REJESTRACJA
954 PL

953 PL

952 PL

  901 PL!

  900 PL!

  899 PL!

Story Cubes 11: Szklana Pogoda
Autor: Kyouchika dnia 14/10/19 02:23
Wiadoma załoga!
Autor: Devzan dnia 13/10/19 23:59
Rozdział 957
Autor: fuszioms dnia 13/10/19 21:44
[Spoiler] OPiliada
Autor: Komimasa dnia 13/10/19 13:22
Homoseksualizm
Autor: Komimasa dnia 12/10/19 15:30
AnimeCon_baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
Piraci Kuja

To elitarne grono amazonek, wybrane spośród najlepszych i najsilniejszych kobiet Amazon Lili. Wiele amazonek marzy, zwłaszcza będąc małą dziewczynką, o dołączeniu do tej załogi. Znają świat z zewnątrz wiedzą, co takiego to "mężczyzna", w przeciwieństwie do reszty dziewczyn, które nigdy nie opuściły rodzinnej wyspy. Gardzą mężczyznami, uważają ich za gorszy gatunek.
Na ich czele, stoi Kapitan piratów Kuja, a zarazem okrzyknięta mianem Cesarzowej Piratów, Boa Hanocock, najpiękniejsza kobieta na świecie.


Flagę piratów Kuja stanowi piracka czaszka, z której wychodzi dziewięć jakiś wykręconych węży, tworzących coś jakby zakręcone słońce. W rzeczywistości przedstawia ona mitycznego potwora. Dziewięć węży jest natomiast oczywistym odzwierciedleniem nazwy wyspy "Kuja". Dziewczyny te mają wiele wspólnego z ową nazwą, gdyż prawie każda używa jako broni, a raczej łuku, węża, który nosi na sobie.Historia - Piraci Kuja, już od dawna są znane na morzach Grand LIne. Świadczy o tym choćby to, iż zanim Hancock nie stała się ich kapitanem i tak nazwa Kuja, była nieobca centrali. Od dziesięciu lat kapitanem ich jest Boa Hancock. Pierwsza jej wyprawa spowodowała, ze wyznaczono za nią nagrodę 80, 000, 000 beli. Tak więc ta piracka załoga liczyła się w świecie piratów. Odkąd Hancock została Shiochcibukai, nagroda już się nei powiększa, a ich występki nie są notowane.

Piraci Kuja, swobodnie pływają sobie po morzach łupią i grabiąc nie tylko statki handlowe, ale i jak się na potoczy to i doszczętnie złupią statek marynarki. Tak np było przy pierwszym ich przedstawieniu. Zabrały wszystko co drogocenne lub użyteczne ze statku Wiceadmirała Momongi. Tylko tak na dobrą sprawę, to jego załoga sama wszytko chciała im oddać.
Marynarka przymyka oko na ich wybryki, gdyż ich Kapitan, Boa, jako Królewska Shichibukai, ma specjalną umowę ze Światowym Rządem. Oprócz tego, że za status Shichibukai, ma zagwarantowane bezpieczeństwo całego jej państwa, to do tego jeszcze ma zapewnione, że nikt nie ruszy piratów Kuja, a przynajmniej żadne siły porządkowe. Nawet kosztem ich własnych ludzi.


Statek piratów Kuja nie jest jakiś ogromny, ale przez dwa potężne jadowite węże morskie Yuda, budzi trwogę nawet wśród Królów Mórz. To właśnie te węże absolutnie lojalne wobec pani Kapitan, odstraszają te wodne potwory i pozwalają statkowi Kuja pływać po teoretycznie niedostępnych wodach Calm Belt. Statek posiada dwa maszty gdzie pierwszy jest dwu żaglowy, a ten z tyłu ma tylko jeden żagiel. Na tym z przodu jest wymalowany czarną flagę "Kuja". Natomiast na tylnym żaglu widnieją dwa Kanji. Z lewej jest to 九 "dziewięć" ( Kyuu czytane w tym złożeniu jako "Ku") i z prawej 蛇 "wąż" ( Hebi czytany w tym złożeniu jako Ya"), co razem daje nam nic innego jak "Kuya" czytane "Kuja".
Z tyłu statku również znajduje się wymalowana flaga "Kuja".
A tak wygląda specjalne miejsce dla cesarzowej. To tutaj przebywa Boa podczas wojaży piratów Kuja. Miejsce zdecydowanie godne cesarzowej.Piraci Kuja posiadają trzy zwierzątka, właściwie cztery bo węże są dwa.


