REJESTRACJA
959 PL

958 PL

957 PL

  901 PL!

  900 PL!

  899 PL!

Story Cubes 11: Szklana Pogoda -..
Autor: Eikichi dnia 06/12/19 13:01
Story Cubes 11: Szklana Pogoda
Autor: Eikichi dnia 05/12/19 20:34
Dragon Ball Super [anime]
Autor: Eikichi dnia 05/12/19 08:54
Nasza codzienność
Autor: okiren dnia 05/12/19 02:47
[Spoiler] OPiliada
Autor: wasky dnia 05/12/19 01:35
JoJo's Bizarre Adventure [anim
Autor: wasky dnia 05/12/19 01:15
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
Vivi jest młodą, 16-letnią damą. Urodziła się podobno 2 lutego. Jest córką króla Alabastii, Cobry. Nazwisko Nefertari zostało zaczerpnięte z dawnego Egiptu. Oznacza ono ”wyjątkowo piękny”, czy też „wspaniały”. Te określenia nad wyraz dobrze do niej pasują. Oczytana, wie dużo o Grand Line i grożących na tym morzu niebezpieczeństwach. Godnie zastępuje Nami podczas jej choroby. Nie jest egoistką, chciałaby jak najszybciej dotrzeć do Alabastii, jednak mimo to, chce wpierw pomóc wyleczyć poważnie chorą Nami. Nie przedkłada więc swego dobra nad innych. Nie zachowuje się jak większość osób z królewskiej rodziny. Nie wywyższa się, nie czuje się lepszą. Zawsze wie, jak powinna się zachować. Stara się za wszelką cenę unikać rozwiązań siłowych. Wie, iż czasami lepiej znieść trochę poniżenia, niż dopuścić do niepotrzebnego rozlewu krwi. Nader wszystko woli pokojowy sposób rozwiązywania konfliktów, czyli na drodze konwersacji, nie miecza. Tak też właśnie postępuje, gdy wraz z załogą Słomianych przybywa do królestwa Drum. Nie robi żadnych głupstw.
Szybko analizuje sytuację i postępuje w racjonalny sposób. Pomimo rany klęka, aby okazać szacunek i posłuszeństwo wobec tych, od których oczekuje pomocy. Jej działania są zawsze przemyślane, nie przypadkowe. Często też kieruje się rozumem uważając, że jest to najlepsze rozwiązanie. Nigdy nie pozwala, aby w ocenie sytuacji emocje wzięły górę. Dlatego też, na początku nie potrafi się odnaleźć na statku Luffy’ego. Jest dla wszystkich bardzo miła. Zawsze uśmiechnięta i radosna, pomimo napiętej sytuacji w jej państwie. Tak naprawdę bardzo martwi się o swoich poddanych, jednak stara się nie dawać tego po sobie poznać i nie psuć swym zachowaniem i kłopotami nastroju innym. Pomimo, iż nie jest silną osobą, nie należy odmawiać jej odwagi. Przedostaje się bowiem w szeregi niebezpiecznej organizacji zwanej Baroque Works. Podejrzewa, iż jej szefem jest osoba odpowiedzialna za rebelię w jej państwie. Staje więc naprzeciw śmiertelnemu niebezpieczeństwu. Boi się, ale tego nie okazuje. Wie, iż jeżeli zostanie zdemaskowana, niechybnie pożegna się z życiem. Bardzo dzielna dziewczyna. Innym dowodem na jej odwagę jest moment kiedy staje przeciw pędzącej armii rebeliantów. Chce ją za wszelką cenę powstrzymać, ryzykując przy tym śmierć przez stratowanie. Wiele ją złego w życiu spotyka. Jest jej ciężko, ale się nie poddaje. Jest bardzo wrażliwa, łatwo jest ją zranić. Próbuje dbać o wszystkich. Nawet zagrożone gatunki zwierząt nie są jej obojętne. Czasami jest trochę naiwną idealistką. Wierzy bowiem, że jest w stanie powstrzymać walczących niemalże milion ludzi samymi słowami (to naprawdę nie jest realne zważywszy na liczbę.) Nie chce też żadnych ofiar, czy niepotrzebnego przelewania krwi. Nienawidzi Crocodile, jest gotowa położyć na szalę swe życie, by uwolnić swój kraj od tego ciemiężyciela. Najważniejsze, to nie narażać innych. Jest to błędnym myśleniem, gdyż nie ma innego sposobu na powstrzymanie takiej wielkości rebeli, jak poświęcenie kilku lub kilkudziesięciu ludzkich istnień. Być może samotna walka oraz ogromna niechęć, do poświęceń, ugruntowały w niej taki sposób myślenia. Porządna sprzeczka z Luffy’m uświadamia jej prawdę. Zrozpaczona i poruszona do głębi jego słowami, dziękuje mu za jego chęć poświęcenia dla niej.

