REJESTRACJA
961 PL

960 PL

959 PL

  901 PL!

  900 PL!

  899 PL!

CC 10 - wspólne organizowanko
Autor: okiren dnia 27/03/20 21:42
Koronawirus, sytuacja w kraju i ..
Autor: Imithe dnia 26/03/20 10:58
Rozdział 975
Autor: Wielki160 dnia 23/03/20 16:16
Przekonaj mnie do państwa
Autor: Imithe dnia 21/03/20 17:39
[BnHA] Obrazki, randomowe rozmowy
Autor: Redrey dnia 17/03/20 18:19
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
AnimeCon_baner


Członkowie Baroque Works


Baroque Works- Samą nazwę autor wziął ze stylu artystycznego z epoki baroku. Wszystko wtedy było ekstrawaganckie i niecodzienne. Właśnie tacy ludzie byli zrzeszani do tej organizacji. Ludzie, którzy wspinają się na szczyt swych możliwości. Co ciekawe, czego autor już nie zauważył, BW jest symbolem geograficznym, którym oznacza się na mapie pustynie.
Funkcja członków BW jest bardzo wieloraka. Jest to formalnie grupa zrzeszająca różnych łowców głów, słabych, jak i też tych najlepszych. Ci najlepsi są odpowiednio ponumerowani od najsłabszego numeru trzynastego do najsilniejszego numeru 0, wraz z asystentkami. Razem jest ich 25 ( Mr. 2 nie ma asystentki). Dzielą się oni na dowódców agentów (do Mr.5) i zewnętrznych agentów (od Mr. 6 w górę).
Ciekawostka - Wielu z oficerów BW są smakoszami różnego rodzaju herbaty. Mr. 3 lubi "Earl Grey" Miss Golden Week zieloną herbatę, Mr. 5 herbatę Ginko, Miss Valentine cytrynową, a Mr.2 lubi herbatę “takopa”. Piją je często w różnych miejscach odpoczywając od pracy lub w jej trakcie.


Misje są wyznaczane odpowiednio do posiadanych umiejętności. Oprócz tego jest jeszcze chmara mniej ważnych członków BW. Ci słabsi tzw. Millions, zajmują się ogólnym przechwyceniem piratów. Jest to potrzebne gdyż z tego są pieniądze. Te z kolei, są potrzebne nie tylko do korupcji, ale także do zakupu srebra, potrzebnego do produkcji „Dance Powder” Ich teren działań to morza wokół wejścia do Grand Line. Podlegają oni zewnętrznym agentom. Millions liczy sobie 1800 członków. Ich bazą jest Wisky Peak, gdzie udając bardzo gościnne społeczeństwo, upijają swe niczego nieświadome ofiary. Dzięki temu, bez problemu łapią nawet twardszych piratów. Cała ich rzesza znajduje się w Alabastii, gdzie pod przykrywką działają w sposób partyzancki tak, by wszystko co złe, zrzucić na króla. Wyżej od nich stoją Billions. Ci, są podlegli dowódcom agentom. Liczą 200 członków i jest to specjalna grupa uderzeniowa BW. Organizacja ta posiada też liczne bazy operacyjne. Spider Caffe jest miejscem spotkania dowódców BW. Obsługuje tam kelnerka Paula , pilnująca tam zarazem porządku.

Misterny plan szefa BW


Starannie przemyślany przez szefa całego interesu, Crocodile'a. To właśnie po to została utworzona tak naprawdę organizacja BW. Millions zarabia pieniądze na piratach, by zakupić” Dance Polder”. Jest to proszek wywołujący deszcz, który kradnie go z innych terenów. Podwładni Crocodile'a specjalnie używają go w Alubarnie, stolicy kraju, by rzucić podejrzenie na króla. Na początku poddani nazywają to królewskim cudem. Potem jednak, wedle planu, członkowie BW specjalnie dają się wyłożyć jako dostawcy proszku przed pałacem królewskim. Król zostaje oskarżony o kradzież deszczu. Dodatkowo członkowie BW przeprowadzali fałszywe akty korupcji królewskiej armii. Co więcej, Crocodile posyłał burze piaskowe na miasta potrzebujące wody prowadząc do ich klęski. Szczególnie atakuje Yubę, miasto, które miało przynieść rozkwit Alabastii. W ten sposób Crocodile powoli niszczy wiarę ludu w ich króla. Szacunek zmienia się w zażenowanie, następnie w gniew. To powoduje, że samoistnie powstają rebelianci, którzy chcą walczyć z niesprawiedliwością. Sam ukazuje się ludowi jako bohater i zbawiciel, walczy bowiem z piratami nękającymi miasta. Po dwóch latach działań jego plan owocuje powstaniem rebelii składającej się z 700 tys. członków. Crocodile potrzebuje jeszcze tylko iskry zapalnej jest nią plan „Utopia”

