REJESTRACJA
937 PL

935 i 936 PL

934 PL

  879 PL!

  878 PL!

  875, 876, 877

CC 9 - Rocznicowe!
Autor: fuszioms dnia 25/04/19 16:29
Rozdział 941
Autor: Murgrabia dnia 25/04/19 08:36
Lay na forum
Autor: Grigorij dnia 23/04/19 17:02
Pozytywny wątek - co nas aktual..
Autor: Szczery dnia 17/04/19 21:20
Daję słowo, tym razem naprawd..
Autor: Biri dnia 16/04/19 21:02
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
Piraci Wapola


Czaszka na fladze przypomina kapitana statku, dodatkowo ma ona włożoną koronę i wystawiony język, ze względu na ogromny apetyt Wapola.
Statek – Bliking:


Jest dosyć wyjątkowy zamek, potrafi wykonywać zanurzenie. Dodatkowo jest on dość ogromny. Na dziobie statku widnieje głowa hipopotama z włożoną koroną.
WAPOL


Były władca Królestwa Drum. Źle wychowany, niekulturalny, po prostu chamski. Tak w skrócie można opisać kapitana załogi. Nosi on przydomek „Stalowy”. Jak wiele postaci z One Piece także i on posiada swój unikalny śmiech, który można by zapisać jako „Mahahahaha” czasami przedłuża „ma”. Dodatkowo myli on słowa „głupi” i „hipopotam”. Po japońsku słówka te różnie się jedynie kolejnością sylab(baka – głupi, kaba-hipopotam), stąd w Japonii taka pomyłka wydawać się może bardziej normalna. Dlatego też zamiast nazywać innych głupimi, nazywa ich hipopotamami. Jako władca nie był lubiany, prowadził surowe rządy w odróżnieniu od swojego ojca, poprzedniego władcy Drum. Nie dbał o ludzi. Doprowadził nawet do pozbawienia ich opieki lekarskiej, tworząc elitarny oddział lekrzy Isshi-20, który był wyłącznie na jego usługi, a ludzie musieli słono zapłacić za skorzystanie z ich pomocy. Jako król poznał wiele ważnych osobowości takich jak choćby władca Alabasty Nefertari Cobra.

Walka:
Wapol zjadł owoc Baku Baku(Baku odgłos mlaskania). Co pozwala mu na pożeranie wszystkiego co tylko znajdzie się w zasięgu jego ust, od noży przez drzewa i kamienia do żywych ludzi i zwierząt. Dodatkowo wszystko co strawi może wykorzystać do rozbudowania swojej osoby. W rezultacie po obfitym posiłku Wapol może stać się niesamowicie groźnym rywalem.

Tak wyobrażał sobie siebie Wapol po zjedzeniu arsenału zbrojowni, ostatecznie nie doszło to do skutku i nie mogliśmy zobaczyć jak bliskie prawdy jest ten obraz.

Techniki:
Yuki geshou (Śnieżna zasłona) – jest to technika powszechnie używana przez członków załogi. Polega na ukryciu się w śniegu, po czym zaskoczeniu przeciwnika niespodziewanym atakiem.

Baku baku shoku - Wapol house (Baku baku szok – Dom Wapola) – w zależności od spożytego wcześniej posiłku Wapol staje się jednością z nim.

Baku baku factory (Baku baku fabryka) – w tym stanie Wapol jest w stanie łączyć ze sobą pożarte istoty. Robi to z dwójką swoich podwładnych.

Slim-Up Wapol (Szczupły Wapol) – Wapol może też zjeść samego siebie, dzięki czemu chudnie dosłownie w sekundę. W tej formie jest o wiele szybszy i zwinniejszy, jednocześnie nie tracąc mocy pożerania wszystkiego.

Bero Cannon (Działo z języka) – prosta technika oparta na przemianie własnego języka w działo.

Walki:
Przeciw Daltonowi (w przeszłości) – Wapol wygrywa i wtrąca Daltona do więzienia, całość jest spodowana buntem przegranego wobec niesprawiedliwej polityki władcy.

Przeciwko Luffy’emu (na morzu) – Wapol pożywia się Going Merry, co denerwuje Luffy’go i ten w odwecie „częstuje” go „gomu gomu no bazooką”. Wapol odlatuje poza horyzont.

Przeciw Daltonowi (w Big Horn) – Dalton powala go jednym uderzeniem, lecz Isshi-20 opatruje w chwilę poniesione przez niego rany, jednak walkę zakańcza Chess celując w mieszkańców, Dalton zasłania ich, przez co traci nieprzytomność.

Przeciw Luffy’emu (u stóp Skał Drum) – Wraz Chessem i Kuromarimo stara się odpłacić za poprzednie upokorzenie, jednak do walki wkraczają lapahny, przez co Luffy oddala się i walka nie ma rozwiązania.