Historia małej Vivi

Vivi, będąc jeszcze małą dziewczynką swym zachowaniem w niczym nie przypominała odpowiedzialnej, rozważnej księżniczki jaką spotykamy później w Alabaście. Jest otwarta na świat, nowe znajomości. Nie czuje się ograniczana przez swego ojca, czy przyjaciela Igarama, choć cały czas bacznie ją z ukrycia obserwują. Poznaje ona Kohzę, syna Farnego, z którym radośnie spędza czas, bawiąc się z innymi jego znajomymi. Tworzą oni klan o nazwie „Suna Suna”. Choć to nie przystoi księżniczce, bawi się z miejscowymi dziećmi. Lecz jej to w ogóle nie przeszkadza. Kohza jest tam liderem. Pewnego razu Vivi stacza z nim walkę o przywództwo, czego wynikiem jest awansowanie jej do zastępcy przywódcy. Jest tak naprawdę jej najlepszym przyjacielem. W momencie gdy bandyci chcą ją porwać, zachowuje się jednak jak dziewczyna. W sytuacji gdy ma się zmierzyć z prawdziwym wrogiem, czuje się, pomimo swego nie spokojnego charakteru bezradna i wybiera ucieczkę. Nie próbuje też w żaden sposób pomóc swemu przyjacielowi, który dzielnie walcząc, ryzykuje swoje życie. Dopiero teraz zdaje sobie nieświadomie sprawę z tego, iż jest tylko małą dziewczynką. Tak naprawdę najbardziej jednak obawiała się nie bandytów, a tego, że może stracić swych przyjaciół. Wolałaby już bardziej się poddać, niż by ktoś ryzykował przez nią swoje życie. Smutno jej, gdy Kohza goniąc za nowymi wyzwaniami, jest zmuszony się przenieść. Vivi nadal ma jednak nadzieję, iż przetrwają ten czas rozłąki i dalej będą przyjaciółmi.

Spotkanie Vivi z piratami

Nasza załoga spotyka po raz pierwszy Vivi, jako Miss Wednesday na Grand Line, tuż na samym początku, z towarzyszącym jej Mister 9. Ich celem jest wielorybie mięso, by nakarmić swą wioskę. Luffy im w tym przeszkadza i zostają schwytani. Pewni siebie, nic nie mówią o swoim pochodzeniu i kim są, zostają wrzuceni do wody, po zym szybko znikają im z oczu. Okazuje się jednak, że „zostawili” u Mugiwary Lockpose, bez którego nie są w stanie wrócić do siebie. Ponownie wpadają na nich, gdy Miss Wednesday i Mr 9 zostają zaatakowani przez służbę porządkową „Baroque Works”, Mr. 13 i Miss. Friday. Błagają o pomoc w dotarciu do rodzinnej wyspy. Nasza załoga decyduje się zabrać ich wraz ze sobą na ich wyspę „Whisky Peak„. Nie zdają sobie wtedy sprawy z tego, iż jest to pułapka.