Yuda - To olbrzymie, jadowite węże morskie z gatunku Króli Mórz. Taki w niosek bynajmniej można wysnuć patrząc na ich anormalne rozmiary. Żyją na Calm Belt i są tak niebezpieczne, że nie zaatakuje ich nawet kilka Króli Mórz naraz. Co ciekawe lubią Hancock i są jej bezgranicznie posłuszne. I to już od małego, gdy ta miała zaledwie dwanaście lat. Już wtedy siedziała na głowie jednego z nich i obserwowała morze. Jeden ruch ręki Boa, i węże usłużnie skręcają w takim kierunku, jak ona sobie tego życzy. Pozwalają siadać na swoich głowach nie tylko Boa ale takze ejj dwóm siostrom. Gdy przybijają do Amazon Lili pochylają niziutko głowy, by piraci Kuja mogły po nich zejść. Są one też trochę jak zwierzęta zaprzęgowe, które ciągną statek. Jest to przydatne, gdyż jak wiemy na Calm Belt jest zawsze śliczna, bezwietrzna pogoda.


Ciekawostką jest to, że jest to drugi okaz potworów, podległych Shichcibukai. Wpierw spotkaliśmy się z Bananadile Crocodila.

Jastrząb - To pokażny, brązowy ptak o ostrym dziobie i zabójczym spojrzeniu. Zwierzę wyjątkowo normalnych rozmiarów. Prawdopodobnie jest pupilkiem Marigold, gdyż jeśli już go widzimy, to siedzi na jej ramieniu.

Bacura - Mają one swoje zwierzątko, które jest lojalne władczyni amazońskich ziem. To nienormalnie ogromnych rozmiarów czarna pantera, z zębami ala wymarłe tygrysy szablo-zębne. To potęzny kocu używany, jako narzędzie służące do egzekucji, na arenie walk. Zwykłe po przeciwniku pozostają tylko same kości.

Mieliśmy okazję widzieć ja w boju, podczas "egzekucji Luffy'ego". Ma ona rozerwać na strzępy chłopaka. dy ta się rzuca na swa "ofiarę" następuje przepiękna scena, jak Luffy jednym ciosem posyła panterę na trybuny.
Pora przejść do przedstawienia ważniejszych członkini tej Załogi. Oczywiście zacznę od tych mniej znaczących.

Blue Fan - Delikatnie mówiąc to kij o niej wiemy. Z wyglądu to mała przedstawicielka piratów Kuja. Ma długie pomarańczowe włosy spięte dwoma żółtymi spinkami. Ubrana jak większość piratek czyli skąpo i z małym płaszczem na plecach. Co ciekawe w openingu ma żółte włosy i jej cera wydaje się ciemniejsza.
Tak jak każda z Kuja, nie lubi mężczyzn i nimi gardzi. Mówi, ze mężczyźni nie mają wdzięku, typowa szowinistka jak reszta.

Cosmos - Ta pani należy to tych kobiet przy kości. Cechą charakterystyczną jej ubioru jest czapeczka bardzo podobna do tej, którą nosi Aphelandra ze znakiem Kuja. Różnica taka, że nie ma pióra. Blondynka, której włosy sięgają daleko za plecy. Jako jedna z nielicznych ma górny strój jednolicie zasłaniający jej piersi, większość ma z wgłębieniem albo coś w rodzaju biustonosza. Co jest interesujące, nie ma podpiętego płaszcza.
O jej charakterze również wiemy bardzo mało. Wiadomym jednak jest to, że nie ufa mężczyzną i ma dobre relacje z Ran, Daisy oraz Rindou, gdyż razem z nimi siedzi podczas bankietu. Jest raczej sympatyczna i miła.
Jeśli chodzi o jej umiejętności, to zapewne potrafi jak każda Kuja, używać Haki. Posługuje się nie wielkim mieczem, co było pokazane podczas wspomnianego bankietu. Prawdopodobnym jest więc, że może nasycić tę broń Haki.Daisy


Wygląd - Tak jak Fan, ma pomarańczowe włosy, choć ich odcień jest delikatniejszy. Ma ona dziwną fryzurę, wygląda trochę jak dzikuska, w ogóle nie zadbana. Ubiór jak większość amazonek.