Plan Utopia - Jest ostatnim krokiem ku zagładzie Alabastii. Zostaje on przedstawiony w ukrytej komnacie dla VIP-ów w kasynie Rain Dinners, będącym tajemna bazą Crocodile. Zostają tam zaproszeni wszyscy ważniejsi dowódcy BW, tam jest też im wreszcie dane poznać oblicze szefa. Zostają dokładnie poinstruowani, co do kolejnych działań. Następnie, aby przypadkiem nie dostało się to w niepowołane ręce, każdy po kolei po zapoznaniu się z instrukcją pali ją w ogniu świec. O godzinie 7 rozpoczyna się 24 godzinny plan nazwany "Utopią". Zakłada on potajemne porwanie przez Mr.4 oraz Miss Merry Christmas samego króla Cobry. W między czasie Mr. 2 udaje się do portowego miasta Nanohany .Używając swej diabelskiej mocy dokonuje imitacji króla. Ukazuje go jako człowieka bez serca. Jako król przyznaje się, że kradł deszcz, kopie małe dziecko i nakazuje spalić miasto. W ten sposób zostaje podburzony lud, a rebelianci nie mają już żadnych zahamowań by walczyć. Z pomocą przychodzi im Mr. 1 i Miss Double Finger, których misją w tym planie było rozbicie o Nanohanę statku z bronią.

Nawet podczas zaognionego konfliktu pojawia się moment opamiętania. BW jednak nie śpi. Po jednej i po drugiej stronie, BW, będący zarówno w armii królewskiej jak i wśród rebeliantów nadal pozostają aktywni, rozogniając konflikt. Aby zapobiec spotkania Vivi z Kohzą, jeden z nich jako królewski żołnierz specjalnie i przedwcześnie strzela z armaty w pędzących rebeliantów. Także przebrany za żołnierza armii królewskiej członek BW rani Kohzę, machającego już białą flagą. Następnie strzał oddaje w armię ten będący przebranym rebeliantem. Podsycają w ten sposób wzajemną nienawiść zwaśnionych stron. Do tego dochodzi chmura piasku zrzucona przez Crocodile.
Szczytowym punktem planu jest bomba, która ma zmieść wszystkich z powierzchni ziemi. Ta misja samobójcza zostaje powierzona, Mr. 7 i jego asystentce.


Główną bazą jest siedziba Crocodile, wspaniałe kasyno Rain Dinners w Rainbase.Organizacja posiada też specjalne jednostki przekazujące pilne informacje Elimaki Runners.


Oraz jednostkę przewożącą dowódców BW-Banchi.
Dalsze losy BWOkazuje się, że część członków BW nie została pochwycona przez marynarkę i wiedzie sobie spokojnie życie w domku pozostawionym przez Mr.3 na wyspie Little Garden. Są to Miss Goldenweek, Miss Valentine oraz MR.5. Pewnego razu Miss Goldenweek widzi artykuł w gazecie ze zdjęciami swoich pobratymców w więzieniu. Postanawia, że ich uratuje. Oczywiście para 5 próbuje odwieść ją od tego szalonego pomysłu, ale mała jest nieugięta. Postanawiają więc, wyruszyć wraz z nią, nie mogą przecież samej jej puścić na tak niebezpieczną misję. Mała maluje pterodaktylowi znak przyjaźni na brzuchu i wyrusza wraz z przyjaciółmi w podróż na jego grzbiecie. Ich radosny lot zostaje przerwany nagłym deszczem, który zmywa znak z gada, a ten zorientowawszy się w sytuacji zrzuca ich z siebie. Wyładowują w mieście Vacation, gdzie Mr.5 wraz z Miss od razu zauważają wszędzie kręcących się marynarzy. Zauważają też notkę o ucieczce Bon Claya. By nie zostać rozpoznanym, postanawiają zmienić swój wygląd oraz ciuszek. Zostają jednak, dzięki listom gończym (namalowanym przez głodzoną Miss Friday) rozpoznani przez Kapitan Hinę i dochodzi do walki. Miss Valentine zostaje złapana, reszcie udaje się uciec.
W tym czasie Hina zastawia pułapkę na resztę BW celowo w widowiskowy sposób wystawiając Miss. Valentine. Jednocześnie okazuje się, że na tej wyspie przebywa również przebrany Mr.3. Zostaje on jednak rozpoznany i zaatakowany przez Bon Clay, który ma gotowy plan. Daje się złapać jako Mr.3, po czym będąc wśród wroga natychmiast eliminuje Fullbody'ego oraz Jango. Staje naprzeciw Hiny. Zamieszanie wykorzystuje Miss Goldenweek i wraz z Mr.5 ratują swą przyjaciółkę. Dziewczynka używa znów swej mocy i przejmując statek marynarzy odpływa z wyspy. Wykorzystując podstęp dostają się do więzienia. Bez przeszkód uwalniają przetrzymywaną Double Finger oraz Miss Merry Chrismas. Wszyscy razem wchodzą do głównej celi. Crocodile i Mr1 nie chcą jednak uciekać. Reszta, wraz z Mr.4 i jego psem, wolno i z uśmiechem na ustach opuszczają wyspę. Na statku mała wpada na pomysł. Używa na niebie palety kolorów zmieniających wygląd. Miss Merry Christmas zmienia w księżniczkę, Doublefinger na Paule z spiker Cafe, Mr.5 - strażaka, Mr. 4 –dostawcę pizzy , Miss Valentine zmienia w cukiernika, a psa w czołg.
Crocodile i Mr1 też zostają zmienieni w króla piratów i bohatera. Pozostali już w tych przebraniach. Gdy zeszli na ląd, po pewnym czasie wędrówki odnaleźli jakąś ruderę, w której rozkręcili swój własny biznes. Natomiast do więzienia Crocodile i Mr.1 dochodzi dwóch nowych Mr.3 oraz Bon Clay. Wszyscy razem zostają przeniesieni do specjalnego więzienia Impel- Down.