Po trudnej podróży docierają do celu. Tam nasza dwójka rozstaje się nagle z gospodarzami podróży. Gdy cała załoga po udanej imprezie zasypia, następuje potajemne spotkanie z burmistrzem wyspy –Igaramem, który okazuje się być Mr. 8. Jest tam też bardzo silna babka Misss Monday.
Ich „narada” zostaje przerwane przez Zoro, który już wcześniej skojarzył ich imiona z organizacją łowców głów „Baroque Works”. Jak można było się spodziewać nie są oni przeciwnikiem dla naszego szermierza. Rozpoczyna się prawdziwy raban na wyspie, nawet Miss Monday nie jest w stanie mu zagrozić. Do akcji wkracza reszta Baroque Works, ich umiejętności są jednak zbyt mizerne, by móc go pokonać. W między czasie, pojawiają się na wyspie Mr. 5 i Miss Valentine. Ich misją jest usunięcie zdrajców Vivi, księżniczki Alabastii oraz jej strażnika, Igarama, których celem było zdobycie informacji o liderze organizacji. To on jest bowiem odpowiedzialny za rebelie w ich kraju. Gdy Mr. 9, lojalny wobec swej towarzyszki odwraca ich uwagę, Vivi dosiada swego wiernego przyjaciela, kaczki Carue i ucieka. W między czasie, poważnie ranny Igram, widząc swą bezradność, prosi o pomoc Zoro. Tu jednak decyduje niespodziewanie pojawiająca się Nami, która wykorzystując niekorzystną sytuacją, wyłudza umowę za pomoc na miliard beli. Zoro, chcąc nie chcąc, rusza na ratunek księżniczce. Na drodze drużyny Mr. 5, ścigającej Vivi, staje nagle Ms. Monday, ta jednak nie jest żadną dla nich przeszkodą. Sytuacja ulega zmianie, gdy do akcji wkracza, szantażowany przez Nami, Zoro. Oczywiście, okazuje się on godnym przeciwnikiem. Wszystko się komplikuje, gdy pojawia się rozgniewany na Zoro, Luffy. Jest on wściekły o pobicie ludzi, którzy go tam wystawnie ugościli. Nie daje sobie wytłumaczyć, iż to była pułapka. Luffy oraz Zoro walczą zaciekle, usuwają próbujących się wtrącić do walki Mr. 5 oraz Miss Valentine.

Jednak na ich drodze staje Nami, która sprowadza ich natychmiast do parteru. Nadarza się okazja by pogadać. Vivi, opowiada o jej państwie, Alabastii. Ukazuje im też trudną sytuację, jaka tam panuje. Przez przypadek też wymawia imię lidera Baroque Works - Crocodile. Na dodatek, całą rozmowę podsłuchują „specjalni agenci” organizacji. Malują także portrety członków załogi, następnie się ulatniają.


Teraz, nasi bohaterzy wpadają jak śliwka w kompot. Znając zabronione imię, stają się śmiertelnym przeciwnikiem organizacji. Igram przebiera się za Vivi, aby zmylić przeciwnika, jego statek ulega jednak szybkiemu zniszczeniu. Luffy decyduje się jej pomóc i zabiera ją na swój pokład.
Vivi wraz z kaczką i załogą słomianego opuszczają wyspę. Ich celem jest Alabasta. W ten oto sposób, łączą się ścieżki Vivi, księżniczki Alabastii, z załogą piratów. Młoda dama nie zdaje sobie wtedy sprawy z tego, iż to będzie jej przygoda życia.

Podróż księżniczki Vivi

- Już na samym początku jest przerażona spotkaniem z wice szefową, Miss All Sunday.
- Nie będąc jeszcze tak dobrze zaklimatyzowana, wybiera się na wycieczkę po nowej wyspie, gdyż jest ciekawa świata. Idzie z Luffym.
- Spotyka wraz z nim giganta Doriego, nie potrafi zrozumieć ich sposobu myślenia, oraz tego jak można walcząc ze sobą stracić 100 lat.
- Zostaje zaatakowana przez Mr. 5 i Miss Valentine. Szybko dostrzega swą niemoc. Nie jest w stanie im nic zrobić.
- Wpada w pułapkę Mr. 3. Jest bardzo zdenerwowana. Nie wie co czynić. Jest przerażona myślą, iż może skończyć jako figura woskowa.
- Pierwszy raz widzi, jak silni są jej nowi przyjaciele, którzy pokonują przeciwników.

