wycofał się z Marinefordu, gdyż nie czuł się gotowy na walkę z tym Imperatorem.

"Żarłok" Jewerly Bonney
teach_19Po śmierci Ace'a i Białobrodego na Marineford rozgoryczona i wściekła Bonney zarządziła natychmiastową podróż do Nowego Świata, w celu zemsty na winnym tych śmierci (choć nie wiadomo, która z nich tak bardzo ją dotknęła), Teachu. Po drugiej stronie Red Line jednak to ona padła ofiarą Czarnobrodego, który złożył jej niedwuznaczną propozycję, gdyż w innej roli nie widział tej słabej dziewuszki na swoim statku i w Nowym Świecie. Odmowa była dość bolesna dla brodatego kapitana. Bonney żywi głęboką urazę do Teacha i Marynarki, a może i całego Globalnego Rządu.

Globalny Rząd
teach_20Teach wystrychnął Marynarkę i Globalny Rząd na dudka. Zdobył uznawaną przez nich pozycję nie po to, by z nimi współpracować, ale by osiągnąć własny cel. Wypuścił z więzienia kilku najgroźniejszych przestępców. Na wojnie prawie zatopił cały Marineford i spowodował groźne tsunami w okolicach Archipelagu Sabaody. Mimo to liczył, że Marynarka zgodzi się na negocjacje z nim i wymieni Jewerly Bonney na okręt wojenny. Widok Sakazukiego na okręcie dał mu jasno do zrozumienia, że nici z interesów.

Umiejętności

To zrządzenie losu, ta moc mnie wybrała!!!
Stałem się dzięki temu „najsilniejszy”!!!

~ Marshall D. Teach ~


Czarnobrodego na pewno nie można nazwać słabym piratem. Już nawet pomijając to, że jest władającym, a władającym jest, bądź co bądź, niezwykłym. Pewne znane nam fakty mówią nam, że nie był byle kim jeszcze zanim posiadł moc owocu. Za czasów bytności w załodze Białobrodego Teach walczył za pomocą ostrzy zakładanych na dłoń. W anime nakładka ta ma ich cztery, w mandze ich ilość nie została dokładnie pokazana. Prawdopodobnie właśnie tą bronią zostawił on pamiątkę na oku Shanksa, co sugerowałoby, że jest ich trzy. Rudowłosy, choć w tamtej chwili był jeszcze dość młodym piratem, twierdzi, że rana ta nie została zadana przypadkiem ani nie wynikła z jego własnej nieuwagi. Znaczyć to powinno, że Marshall całkiem zręcznie się nią posługiwał, a może nie tylko to. Poza retrospekcjami, a w sumie to jedną, nie widzimy go już używającego „pazurów”, a pistolet. Nosi przy sobie co najmniej trzy, trzyma je za pasem. Tą właśnie bronią, do spółki ze swoją załogą, zabił swego „ojca”, dawnego kapitana i Imperatora, Edwarda Newgate'a.

Jednak Czarnobrody obecnie najbardziej polega na mocy swojego owocu, a raczej owoców. Jest jedynym znanym przedstawicielem uniwersum, który był w stanie bez żadnych konsekwencji stać się władającym dwiema różnymi diabelskimi umiejętnościami. Według Marco przyczynić do tego mogło się jego dziwne ciało, które kryje w sobie jakiś sekret.

Ciem-ciemnościowoc (yami yami no mi) dał Teachowi moc ciemności, logii innej niż wszystkie. Nie przepuszcza on przez siebie ataków jak ogień, gaz czy światło, a je pochłania. Może pochłonąć wszystko w czarnej dziurze, a następnie to z niej wyrzucić. Moc ta pozwala mu też na niwelowanie działania innych owoców, przez co dotknięty przez niego osobnik staje się zwykłym śmiertelnikiem, nie posiadającym żadnych dodatkowych zdolności. Gdyby takowy sam nie chciał do niego podejść, Czarnobrody może go do siebie przyciągnąć. Możliwe że moc ciem-ciemnościowocu pozwala mu także wyciągnąć owoc z innej osoby. Sugerowałoby to nabycie przez niego umiejętności Białobrodego oraz polowanie na władających, które obecnie urządza wraz z załogą w Nowym Świecie. Według jego załogantów, osoby, które zostały dotknięte mocą jego owocu, traciły przytomność i nie mogły nic więcej zrobić. Efekt ten nie działał na silniejszych przeciwników, jak Luffy czy też Ace.


Wstrząs-wstrząsowoc (gura gura no mi), czyli siejąca postrach umiejętność Newgate'a, jest drugim owocem, którego mocą włada Czarnobrody. Pozwala on mu wywoływać trzęsienia ziemi, tsunami, doprowadzać okolicę do ruiny, czy zadawać bolesne obrażenia bezpośrednio trafionemu przeciwnikowi. Moc tej parameci zdobył podczas wojny w Marinefordzie, gdzie, po krótkiej jej demonstracji orzekł, iż nie panuje nad nią jeszcze zbyt dobrze. Po dwóch latach ten stan rzeczy zapewne uległ zmianie.