Przeciw Luffy’emu (na szczycie Skał Drum) – Luffy z łatwością atakuje powolnego przeciwnika. Wapol staję się groźnym rywalem dopiero po użyciu „fabryki”, jednak i tak ogranicza się do celowania w flagę Hiruluka, powiewającą na jednej z wież zamku. Gdy Luffy jest skoncentrowany na oglądaniu pojedynku Choppera, Wapol wymyka się do zamku. Zostaje jednak dogoniony. W zamku przechodzi w swoją szczupłą formę, jednak ta na niewiele się zdaje. Ostatnią nadzieją Wapola jest działo na szczycie, ale jak się okazuje, nie jest ono gotowe do używania. Luffy po raz kolejny posyła byłego króla w siną dal.

CHESS


Były kanclerz Królestwa Drum. Wraz z Kuromarimo żył i wciąż żyje w przekonaniu, iż w polityce nie potrzeba serca, jedyne co jest ważne to system. Uznawał dyktatorskie rządy Wapola jako coś koniecznego, ponieważ, w jego opinii, ludzie powinni być „trzymani na smyczy” i tylko ktoś bez sumienia z odpowiednią siłą jest w stanie prawidłowo rządzić krajem. Z charakteru wydaje się dość ospały i niezbyt rezolutny, o ile ospałość jakoś zanika podczas walki, gdzie staje się nieco bardziej dynamiczny, o tyle niezbyt duża inteligencja nie ma powodów do wzrostu. Jako ciekawostkę można potraktować lubiany przez niego zwrot, a mianowicie „szach mat”. Wypowiada go w momentach, w których atakuje przeciwnika, może to też nawiązywać do jego imienia, Chess, z angielskiego oznaczającego szachy.

Walka:
W walce posługuje się wyłącznie łukiem, wystrzeliwuje z niego nieraz kilka strzał jednokrotnie. Dodatkowo potrafi podpalić swoje strzały co wraz z połączeniem technik Kuromarimo może doprowadzić do poważnych konsekwencji.

Techniki:
Yuki geshou (Śnieżna zasłona) – jest to technika powszechnie używana przez członków załogi. Polega na ukryciu się w śniegu, po czym zaskoczeniu przeciwnika niespodziewanym atakiem.

Walki:
Przeciwko Luffy’emu – krótki pojedynek, który jednak nie miał zakończenia. Chess wspomaga kompanów strzelając w Słomianego, ale ten skutecznie unika wszystkich strzał. Walkę przerwały lapahny, które w dowód wdzięczności Luffy’emu, postanowiły zająć się Wapolem.

Z Kuromarimo przeciwko Sanji’emu i Chopperowi – kolejny niedokończony pojedynek. Kuromarimo podpala kłębki włosów doczepionych do Sanji’ego, jednak ten szybko opanowuje sytuację, dzięki śniegowi. Ostatecznie Wapol postanawia połączyć swoich poddanych, by po fuzji zajęli się Chopperem.

KUROMARIMO


Były marszałek Królestwa Drum. Wyznaje te same zasady co Chess, jeśli chodzi o politykę. W porównaniu do niego jest zdecydowanie bardziej dynamiczny, a także bardziej agresywny. „Marimo”, które jest członem jego imienia, a także jest używane do nazywania technik, to skupisko glonów, tworzących coś na kształt kuli. „Kuro” zaś oznacza czarny/ciemny, co po połączeniu daj nam coś na miarę „czarnego kłębowiska”, co kojarzyć się może z afro i chyba powinno, bowiem Kuromarimo ma takowe, dodatkowo jego ataki wykorzystują kłębki czarnych włosów.

Walka:
Do walki używa swoich włosów, które formuje w kłębki.

Techniki:
Bikkuri marimo (Marimo z niespodzianką) – prosty atak, w którym Kuromarimo ukrywa kolce w bujnych kulach zrobionych z włosów, a następnie wymierza nimi bezpośredni cios.

Ereki Marimo (Elektryczne marimo) – atak dystansowy polegający na przyczepieniu kłębków do przeciwnika, sam w sobie nie jest żadnym zagrożeniem, jednak jako, że włosy są dosyć łatwopalne, to w połączeniu z ognistymi strzałami Chessa, może sprawić nielada kłopot.

Yuki geshou (Śnieżna zasłona) – jest to technika powszechnie używana przez członków załogi. Polega na ukryciu się w śniegu, po czym zaskoczeniu przeciwnika niespodziewanym atakiem.

Walki:
Przeciwko Luffy’emu – krótki pojedynek, który jednak nie miał zakończenia. Kuromarimo pokazał jedynie dwie ze swoich technik, które i tak nie przyniosły pożądanego skutku. Walkę przerwały lapahny, które w dowód wdzięczności Luffy’emu, postanowiły zająć się Wapolem.

Z Chessem przeciwko Sanji’emu i Chopperowi – kolejny niedokończony pojedynek. Choć możemy w nim zaobserwować nową technikę, nie jest on zbyt widowiskowy. Ostatecznie Wapol postanawia połączyć swoich poddanych, by po fuzji zajęli się Chopperem.

CHESSMARIMO


Jest to fuzja Chessa i Kuromarimo, po zastosowaniu przez Wapola techniki Baku Baku Factory. Złączeni w jedną osobę, stają się o wiele silniejszy, a także są w stanie wykonać nowe techniki. Chessmarimo jest określany mianem najsilniejszego z podwładnych.