- Jest bardzo zaniepokojona o stan zdrowia Nami. Jednocześnie, po tym jak w tak ciężkim stanie przewidziała uderzenie ogromnego cyklonu, jest pełna podziwu dla jej umiejętności nawigatora.
- Dowiadując się z gazety o pogarszającym się stanie w jej państwie, wyzwala w niej to negatywne emocje, jednakże to nie przyćmiewa jej zdrowego rozsądku. Ponadto nie chce w zostawić Nami w ciężkim stanie.
- Dociera wraz z innymi na wyspę Drum, której mieszkańcy chłodnie ich przyjmują. Nawet zostaje postrzelona. Na pokojowej drodze rozwiązuje konflikt z mieszkańcami, powstrzymuje też przed Luffy’ego zrobieniem głupoty.
- Poznaje Daltona oraz historię lodowego państwa. Jest zbulwersowana zachowaniem i czynami Wapola.
- Wraz z Usoppem, wyrusza na poszukiwanie szalonej wiedźmy, lekarza.
- Ratuje długonosemu życie w nietypowy sposób.
- Poznaje już, wraz z innymi ,nowego członka załogi, Choppera.
- Przed dotarciem do wyznaczonej wyspy, ich ścieżki łącza się z Bon Clayem. Vivi poznaj, podczas jego przedstawienia, twarz swego ojca. Później orientują się iż jest to Mr. 2, ich wróg.
- Wybiera z resztą załogi symbol przyjaźni „X”, który przewiązują białą szmatą. Ma to ich uchronić przed potencjalną podstępem wroga. Dodatkowo wzmacnia więź między nimi.
- Przybija wreszcie do Alabastii. Odczuwa wyraźną ulgę, że już tam jest.
- W Nanohanie tracą kapitana, który znika im z oczu. A dzieje się ta dlatego, że kapitan jak zwykle wpierw myśli żołądkiem, więc jak tylko przycumowali od razu pobiegł szukać jakiejś restauracji. Vivi wysyła Carue z pilną wiadomością do stolicy. W między czasie Luffy spotyka Smokera i swego brata Ace'a. W ten sposób Marynarka zauważa bandę Słomianego i zaczyna się bezpardonowa pogoń.
- Poznaje Ace'a, gdy ten na chwilę wpada odwiedzić młodszego braciszka.
- Przybywa do Zielonego Miasta, jest przestraszona widząc jak miejscowość teraz wygląda.
- Następnie decyduje się wraz z załogą na trudną podróż przez pustynię. Przebrnięcie jej ułatwia im dołączenie się wielbłąda uratowanego przez ekipę Luffy’ego.
- Dociera do Yuby, tam gdzie miała być baza rebeliantów. Spotyka starca, ojca jej przyjaciela. Wzruszona jego ciepłymi słowami, dodaje mu otuchy i przywraca wiarę w powstrzymanie rebelii.
- Vivi vs Luffy, sytuacja gdy Vivi używa na swym przyjacielu przemocy. Po słowach wypowiedzianych przez niego uświadamia sobie jaki popełniała błąd i zmienia swoje podejście.

- Dociera do siedziby Crocodile - Rain Dinners. Załoga zostaje zauważona przez Marynarkę. Prawie wszyscy prócz Sanjiego i Choppera, uciekając przed pościgiem, wbiegają do kasyna, wpadając w pułapkę Crocodile'a. Vivi, w tym czasie, zostaje zaatakowana przez BW. Wyratowuje ją z opresji Pell. Ten nie daje sobie jednak rady z silniejszą Miss All Sunday.
- Vivi także dociera do bazy Crocodile'a. Próbuje go atakować, lecz jest bezradna. Psychicznie się nad nią znęca, pozornie dając jej możliwość wyboru. Zebrawszy w sobie siły i wykazując się nie lada odwagą Vivi sprowadza na pomoc Sanjiego, poczym uciekają z Rain Dinners.
- Nowy kompan podróży olbrzymi, ruchliwy krab.
- Vivi zostaje porwana na chwilę przez Crocodile'a, jednakże Luffy szybko ją wyratowuje z jego szponów, samemu stając naprzeciw jednego z Shichibukai.
- W połowie podróży pomagają naszej paczce Dungeony i na grzbiecie olbrzymiej ryby pokonują rzekę.
- Wpadają na punktualne kaczki, które ich zawożą prosto do Alubarny.
-Vivi staje naprzeciw pędzącym rebeliantom. Nic nie może jednak poradzić. Jej osoba nie zostaje nawet zauważona przez Kohzę.
- Następnie po zwietrzeniu podstępu Bon Claya, podejmuje desperacką ucieczkę. Wpada na Sanjiego. Ten oczywiście staje w jej obronie.
- W czasie, gdy ona przedostaje się do pałacu i próbuje wymyślić jakiś pomysł, by powstrzymać rebelię, jej przyjaciele toczą śmiertelny bój z dowódcami BW.
- Wpada w zasadzkę Crocodile'a i Miss All Sunday, pojawia się tam też Kohza. Vivi widzi swego rannego ojca. Nie może nic zrobić. Najpierw jest naocznym świadkiem śmierći czterech specjalnych strażników Alubarny, potem klęskę Chaki.
-Zostaje zrzucona przez Crocodile'a z muru. W ostatniej chwili ratuje ją Luffy oraz Pell. Rozpoczyna się walka wodnego Luffy’ego.
- Jest szczęśliwa, widząc, iż jej przyjaciele przeżyli. Prosi ich o pomoc w odnalezieniu bomby. W tym czasie Crocodile udaje się do grobowca przodków Nefertari.
- Bezskutecznie poszukuje wraz z innymi miejsca skąd można wystrzelić bombę.
- Niesamowita akcja przy wieży zegarowej. Za pomocą przyjaciół dostaje się na sama górę i pokonuje przeciwnika. Rozpoczyna się jednocześnie ostatnia runda między Luffym, a Crocodilem.
- Nie będąc w stanie zatrzymać bomby, załamuje się. Wtedy pojawia się Pell. Wylatując wysoko w górę, bomba eksploduje nad miastem.
- Przez łzy błaga, krzycząc, aby ludzie zaprzestali walczyć. Jej głos wreszcie do nich dociera.
- Po wszystkim cała załoga zostaje bardzo gościnnie przyjęta w pałacu. Czas odpoczynku i zabawy - uczta i łaźnia.
- Przemawia do narodu, nie będąc jednak w pałacu, a na umówionym wybrzeżu, gdzie czekają na nią jej nowi przyjaciele.