W fandomie popularna jest także teoria o trzecim owocu, a raczej pierwszym. Zoan cerbera miałby umożliwiać Teachowi wejście w posiadanie dwóch pozostałych owoców, każdy innego typu. Trójgłowego psa miałaby także symbolizować dosyć nietypowa bandera załogi, na której widnieje trzy czaszki.

Marshall D. Teach jest też bardzo wytrzymały. Co prawda zwija się z bólu przy atakach, które przyjmuje, jednak szybko się po nich podnosi, nawet po bezpośrednim ciosie wstrząs-wstrząsowocem od Białobrodego. Nie brak mu również siły. Uderzenia, które otrzymali od niego Ace czy Luffy, z pewnością ich zabolały, a nawet spowodowały krwawienie wewnętrzne. Teach ma na swoim koncie pokonanie dwóch dowódców oddziałów w załodze Białobrodego. Jego siła więc nie powinna być lekceważona. Nawet jeżeli mogło to być zabójstwo z zaskoczenia, w przypadku Thacha i wykorzystanie efektu zaskoczenia w walce z Ace'em. Równie dobrze sam mógł zostać jednym z dowódców, wolał się jednak nie wyróżniać.

Czarnobrody zdaje się mieć jako takie pojęcie o dominacji. Dziwne by było, gdyby nie miał, w końcu dziesięciolecia spędził na statku Imperatora Nowego Świata. Nie jest do końca pewnym, czy sam potrafi korzystać z któregoś z jej rodzajów. Może obserwacji, gdyż był w stanie ocenić jej poziom u Luffy'ego, zarówno przy pierwszym, jak i drugim z nim spotkaniu.

Po śmierci Białobrodego i zdobyciu przez Teacha jego owocu, pirat stał się na tyle silny i potężny, że po zagarnięciu większości terytorium, należącego niegdyś do jego dawnego kapitana, zaczął być przez ludzi nazywany jednym z Czterech Imperatorów. Oznacza to, że na pewno należy się z nim liczyć. Nie zapominajmy bowiem, że poza siłą fizyczną oraz owocami, posiada też inne aspekty pomagające mu w walce czy działaniach: jest ambitny, szczwany, nie zawaha się wbić noża w plecy i uparcie dąży do celu kroczek po kroczku.

Znane ataki

Black Hole [Yami Ana Michi] – Czarnobrody rozlewa swoją ciemność po podłożu, wciągając w nią to, co znajdzie się na jej drodze: domy, przedmioty, ludzi, drzewa.

Liberation [Kaihou] – atak odwrotny do poprzedniego, za jego pomocą Teach zwraca na zewnątrz to, co wcześniej pochłonął.

Kurouzu [Yami Mizu] – za pomocą spiralnej fali wydobywającej się z jego ręki, jest w stanie przyciągnąć do siebie oponenta, pozbawiając go przy okazji zdolności jego owocu. Wówczas każdy jego fizyczny atak wymierzony w trzymanego przeciwnika, osiągnie zamierzony skutek. Moc diabelskiego owocu w żaden sposób nie ochroni ofiary.

Ciekawostki
- Marshall D. Teach, podobnie jak niektóre postaci, ma swój charakterystyczny śmiech – zehahahaha;
- po raz pierwszy w mandze pojawia się w 233 rozdziale, jednak pierwsza wzmianka o nim ma miejsce sto rozdziałów wcześniej, na wyspie Drum;
- jego urodziny zostały wyznaczone na 3 sierpnia;
- Teach jest wzorowany na piracie Czarnobrodym, ulubionym realnym piracie Ody. W przeciwieństwie jednak do Edwarda Newgate'a i Thacha, czerpie z niego nie tylko imię, ale też inne cechy, m.in. wygląd brody, jaką widzimy po przeskoku czasowym na jego ślimakofonie;
- we wczesnych projektach postaci Teach miał bujną, wiązaną w kosmyki brodę, ale też przepaskę na oku bądź papugę na ramieniu;
- według początkowych zamysłów pirat ten miał się nazywać Everything D. Teach;
- jest jedynym znanym nam Wojownikiem Mórz, którego nagroda za głowę przed przystąpieniem do grupy wynosiła okrąglutkie 0 berry;
- parę razy w serii zdarza się, że Czarnobrody został przez Odę narysowany bez braków w uzębieniu; na kolorowych stronach/okładkach brakuje mu po dwa zęby na dole i na górze;
- w dotychczasowych rankingach popularności zajmował on miejsce: 94 [3], 51 [4] i 67 [5];
- jest jedynym znanym nam piratem, który był jednym z Siedmiu Królewskich Wojowników Mórz i jednym z Czterech Imperatorów Nowego Świata;
- Teach, razem z jedenastoma Supernowymi, do których należą m.in. Luffy i Zoro, zaliczany jest do „Najgorszego Pokolenia”;
- jego hobby jest hazard oraz historyczne poszukiwania, badania;
- Czarnobrody pojawia się w 15 grach związanych z „One Piece”;
- w jednym z SBS-ów Oda przedstawił Królewskich Wojowników Mórz w odsłonie drugiej płci, panowie jako panie, i pani jako pan. Teachównie brak jest jednego zęba, nosi sporo biżuterii i kapitański kapelusz, tryska także optymizmem;
- załoga Teacha jest jedyną znaną, na której banderze pojawia się więcej niż jedna czaszka (tu trzy) i która pływa na tratwie, a nie normalnym okręcie; nawet po dwóch latach, gdy załoga rozrosła się na kilka jednostek pływających, ich statki nie wyzbyły się cech swej tratwiennej przeszłości.

