REJESTRACJA
948 i 949 PL

947 PL

946 PL

  894 PL!

  893 PL!

  891 i 892 PL!

Rozdział 951
Autor: Ponury dnia 19/08/19 17:38
SC -10: Szybko i Śmiesznie w Pr..
Autor: fuszioms dnia 18/08/19 16:12
Spamiliada 12
Autor: Szczery dnia 17/08/19 19:34
Story Cubes -10: Szybko i Śmies..
Autor: fuszioms dnia 16/08/19 13:00
Homoseksualizm
Autor: Gosen dnia 16/08/19 02:10
CC9 podsumowanie
Autor: Rudzish dnia 14/08/19 23:01
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
Toto


Mężczyzna z wioski Yuba. Próbuje on tam desperacko odnaleźć wodę, dzień w dzień pogłębiając dół, który wcześniej wykopał. Jego działania przypominają syzyfowa pracę, gdyż miejsce to bardzo często nawiedzają olbrzymie burze piaskowe, zasypujące dół.

Niegdyś był on facetem całkiem przy sobie, zdrowy, silny, pełen optymizmu. Teraz jest on zniedołężniałym, chudziutkim staruszkiem. Jemu i jego synowi została powierzona misja zbudowania na tym terenie nowego miasta, które miało być łącznikiem handlowym dla innych większych miast w Alabastii. Zostały tu jednak same ruiny, nikt bowiem nie przepuszczał, że przez 3 lata nie spadnie tu ani jedna kropla deszczu. Mimo tego staruszek się nie poddaje i z nadzieją próbuje znaleźć wodę, która postawi miasto na nogi. Obiecał on to królowi. Jest tak ufny wobec króla, iż pomimo upływu czasu ciągle nie zaprzestaje poszukiwań. Ani przez chwilę nie wątpi w króla i jego czyny. Wierzy, że jest on dobrym człowiekiem, władcą, który kocha swych poddanych i nie chce ich krzywdy. Nigdy nie uwierzy, iż król mógłby zdradzić swój kraj i poddanych. Kiedyś znał króla osobiście, gdyż jego syn, Kohza, często bawił się z księżniczką Vivi. Kohza nie jest tak szlachetny jak jego ojciec. Zawiódł się na królu i przystąpił do rebelii, by wkrótce stanąć na jej czele. Staruszek potępia rebelie i uważa, że nie przyniesie ona krajowi żadnych korzyści, a tylko go dodatkowo osłabi. Według niego jest ona bezsensowna i nikomu niepotrzebna. Tak jak onegdaj wierzył królowi, tak teraz wierzy w Vivi, wierzy, że uchroni ona kraj przed katastrofą. Kiedy dzięki Luffyr17;emu udaje mu się dokopać do wody, wstępuje w niego nowa nadzieja. Pomimo swych mizernych sił i wycieńczenia nie traci odwagi. Jest gotów wraz z Yubą przeciwstawić się piaskowym burzom, tyle razy ile razy będzie trzeba, by wreszcie mogło tu powstać wspaniale prosperujące miasto. Ostatecznie, ku ogromnemu szczęściu, jego cierpliwość zostaje nagrodzona deszczem.

Kohza


Poznajemy go jako młodego syna farmera o imieniu Toto. Nie mogąc znieść trudów, z jakimi wieśniacy muszą się borykać, postanawia udać się na audiencję do samego króla. Jest wściekły, że król nic nie robi by pomóc swemu ludowi. Pewnych rzeczy jeszcze nie rozumie, jest w końcu dopiero dzieckiem. Wybiegając z płaczem z pałacu poznaje Vivi. Później sam nie wie jak do tego dochodzi, ale coraz częściej spędza z nią czas. Bawi się razem z nią i kumplami w klan rSuna Sunar1;. Kohza jest liderem tego klanu. Chłopak, pomimo swego wieku, jest bardzo odważny. Śmiało staje wraz z całą grupą przeciwko bandytom, którzy chcą uprowadzić Vivi. Nie waha się oddać życia w jej obronie. Sam walczy w ruinach naprzeciw uzbrojonym w noże bandytom. Walczy odważnie i dzielnie, jak prawdziwy mężczyzna. Po tej walce pozostaje mu pamiętna blizna obok prawego oka. Jest bardzo rad słysząc, iż może pomóc w rozwoju królestwa. Chce pomóc ojcu wybudować wspaniałe miasto w miejscu wyschniętej oazy. Pomysł wychodzi od samego króla. Chłopak nauczył się już mu ufać, sam przekonał się, że jest on wspaniałym człowiekiem. Przejął też trochę wiary w króla od swego ojca. Niestety, miejsce wskazane przez króla okazało się niewypałem. Mimo to okazuje się, że Koza nie chce wybudować tego miasta wyłącznie dla króla. Pragnie po prostu uczynić ten kraj jeszcze piękniejszym. Od lat nie padał tu w ogóle deszcz. Wiara i dobre chęci wraz z upływem czasu przemieniały się w smutek, zażenowanie, a następnie złość, jednak ludzie do samego końca wierzyli w króla i nikt nie twierdził, że to jego wina. Kohza był tym bardzo poruszony. Gdy jako młodzieniec udaje się na audiencję do króla, by prosić go o rdance powderr1; (proszek sztucznie wywołujący deszcz), by miasto otrzymało tak potrzebną mu wodę, jednak król odmawia. Tłumaczy, iż trzeba czekać na naturalny deszcz i że nie można odbierać go innym miastom. Kohza wybiega wściekły z pałacu przysięgając zemstę. Ostatecznie młodzieniec przyłączył się do rebelii przeciwko królowi. Pamiętając jego charyzmę, odwagę oraz umiejętności przywódcze nikogo nie powinno zdziwić, że został jej liderem.