- Ze smutkiem w sercu żegna się z nimi. Pyta ich, czy nadal zostaną przyjaciółmi. Oni jej nie mogą odpowiedzieć, gdyż wokoło aż roi się od Marynarki. Żegnają się z nią, pokazując znak przyjaźni, a ona go odwzajemnia...Wpływ piratów na młodą księżniczkę

Na początku nie potrafi się odnaleźć w społeczności pirackiej. Nie umie, tak jak oni, spontanicznie się uśmiechać i traktować wszystkiego na luzie. Za bardzo jest przejęta sytuacją panującą w jej państwie. W zaklimatyzowaniu, pomaga jej najlepszy przyjaciel, kaczka Carue. Po chwili przebywania wśród nich, zaczyna czuć piracki klimat. Przestaje już tak o wszystkim myśleć i powoli zaczyna coraz bardziej się rozluźniać. Należy do tej inteligentniejszej części załogi, która używa rozumu, jest ona racjonalistką i zawsze stara się postępować odpowiednio do sytuacji. Nie jest taka, jak większość załogi, gdzie emocje biorą górę, a rozum, jeśli w ogóle istnieje, to zostaje daleko w tyle. Zaczyna jej się podobać ta luzacka atmosfera i szybko się przyzwyczaja do różnych nietypowych zachowań na tym statku, śmiejąc się wraz z innymi. Podczas podróży zdobywa wiele cennych doświadczeń. Sprzeciwia się lekkomyślności Luffy’ego i uświadamia mu, że nie zawsze są potrzebne rozwiązania siłowe. On jej natomiast pokazuje, jak bardzo kocha swych przyjaciół i jak wiele jest w stanie dla nich poświęcić. Zresztą nie tylko on. Gdy Vivi martwi się o powodzenie misji oraz o bardzo chorą Nami, Usopp nakazuje jej, by przestała się tak ciągle o wszystko zamartwiać. Chce, aby zrozumiała, że musi bardziej wierzyć w swych przyjaciół. W Alabastii Luffy prosi ją, by zaprzestała samotnej walki i pozwoliła też innym zaryzykować swe życie w imię przyjaźni. Dzięki ich wsparciu i ciepłym słowom, nauczyła się tego. Zaczęła wierzyć w ich możliwości pokonania wszelkich przeszkód. Postrzega ich jako przyjaciół, na których zawsze może polegać oraz, że sama bez ich pomocy, nie jest wstanie niczego osiągnąć. Nauczyła się także, aby nigdy się nie poddawać. Dzięki nim zrozumiała, jak bezsensownie jest zawrócić w połowie drogi. Staje się bardziej zdecydowaną i pewniejszą siebie osobą. Śmiało śmieje się w twarz niebezpieczeństwu, gdyż już wie, iż przyjaciele jej nie zostawią i zawsze chętnie staną u jej boku.