Charakterystyka - Daisy jest bardzo zwariowaną dziewczyną. Lubi się wygłupiać, co widać np po tańczeniu z sitem. Dla niej to coś nowego, ale nie np zawstydzającego.
Jak i reszta ma negatywny stosunek do mężczyzn, tylko, że niej jest on dość mocno zaznaczony. Wręcz drwi sobie z nich mówiąc o uciekaniu mężczyzn w małych łódeczkach na sam widok flagi Kuja. Nawet to, że Luffy ratował dziewczyny z jej plemienia nie jest dla niej powodem, by nie miał zostać zamieniony w kamień.
Cechą charakterystyczną tej postaci jest jej śmiech. śmieje się Zehehehe z otwartymi na maksa ustami, wygląda więc on dosyć niestosownie.

Relacje - Najprawdopodobniej ma najlepszy kontakt z wyżej wymienioną oraz Rindou i Ran. Zapewne nieźle też dogaduje się z drugą nie wiele mniej zwariowaną Sweet Peą, którą opisałem w "Strażniczki".

Umiejętności i Moc - Tu akurat wiadomo o niej mało. Właściwie nie nosi węża więc łucznictwo odpada. Za to jak kosmos nosi przy sobie broń białą.Rindou


Wygląd - Ta pani, jest jedną z ładniejszych przedstawicielek w ogóle świata amazonek. Ma urodziwą twarz z delikatnymi rysami, oczy wyglądające normalnie a nie jak co u niektórych piłeczki do ping ponga, oraz czarne włosy, staranne uczesane a z tyłu spięte w okrągły kok. Ciało ma bardzo urodziwe, zwłaszcza dobrze widać to podczas scenki z bankietem. Długie, zgrabne nogi, soczyste bioderka, jędrne piersi, jest na czym zawiesić oko. Strój także ma dość oryginalny. Jako jedna z nielicznych nie nosi czegoś na kształt biustonosza. Jej górne odzienie raczej zakrywa od boku jej piersi zasłaniając sutki. Co też ciekawe, ma ona długi rękaw. Ubiór ten jest czarny z fioletowym wzorkiem. U góry, wokół szyi, ma wszyte coś w rodzaju "etoli". Natomiast jeśli chodzi o dolną cześć to na majtki ma nałożone najprawdopodobniej rajtuzy, które sięgają jej do ud i od tego miejsca są pociągnięte dwa paski przyczepione do bielizny. Na to krótkie okrycie ze zwierzęcej skóry.

Charakterystyka - Jest ona miła ale raczej zamknięta. Nie narzuca swojego towarzystwa, nie jest też zwariowana. Przeciwnie. Wygląda jak dama. Jest ułożona, kulturalna, przeszkadza jej przejaw chamstwa, dla której jest śmiech Daisy. Używa mocnego słowa, określając go za wręcz wulgarny. Co nie znaczy, że jest tak sztywna jak Kikyou. Jej nie przeszkadza taniec z pałeczkami w nosie.
Jest palaczką. Prawie cały czas widzimy ją z papierosem w ustach.
Nie ufa mężczyzną i nawet podczas bankietu jest zaniepokojona wprowadzeniem nań Luffy'ego.

Relacje - Kumpluje się z 2 wymienionymi wyżej paniami oraz Ran. Z nimi jest najbliżej.

Umiejętności i Moc - Trudno powiedzieć jaką posiada moc. Nie towarzyszy jej wąż więc strzelanie z łuku odpada. Z drugiej strony zawieszone przez lewe ramię coś w rodzaju wielkiego działa. Niestety nie było pokazane jak go używa.
Z kolei podczas bankietu wysuwa z rękawów dwa niewielkie sztylety, co sugeruje, że jest obeznana z bronią białą.