Autor całego Baroque Works:Komimasa
Korekta: Nami
bullet Napisane przez Komimasa dnia 28 marzec 2009 · Kategoria: Sagi ·
· 1 komentarz · 4071 czytań · Drukuj

Matii (dnia 23 luty 2014 16:37:04) #1
6219
Trzeba przyznać Crocodile nieźle sobie to wszystko zaplanował.

Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Roku
18/03/2020 15:18:15
Będziecie robić napisy do Stampede BD już jest Smile

waiter97
01/03/2020 15:49:03
Ja dopiero kończę CP9 Smile Więc jeszcze troche czasu minie zanim zacznę sagę Wano... Może one piece zdobędzie w Polsce większą popularność i wasza strona przeżyje drugą młodość Wink

Imi
29/02/2020 20:49:33
W sumie jak te odcinki Wano są na crunchyrollu to tam można obejrzeć .

Imi
29/02/2020 20:48:40
Kurczę miło jak ktoś coś takiego napisze, ale jest już za późno, zbyt duże zaległości i na stronie już odcinków nie będzie.

waiter97
15/02/2020 15:51:57
Super strona... Dziękuje wam za to, że mam wszystkie odcinki one pice'a w jednym miejscu Smile bardzo szanuję waszą pracę. Pozdro Smile

BuzzAstral
14/01/2020 17:33:58
Ściągnąć też można tylko dwa ostatnie filmy Sad

Komimasa
13/01/2020 20:38:33
W sumie nie wiem, co odpowiedzieć. Najchętniej powiedziałbym "to pytanie nie do mnie", a jednak. Nie wiem, co się z tą wtyczka pokiełbasiło znowu...

BuzzAstral
06/01/2020 13:03:51
Cześć. Czy jest szansa na re-up kinkówek? Smile

wojtas1993
11/10/2019 20:03:50
Siema! Czy ktoś posiada napisy do OP od 135- do najnowszego odcinka? Jest część napisów w dziale napisy, ale niestety nie wszystkie.

Komimasa
10/10/2019 20:05:10
Już niedługo powinniśmy Was zaspamić rozdziałami OP, bo ja skończyłem właśnie tłumaczyć 956. Reszta w rękach kolegów Smile

Komimasa
27/09/2019 10:44:14
W każdym rozdziale jest strona poświęcona rekrutacji i tam znajdziesz email do niego Smile

Komimasa
27/09/2019 10:43:10
Jeżeli jesteś zainteresowana pomocą także z innymi mangami, możesz spokojnie pisać do WT cyz kontaktować się właśnie z Rurim.

Komimasa
27/09/2019 10:42:19
Dziękujemy bardzo, ale Ruri świetnie się wywiązuje ze swoich zadań, to raczej moja wina, że tych rozdziałów nie ma. Zabiorę się za nie od 1.

Cara
27/09/2019 10:13:09
Hejka, potrzebujecie może pomocy do edycji mang? Wink

przemok123
24/09/2019 19:22:03
Dzięki Smile

Komimasa
23/09/2019 17:40:51
Niestety nic tak na szybko lepszego nie poradzę.

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2020 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
8,385,081 unikalne wizyty
Copyright © 2009 OnePieceNakama.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone.
Theme create by BaiChi_696 & Szklana
completely modified by LuckyLuke, CichyWiatr
graphics by eyekiss

Kontakt z Administracją Strony