Vivi jako księżniczka

Jest bardzo wspaniałą księżniczką, najlepszą jaką można by sobie wyobrazić. Nie potrafi w ogóle zrozumieć sposobu myślenia Wapola, którego nie interesuje tylko jego własny interes, natomiast władzę i szacunek zdobywa siłą. Ponadto, uważa za karygodne uciec i nie wysłać wojska w obronie swojego kraju. Jest z innego, nieosiągalnego dla takich jak on, wymiaru. Nie tak została wychowana. Król zawsze ją uczył, że naród to kraj, więc należy go kochać, a nie wykorzystywać. Te piękne ideały przejęła po ojcu. Dla niej najważniejsi są ludzie. To oni stanowią potęgę kraju, są jego podporą. Póki są ludzie, wszystko można odbudować. Nie ma sensu by istniała instytucja królewska, jeżeli nie będzie miała poparcia ludu, a szacunek zdobywała przy użyciu siły. Nikomu nie narzuca swojego zdania. Bardzo kocha każdego mieszkańca Alabastii, nie chce nikomu czynić żadnej krzywdy. Zawsze jest gotowa nieść pomoc i pragnie każdego wysłuchać. Robi wszystko, co w jej mocy, by ocalić swój lud. Podejmuje się niemożliwego. Ryzykuje też własne życie. Wszystko to robi z miłości do swego kraju. Chce wszystkich ocalić. Jest zrozpaczona widząc początkowo swą niemoc i nieskuteczność działań. Decyduje się nawet wywiesić białe flagi, gdyż nie jest istotnym dla niej, czy królestwo, jako instytucja, wygra, czy też nie. Jest nawet gotowa wysadzić w powietrze pałac, mający czterotysięczną tradycję. Wszystko po to, by powstrzymać walczących między sobą poddanych.
Gdy już niebezpieczeństwo zostaje zażegnane, zaczyna rozmyślać nad przyłączeniem się do Słomianego. Choć chce zostać na statku pirackim wie, iż lud jej bardzo potrzebuje. Zwłaszcza teraz jest im potrzebna jej dobroć i słowa pocieszenia. To w końcu w niej, jako następczyni tronu, mieszkańcy będą szukali oparcia, nie może ich zawieść. Za bardzo kocha ich i kraj, by móc to wszystko zostawić.

Rodzina i przyjaciele

Vivi jest córką króla Alabastii – Cobry. Jest jego najukochańszą, jedyną córką. Bardzo się o nią martwi, gdy wyrusza na swą niebezpieczną misję. O relacjach z matką nic nie wiemy. Prawdopodobnie zmarła wiele lat wcześniej, przed opowiadanymi wydarzeniami. Wiadomo jedynie, że Vivi odziedziczyła po niej urodę.
Ma wielu przyjaciół. Bardzo dobre stosunki wiążą ja z dwoma strażnikami Alubarny: Pellem i Chaką, jeszcze z dzieciństwa. Bardzo lubi tez Igarama, który wraz z nią podejmuje się niebezpiecznej myśli wstąpienia do BW.
W dzieciństwie, mając pięć lat, poznała Kohzę, oraz członków klanu Suna Suna. Bardzo ich wszystkich lubiła, jednakże Kohza, był jej najlepszym przyjacielem. Często odwiedzała jego rodzinę.
Najlepszym przyjacielem będącym zawsze u jej boku jest kaczor Carue. Zna go od dzieciństwa. Wiele razem z nim przeszła. Praktycznie się z nim nie rozstaje. Pomaga jej nie tylko swą umiejętnością szybkiego biegu, ale także wspiera ją i dodaje odwagi.
Pewnego rodzaju przyjacielem był Mr. 9, z którym była w parze, w szeregach Baroque Works. Swym czynem udowodnił jej , iż też była dla niego kumpelką, a nie tylko asystentką BW.
Jej nowymi przyjaciółmi stali się piraci z załogi Słomianego Kapelusza. Najbardziej, jako dziewczyna, zaprzyjaźniła się z jedyną piratką w załodze, Nami. To z nią dzieliła kajutę. Bardzo się z nią zżyła. Jednakże polubiła tez resztę załogi. Luffy oraz Usopp często ją wspierali. Choć wiele nie rozmawiała choćby z Zoro to, nazywała go nie po imieniu, a pseudonimie „ Mr Bushido”, też świadczy o jakiś wzajemnych relacjach między nimi. Niestety jako księżniczka nie może z nimi pozostać. Bardzo jest jednak szczęśliwa, iż poznała tak wspaniałych przyjaciół.