Ran


Wygląd - Ran nie jest zbyt wysoką dziewczyną. Za to jest dość starannie narysowana, przez co pamiętamy ją jako ładne dziewczę. Twarz owalna, oczy wyraziste, włosy krótkie, czarne. Z prawej strony, jest dłuższa grzywka zasłaniająca niemal prawe oko. Nosi małe kolczyki w kształcie pereł. Z figury wygląda nieźle, ale zapewne może lepiej. Górna część ubioru sięga za jej biust, jest jednoczęściowa i pociągnięta przez ramiona. Ma liczne wycięcia. Z obu stron piersi oraz na środku przed biustem. Na dole Nie nosi nic zakrywającego jej rajtuzy i bieliznę. No moze poza pewnym kremowym paskiem z zapewne rubinam. Rajtuzy są przyczepione do bielizny z przodu i tyłu, pojedynczym paskiem. Oczywiście nosi też płaszcz.

Charakterystyka - Zdecydowanie ma dość wyraźnie zakreślony charakter, nie to co jej poprzedniczki. Jest miła i sympatyczna. Często się uśmiecha. Co ciekawe również to okazuje. Np życzliwie, z uśmiechem na ustach wzbudzającym zaufanie i bijącym od niej ciepłem, opowiada małej dziewczynce o klątwie Gorgony. Daje też gazetę starej babce Nyon wiedząc, że jej na tym zależy.
Jest zdecydowana i pewna swego. Podczas spotkania z Marines to ona prowadzi na początku dyskusję za wszystkie swoje koleżanki. Jest podczas niej nieugięta i oschła. Ma więc cechy przywódcze. Podczas drugiego pościgu za Luffym, to ona nim kieruje.
Intrygantka. Nie ufa do takiego stopnia mężczyzną, że wysuwa nawet tezę o rzekomej pułapce, którą to Boa zastawiła na Luffy'ego zapraszając go do udziału w bankiecie. Mówi w sposób logiczny i co ważniejsze, przekonywujący. Mimo to wygląda na inteligentną i taka właśnie jest. Wie o wielu rzeczach oraz orientuje się w sytuacji.
Wierzy w Hebihime i jej nieomylność.

Spotkanie - Pierwszy raz zwidzimy ją podczas spotkania piatów Kuja z Marines. Wtedy prowadzi rozmowę z samą "głową" Wiceadmirałem Momongą. Oprócz tego występuje dość często i ogrywa większą rolę w tym arku. Np daje gazetę babce, dzięki czemu ta zmienia całkowicie kierunek w jakim zmierzał Luffy.Umiejętności i Moc - To dość dziwne, ale ona jedna z tej jakby nie patrzeć piątki, posługuje się wężowym łukiem. Tak jak większość amazonek potrafi używać Haki, zwiększając tym samym moc destrukcyjną strzału.
Oprócz tego, podczas sceny bankietu, wyciągnęła sztylet podobny do tantou ( mały japoński miecz), co sugeruje, że tak jak reszta wyżej wymienionych pań, potrafi posługiwać się bronią białą,niemniej, patrząc po rozmiarach, służy on raczej do szybkiego uśmiercenia a niżeli walki.


Pozostałe trzy panie to tzw siostry Gorgon. Wszystkie one są "przeklęte" i/oraz osiadają moc diabelskiego owocu. To rodzone siostry, które dawno temu zostały uprowadzone ze swojego statku i sprzedane jako niewolnice. Posiadają ponad przeciętne umiejętności walki a zwłaszcza Hancock, która nosi tytuł Shichcibukai.


Marigold


Jedna z trzech sióstr Boa. Jest jedną z najsilniejszych osób w Załodze Kuja. Mimo to, pomijając walkę z Luffym nie odgrywa większej roli w arku Amazon Lili. Pojawia się raczej epizodycznie. Nie jest wyznaczona za nią nagroda, mimo to jest elitarną wojowniczką. Posiada Haki, oraz moc Czytaj więcej...