Będąc liderem dobiera rozsądnie członków rebelii, którzy myślą tak jak i on. Aby do niego przystąpić nie należy mówić rNie boję się. Chcę walczyćr1;, dlatego ponieważ on właśnie boi się walczyć, nie chce niepotrzebnego rozlewu krwi. Wie, jak to jest walczyć przeciwko prawdziwemu niebezpieczeństwu. Nie chce tej walki jednak widzi jej nieuchronność. Widząc chłopaczka Keppę, który ledwie od ziemi odrósł, a już jest gotów walczyć, przypomina sobie siebie samego gdy był w jego wieku. Zauważa, iż pomimo lat nie zmienił się. Ostatecznie chce walczyć, gdy spotyka Bon Claya przebranego za króla. Ten nie udziela istotnej dla niego odpowiedzi, poza tym zachowuje się podle. Okazuje się, iż Kohza wcale nie jest złym człowiekiem. Pragnie tylko pomóc ludowi, który cierpi umierając z pragnienia. Jest bardzo poruszony tym, iż nikt nie obwinia za taki stan rzeczy króla. Nie ma złych zamiarów, nadal poniekąd zachowuje się jak dziecko, nie potrafiąc zrozumieć sytuacji i zaakceptować swego losu. Nadmiernie pragnie go zmienić, co sprowadza go na złą drogę. Gdy już odkrywa prawdę, mimo iż chce znów chce dobrze, postępuje źle. Jednakże w porę Vivi przemawia mu do rozsądku.

Rebelianci


Jest to grupa ludzi, którzy są chętni walczyć przeciwko niesprawiedliwości króla, oraz jego rzekomym monopolu na wodę. Ich frustracja i gniew rosły wraz z czasem, zrodzone przez działania Baroque Works. Liderem całej tej grupy staje się Kohza, dawny lider klanu Suna Suna. Także wielu jego członków staje po stronie Kohzy i razem z nim chcą walczyć przeciw królowi.


Goro


Jest młodszym bratem Toto. Jego marzeniem jest założenie gorących źródeł. Pewnego razu zjawia się z pomocą jeden z kapłanów. Postanawiają wspólnie pracować by osiągnąć wyznaczony sobie wspólny cel, aczkolwiek dla tamtego liczyło się bardziej szefostwo na niebieskim morzu. Przy pomocy kapłana z Skypiear17;i udaje mu się oswoić olbrzymiego kreta. Z jego pomocą odnajdują gorące źródło. Następnie dokopują się aż do Yuby , gdzie Goro spotyka swego brata i jego syna Kohzę. Dzięki temu ma połączenie z potencjalnymi klientami. Są oni przewożeni podziemnym tunelem przez Ruchliwego Kraba. Szybko powstaje wspaniała łaźnia, którą odwiedza nawet królewska rodzina. Goro jest szczęśliwy, staje się szefem interesu.Piaskowi piraci Barbaro


Są to piraci, którzy przemierzają pustynię na swoim okręcie. Do poruszania używają masztu, lecą tam gdzie ich wiatr poniesie, sunąc przez pustynie. Jedzą to co znajda. Jak mówi o nich kapitan, są rwszystko żernir1;. Każdy z nich ma nad głową maleńka parasoleczkę, chroniąca przed słońcem. Są bardzo beztroscy, nawet, gdy grozi im niechybna śmierć, są spokojni i gotowi umrzeć na swoim statku. Ich dowódcą jest Barbarossa - człowiek o silnej charyzmie oraz dużej odwadze. Uważa, że pustynia do nikogo nie należy, więc można na niej wieść wolne życie. Często przeciwstawiają się sile złodziejaszków, którzy na nich żerują. Posiadają też nawigatora do poruszania się małymi drewnianymi saniami po lądzie- Rasę r11;która jako małe dziecko czekała, aż król przybędzie z pomocą jej oazie.

Kamyu


Jest liderem grupy czterech rebeliantów, którzy wiodą sobie beztroski żywot żyjąc na koszt miasta. Ich zadaniem jest obrona miasta, jednak kiedy na horyzoncie pokazuje się niebezpieczeństwo, dają dyla. Po ustawionej, wygranej walce z Luffym, on i jego przyjaciele nabierają wiary w siebie oraz staja się dla mieszkańców prawdziwymi bohaterami.