Wrogowie

Jednym wielkim przeciwnikiem jest dla niej cała organizacja BW. Szczególnie nienawidzi też Miss All Sunday (dowiaduje się, iż to za jej sprawą zginął Igaram, poza tym prawa ręka szefa). Jednak największym wrogiem jest Mr. 0 - Crocodile. Szczerze go nienawidzi za to, co uczynił jej krajowi. Przez niego bardzo wiele wycierpiała. Doprowadził kraj do stanu wojny domowej, stworzył swym planem fałszywy obraz jej ojca i armii królewskiej, doprowadził też do ruiny wiele miast. Jest wspaniałą księżniczką, nader wszystko kochającą swój kraj i lud. Dlatego ci, którzy znęcali się nad jej ludem i doprowadzili do wzajemnej masakry, byli jej największymi wrogami.

Umiejętności i ekwipunek

Vivi , tak naprawdę nie lubi stosować przemocy. Nigdy też wcześniej nikt jej nie trenował w walce. Możemy tylko przepuszczać, że czasami jej dobrzy znajomi, strażnicy Chaka i Pell, uczyli ją trochę, w jaki sposób może się sama bronić. Za młodu biła się w klanie Suna Suna. Podjęła nawet walkę o przywództwo, którą jednak przegrała. To jednak była bardziej zabawa, niż prawdziwe bojowe umiejętności. Sytuacja, gdy musiała stanąć twarz ą w twarz z prawdziwym napastnikiem udowodniła, że nie ma ona wystarczającej siły, brakowało jej też odwagi. Jako księżniczka, nie posiada więc jak widać, zbyt wielkiego doświadczenia w tych sprawach. Mimo to, udowodniła dużo później, iż potrafi walczyć i to nie byle jak. Stając się członkiem BW, znajduje się na 9 pozycji, co pokazuje, że nie była aż tak słaba. Często w walce, towarzyszy jej oddany kaczor Carue, którego przywołuje gwizdem. Ten wtedy natychmiast zjawia się u jej boku. Przydaje się w boju, choćby podczas szarży. Vivi opanowała w mistrzowski sposób sztukę jeżdżenia na nim. Nie traci równowagi, ani kontroli nad zwierzęciem, nawet podczas bardzo szybkiej jazdy. Co więcej, bardzo sprawnie potrafi wyprowadzać atak, pędząc na jego grzbiecie na przeciwnika. Z pomocą Nami udaje jej się pokonać Miss Valentine. Sama też pokonuje naraz Mr. 7 i Miss Father’s Day.
Jako broni używa pewnego rodzaju ostrego klejnotu, przyczepionego do końca niezwykle mocnej nitki.
Z drugiej strony ma nakładkę na palec. Broń ta znajduje się w jej stroju dokładnie na miejscu piersi. Atakuje najczęściej jedną ręką. Jest to bardzo ostra i niebezpieczna broń. Jednakże z powodu trudności w trafieniu w cel, związanej z rozmiarem tej tnącej części, jest często nieskuteczna. Gdy pojawia się w Alabaście,
zasięg jej broni znacząco się wydłuża, a tnącą częścią jest teraz całość. Poza tym przypomina to teraz dwa tnące łańcuchy. Dodatkową ich zaletą jest możliwość szybkiego ich wycofania. Działa to troszkę jak bumerang. To właśnie tą techniką pokonuje Mr. 7 i jego asystentkę.
Może też, używając specjalnego tańca, zahipnotyzować przeciwnika, unieruchamiając go.

Ataki

Peacook Slasher - To najczęściej używana przez nią technika. Atakuje biegnąc, lub jeżdżąc na Carue, wprawiając wpierw w rotację swój kryształ, który zaczyna się bardzo szybko kręcić. Niebezpieczna tnąca technika.