Teach w anime
- aktorem użyczającym głosu Czarnobrodemu jest Akio Ōtsuka (rocznik '59), znany też z takich ról, jak: Kuroo Hazama („Black Jack”), Shunsui Kyoraku („Bleach”), Rider („Fate/Zero”) czy Batou („Ghost in the Shell”); w samym „One Piece” podkładał on również głos Baronowi Omatsuri – głównemu antagoniście szóstego filmu kinowego oraz Kapitanowi Joke z odcinka specjalnego „OP: Umi no Heso no Daibouken-hen”
- jego osobisty debiut ma miejsce w 146 odcinku;
- w anime Teachowi brakuje niekiedy nawet pięciu zębów (Jaya);
- w anime ukazane zostało jak zginął Thach, w mandze brak takich scen.

Artykuł i ilustracje: Murgrabia
Korekta: Nami, Murgrabia
Kod: Murgrabia
bullet Napisane przez mika dnia 21 marzec 2017 · Kategoria: Postacie ·
· 0 komentarzy · 820 czytań · Drukuj

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
GROMnh
24/05/2020 23:49:17
@ruri: Szkoda Sad Mam nadzieję, że szybciej powrócą, bo przez 2 miesiące czytać raz na 2 tygodnie to jest słabo...

ruri
24/05/2020 14:10:09
@GROMnh: Koronawirus spowodował to, że przy autorze jest mniej asystentów i wszystko idzie wolniej.

Laquer
24/05/2020 13:58:08
Wow, chyba muszę częściej się socjalizować, bo widzę, że daleko w tyle za cywilizacją zostałem.

Laquer
24/05/2020 13:57:47
Tia, nieważne. Bo wiesz, wszystko spoko, nie, ale i tak wy***ane, bo będę robić po swojemu, czy się to komu podoba czy nie xD Swoją drogą, groźby karalne jako merytoryczna krytyka...

Imi
24/05/2020 13:34:57
W sumie przez te Wasze komentarze zapomniałam o najważniejszym. Nikomu innemu to nie przeszkadza najwidoczniej więc nieważne.

Imi
24/05/2020 12:08:55
Najwidoczniej każda krytyka teraz, nawet merytoryczna, to dla niektórych tylko roszczeniowość i jakieś budowanie ego. Wielce sobie ego zbuduję na tym.

Imi
24/05/2020 12:07:57
Co do jakości, ja nie twierdzę że robicie byle co, tylko naprawdę akurat takich błędów łatwo jest uniknąć. Nie wytykam okazjonalnych wpadek edytorskich, bo wiem ile to jest pracy.

Imi
24/05/2020 12:07:06
Ruri, co ma ego do tego? Czytam sobie rozdział i klimat idzie się kopać przez takie kretyńskie wstawki.

GROMnh
24/05/2020 01:40:47
Mam pytanie - czemu przez cały czerwiec i lipiec będą wydawane rozdziały raz na 2 tygodnie?

Laquer
22/05/2020 16:01:16
A ja tam lubię te wstawki. Uważam, że są fajne. I będę je dodawał kiedy tylko edytor zezwoli.

Ena
22/05/2020 12:16:38
:sakazuki:

ruri
22/05/2020 12:05:23
slowa wpadka, bo chyba wyfrunelo z glowy. Kilka osob na pewno sie usmiechnelo na widok tej wstawki, wiekszosc olala, a pewne OKAZY szukaja mozliwosci wybicia swojego ego na pierdolach

ruri
22/05/2020 12:03:47
No tak, bo 90% czytelników, to profesjonaliści, którzy zawodowo zjamują się czytaniem mang i wcale nie mają w dupie większości błędów pomyłek itd. Zresztą... Przeczytaj sobie znaczenie

okiren
22/05/2020 11:51:46
Sugerowanie, że nie ma jakości przez to xD idę stąd, bo szkoda strzępić ryja

Imi
22/05/2020 07:56:13
Ale hej, przecież już nie chodzi o to, by była jakość, tylko dobrze że ktoś robi cokolwiek. To nie jest pomylony tekst w dymku wynikający z nakładu pracy, tylko nieporozumienie.

Imi
22/05/2020 07:55:30
Okiren, niby racja, ale tylko z perspektywy laika. Ponadtko korektor to ktoś, kogo zadaniem jest nie dopuścić to wpadek w rozdziałach. A on je tworzy...

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2020 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
8,679,418 unikalne wizyty
Copyright © 2009 OnePieceNakama.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone.
Theme create by BaiChi_696 & Szklana
completely modified by LuckyLuke, CichyWiatr
graphics by eyekiss

Kontakt z Administracją Strony