Człowiek skorpion


Pochodzi z Badland. Jego rodzina jest bardzo biedna, często głodują. Ojciec był kiedyś łowca głów, ale zaniechał tego zawodu by móc wychowywać swe dzieci. Są one bardzo dojrzałe, jak na swój wiek. Nie chcą robić tacie przykrości i nie narzekają na swoje nędzne życie. Wiedzą bowiem ile dla nich poświęcił. Gdy przez przypadek podsłuchuje ich rozmowę, obiecuje im pokonać Acer17;a. Opuszcza miasteczko i wyrusza ku niebezpieczeństwu. Jest bardzo odważnym łowcą nagród, ślepo wierzącym w swoje możliwości. Podczas jego rpolowańr1; zawsze towarzyszy mu struś Popo , który podaje mu broń. Myśli, że może z łatwością pokonać II porucznika Białobrodego. Ma ogromne mniemanie o sobie, przypisuje sobie wiele wyimaginowanych zasług. Robi to jednak przez wzgląd na dzieci. Obiecał, że pokona Acer17;a i wróci jako triumfator. Chce tego dokonać między innymi dlatego, by pokazać im jak ważne jest mieć jakieś marzenie. To mu się udaje. Na koniec postanawia wrócić z synami do domu.

Autor : Komimasa
Korekta: pasat21

bullet Napisane przez Komimasa dnia 28 marzec 2009 · Kategoria: Sagi ·
· 0 komentarzy · 1228 czytań · Drukuj

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Zibii
12/08/2019 15:26:31
Z tego, co pamiętam to Oni(VariaScans) dodawali skanlacje z D. Gray-man. No ostatnio wyszedł nowy to sobie poczytam, ale się nie da. A dlaczego strona nie działa to nie wiem. Szkoda.

Komimasa
12/08/2019 07:43:45
To Ci od KHR lata temu? Bo tak coś kojarzę. Oni chyba upadli, ale głowy nie dam, czy to to.

sosik102
07/08/2019 01:01:17
Siema wie ktoś czemu nie działa reader variascans?

Komimasa
11/07/2019 12:56:07
Nie rozumiem, w czym problem z tym miejscem na avatar. Imo jest w dobrym miejscu.

Komimasa
11/07/2019 12:55:19
Regulaminem w skrócie jest nie przeklinanie i nie spolerowanie wydarzeń z mangi. Po więcej szczegółów odsyłam do kompasu po prawej u gory "forum" i tam "regulamin"

apap
10/07/2019 01:31:09
Ogólnie, pomyliłem miejsca publikowania awatarów na profilu, jest mi wstyd dałoby radę jakoś to odwrócić? xd

apap
10/07/2019 01:24:39
Siemanko wariaciki, jak coś jestem dobry na ból głowy po zbyt krótkich odcinkach. Jestem świerzak, potrzeba mi kocenia, gdzie znajdę regulamin forum? Z Wyrazami Szacunku apap

Komimasa
05/07/2019 17:43:18
Siemka. Zależy których. Czasem też jest tak, że to nie działa u kogoś. Możesz wysłać mi po prostu PW. Wtedy, na ile będzie się dało, będziemy działać Smile

Ishiyan
04/07/2019 18:21:03
Hej. Jestem nowy, więc dzięki za wyrozumiałość. Gdzie można zgłosić, których odcinków nie można pobrać/oglądać? Jest tego troszkę.

Komimasa
27/05/2019 01:16:52
Dziwne pytanie. Z założenia to raczej jak kończy się oglądać i czuje się niedosyt, ludzie biorą się za mangę. Myślę, że to zależy od indywidualnych preferencji.

AlfaOmegaXD
26/05/2019 21:10:52
potem zacząc czytac

AlfaOmegaXD
26/05/2019 21:10:24
Aha, rozumiem ale mam jeszcze jedno pytanie tez sie nawiazuje do anime i mangi a mianowicie lepiej przeczytac mange teraz jak jestem juz w trakcie ogladania OP czy lepiej pierwsze skonczyc ogladac a p

Komimasa
25/05/2019 10:36:10
Czasem kreska potrafi być bardziej dynamiczna niż animacja. No i można lepiej oddać postacie i teksty ich ciekawsze zrobić, bo jest więcej miejsca.

Komimasa
25/05/2019 10:35:02
głosy, więc bardzo przyjemnie się to ogląda, tylko właśnie momentami irytują pewne przedłużenia. A manga, cóż, słowotok, masa tekstu na stronę, ale bardzo ładnie narysowane.

Komimasa
25/05/2019 10:34:02
Ciężkie pytanie. Gdy odcinki pokazują bardziej to, co było w mandze, to bardzo przyjemnie się je ogląda, ale te ostatnie retrosy na cały odcinek... uch. Mamy całkiem ładną kreskę i świetne

AlfaOmegaXD
24/05/2019 19:48:20
Ej mam takie jedno pytanie. Co jest lepsze wedlug was anime OP czy manga ?

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
7,795,217 unikalne wizyty
Copyright © 2009 OnePieceNakama.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone.
Theme create by BaiChi_696 & Szklana
completely modified by LuckyLuke, CichyWiatr
graphics by eyekiss

Kontakt z Administracją Strony