Alluring Perfune Dance - „Waleczny perfumowy taniec” jest to technika, na którą nabiera się w Wisky Peak sam Zoro. Vivi zaczyna wykonywać dziwny taniec ściskając w rękach gruszki z perfumami wywołującymi efekt hipnozy. W Skutek tego przeciwnik zostaje unieruchomiony.

Ring Chang - „Łańcuch pierścieni”, łańcuch, złożony z wielu segmentów, które są właśnie tymi pierścieniami. Vivi szybko nim zarzuca w stronę przeciwnika. Tym razem tnąca jest każda powierzchnia poszczególnego pierścienia. Dodatkowo ta technika ma funkcje powrotu, dzięki czemu wraca do właściciela, mogąc w momencie powrotu zranić przeciwnika.

Autor: Komimasa
Korektor: Vampircia

bullet Napisane przez Komimasa dnia 28 marzec 2009 · Kategoria: Sagi ·
· 0 komentarzy · 1182 czytań · Drukuj

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
wojtas1993
11/10/2019 20:03:50
Siema! Czy ktoś posiada napisy do OP od 135- do najnowszego odcinka? Jest część napisów w dziale napisy, ale niestety nie wszystkie.

Komimasa
10/10/2019 20:05:10
Już niedługo powinniśmy Was zaspamić rozdziałami OP, bo ja skończyłem właśnie tłumaczyć 956. Reszta w rękach kolegów Smile

Komimasa
27/09/2019 10:44:14
W każdym rozdziale jest strona poświęcona rekrutacji i tam znajdziesz email do niego Smile

Komimasa
27/09/2019 10:43:10
Jeżeli jesteś zainteresowana pomocą także z innymi mangami, możesz spokojnie pisać do WT cyz kontaktować się właśnie z Rurim.

Komimasa
27/09/2019 10:42:19
Dziękujemy bardzo, ale Ruri świetnie się wywiązuje ze swoich zadań, to raczej moja wina, że tych rozdziałów nie ma. Zabiorę się za nie od 1.

Cara
27/09/2019 10:13:09
Hejka, potrzebujecie może pomocy do edycji mang? Wink

przemok123
24/09/2019 19:22:03
Dzięki Smile

Komimasa
23/09/2019 17:40:51
Niestety nic tak na szybko lepszego nie poradzę.

Komimasa
23/09/2019 17:40:02
Bo to jest, tylko nie uzupełnione niestety.Ktoś się miał tym zajmować, ale jakoś nic z tego nie wyszło.

Komimasa
23/09/2019 17:38:46
Ale Download nie był dawno uzupełniany. Cóż najlepiej i najłatwiej wziąć ostatni odcinek 793 w tym wypadku i zobaczyć ścieżkę, po czym zmienić nazwę odcinka. Ja tak pobierałemxd

przemok123
23/09/2019 17:19:34
Hej, mam pytanko, jak wchodzę ANIME-> DOWNLOAD -> NEW WORLD to mam 793 ocinków, gdzie mogę pobrać resztę? bo na środku strony widzę 899, 900 i 901. Dzięki za info i pozdrawiam

Komimasa
18/09/2019 23:28:31
wezmę się za nie od października. Chciałem już nie robić takich pleców, ale one kosztują bardzo dużo czasu i pracy.

Komimasa
18/09/2019 23:26:26
Bo Ruri nie dał mi cynkaxd A tak poważnie, do końca września jestem mało dyspozycyjny stąd niestety to opóźnienie. No i też niestety chwilowo nie będę tłumaczył rozdziałów,

teos
18/09/2019 20:20:12
Bo spostrzegawczy cieszą się dzień wcześniej Pfft

Roku
18/09/2019 11:24:06
Wyszedł 953 a nie ma newsa, czemu ???

HUMBOL
03/09/2019 11:21:33
No i super. Cieszę się, że kolejny rok będzie można oglądać One Piece z tak świetnym tłumaczeniem. Podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do opłacenia serwera!

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
8,046,758 unikalne wizyty
Copyright © 2009 OnePieceNakama.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone.
Theme create by BaiChi_696 & Szklana
completely modified by LuckyLuke, CichyWiatr
graphics by eyekiss

Kontakt z Administracją Strony