Sandersonia


Jedna z trzech sióstr Boa.
Pierwszy raz widzimy ja, tak jak resztę sióstr podczas spotkania na statku z Momonga i marines. Mimo, że jest jedną z sióstr Boa, to nie odgrywa jakiegoś wielkiego znaczenia. zdecydowanie jednak ważna jest jej rola podczas Czytaj więcej...


Hancock


Kapitan załogi Kuja. Cesarzowa piratów, najpiękniejsza kobieta na świecie. Dobrze znana światowemu Rządowi. Nagroda za nią wynosi 80,000,000 beli. Nie rozstaje się ze swoimi wiernym olbrzymich rozmiarów wężem. Posiada potężną moc, żaden mężczyzna nie jest w stanie się jej oprzeć. Kluczowa postać tego arku.
Czytaj więcej...


Autor: Komimasa
bullet Napisane przez Komimasa dnia 21 grudzień 2009 · Kategoria: Świat OP ·
· 0 komentarzy · 4164 czytań · Drukuj

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
wojtas1993
11/10/2019 20:03:50
Siema! Czy ktoś posiada napisy do OP od 135- do najnowszego odcinka? Jest część napisów w dziale napisy, ale niestety nie wszystkie.

Komimasa
10/10/2019 20:05:10
Już niedługo powinniśmy Was zaspamić rozdziałami OP, bo ja skończyłem właśnie tłumaczyć 956. Reszta w rękach kolegów Smile

Komimasa
27/09/2019 10:44:14
W każdym rozdziale jest strona poświęcona rekrutacji i tam znajdziesz email do niego Smile

Komimasa
27/09/2019 10:43:10
Jeżeli jesteś zainteresowana pomocą także z innymi mangami, możesz spokojnie pisać do WT cyz kontaktować się właśnie z Rurim.

Komimasa
27/09/2019 10:42:19
Dziękujemy bardzo, ale Ruri świetnie się wywiązuje ze swoich zadań, to raczej moja wina, że tych rozdziałów nie ma. Zabiorę się za nie od 1.

Cara
27/09/2019 10:13:09
Hejka, potrzebujecie może pomocy do edycji mang? Wink

przemok123
24/09/2019 19:22:03
Dzięki Smile

Komimasa
23/09/2019 17:40:51
Niestety nic tak na szybko lepszego nie poradzę.

Komimasa
23/09/2019 17:40:02
Bo to jest, tylko nie uzupełnione niestety.Ktoś się miał tym zajmować, ale jakoś nic z tego nie wyszło.

Komimasa
23/09/2019 17:38:46
Ale Download nie był dawno uzupełniany. Cóż najlepiej i najłatwiej wziąć ostatni odcinek 793 w tym wypadku i zobaczyć ścieżkę, po czym zmienić nazwę odcinka. Ja tak pobierałemxd

przemok123
23/09/2019 17:19:34
Hej, mam pytanko, jak wchodzę ANIME-> DOWNLOAD -> NEW WORLD to mam 793 ocinków, gdzie mogę pobrać resztę? bo na środku strony widzę 899, 900 i 901. Dzięki za info i pozdrawiam

Komimasa
18/09/2019 23:28:31
wezmę się za nie od października. Chciałem już nie robić takich pleców, ale one kosztują bardzo dużo czasu i pracy.

Komimasa
18/09/2019 23:26:26
Bo Ruri nie dał mi cynkaxd A tak poważnie, do końca września jestem mało dyspozycyjny stąd niestety to opóźnienie. No i też niestety chwilowo nie będę tłumaczył rozdziałów,

teos
18/09/2019 20:20:12
Bo spostrzegawczy cieszą się dzień wcześniej Pfft

Roku
18/09/2019 11:24:06
Wyszedł 953 a nie ma newsa, czemu ???

HUMBOL
03/09/2019 11:21:33
No i super. Cieszę się, że kolejny rok będzie można oglądać One Piece z tak świetnym tłumaczeniem. Podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do opłacenia serwera!

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
7,928,664 unikalne wizyty
Copyright © 2009 OnePieceNakama.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone.
Theme create by BaiChi_696 & Szklana
completely modified by LuckyLuke, CichyWiatr
graphics by eyekiss

Kontakt z Administracją Strony