Techniki:
Yukidoke no ya-marimo (Topiąca śnieg strzała marimo) - Chessmarimo wyciąga dwa łuki, a następnie podpala strzały. Jednak zarówno skuteczność jak i siła ataku pozostawia wiele do życzenia.

Dobikkuri marimo - Quatro hammer (Wielka niespodzianka marimo – Poczwórny młot) - Chessmarimo posługuje się czterema młotami naraz, jednak te nie powodują ogromnych zniszczeń.

Bikkuri marimo - Quatro axe (Wielka niespodzianka marimo – Poczwórna siekiera) – jest to zdecydowanie najpotężniejsze wyposażenie Chessmarimo. Trzymając w rękach cztery siekiery jest w stanie poważnie zagrozić przeciwnikowi.

Happo yukidare (Śnieg padający ze wszystkich stron) – nie jest to zbyt wyniosła technika. Chessmarimo wpada w kontrolowany szał i atakuje ze wszystkich kierunków, trzymanymi brońmi.

Yukiwarisou (Trawa rozcinająca śnieg) – Chessmarimo posyła potężne fale swoimi siekierami, które przecinają wszystko na swej drodze, aż do zderzenia z czymś wystarczająco solidnym.

Walki:
Przeciwko Chopperowi – odbyła się ona na Skałach Drum, podczas próby odbicia przez Wapola zamku. Walka była wymianą technik między rywalami. Gdy Chessmarimo atakował, Tony szukał sposobu, by to skontrować. Całość trwała 3 minuty, tyle bowiem wynosi czas w jakim można kontynuować przemiany w dodatkowe formy po zażyciu Rumble Balla. Ostatecznie Chopper w Brain Point użył Scope, by znaleźć słaby punkt przeciwnika. Tym punktem okazał się być podbródek, już po chwili renifer wymierzył potężnym Kokutei Roseo i definitywnie zakończył pojedynek.

Reszta załogi:


Jak to bywa w pirackich załogach, mało która obejdzie się bez zwykłych szumowin. Tak też załoga Wapola, mają dość liczną liczbę zwykłych kamratów, którzy nie wyróżniają się niczym szczególnym. Ubrani w zimowe płaszcze, wyposażeni w szablę i strzelbę czekają na rozkazy dowodzących, by bezzwłocznie je wykonać.

Siła Załogi:

Załoga do silnych nie należy, aczkolwiek ich kapitan ma niesamowity potencjał płynący z mocy jego owocu. Mianowicie chodzi tu o możliwość łączenia ze sobą kilku osób. Autor mangi potwierdził możliwość fuzji kilku osób, a nawet naszkicował jak przedstawiałaby się sytuacja dla pierwszej 7 Słomianych Kapeluszy. Kto wie jak potężna byłaby istota o mocy tylu osób, dodatkowo istnieje teoria, że moc Wapola pozwala na łączenie kilku Diabelskich owocy. W 9 filmie teoria ta ma swoje potwierdzenie poprzez fuzję Musshula i Wapola, obaj zjedli owoce, ale mimo to mogli się ze sobą połączyć i pozostać przy życiu. Według Vegapunka, dwa owoce w jednym ciele powodują śmierć, ale nie wiadomo czy teoria ta jest pewna.


Obecnie Wapol wybrał życie w sławie zamiast piractwa i wraz z żoną(Miss Universe) żyje w bogactwie, więc powrót załogi jest mało prawdopodobny.


Autor: Nakama!

bullet Napisane przez Komimasa dnia 24 grudzień 2009 · Kategoria: Załogi ·
· 0 komentarzy · 3803 czytań · Drukuj

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
AlfaOmegaXD
19/04/2019 16:00:11
No był ale już nie ma haha

Imi
18/04/2019 21:25:07
Tu był jakiś spam^^

AlfaOmegaXD
18/04/2019 19:04:59
O co chodzi ? xD

Imi
15/04/2019 16:01:03
nie może. A, przelew w Bitcoinach też mnie rozbawił^^ No i brak wypiski kto ile.

Imi
15/04/2019 15:59:23
Uśmiałam się czytając o "wspieraniu japońskiej kultury" na wbijam pl. Dużo robi ten jeden koleś, to fakt, ale widać że już zbiera "tłumaczy" a z tego nic dobrego wyjść

Hime
15/04/2019 11:55:25
wbijam.pl to obecnie aż jedna osoba Pfft

Komimasa
14/04/2019 11:40:25
Co do pojedynków, to tak działało, że klikając na daną postać życia się odbierało, ale turniej się skończył i póki co, nie ma nowego.

Komimasa
14/04/2019 11:39:56
Z tym zapytaniem o nauczenie języka to tak, jakbyś pytał lekarza, prawnika, mechanika i wstaw dowolny zawód, jak się go przez tyle czasu nauczył xd

AlfaOmegaXD
13/04/2019 13:59:25
Ej o co chodzi z tymi pojedynkami ?

AlfaOmegaXD
12/04/2019 20:44:18
Ja dalej nwm jak wy sie wszyscy japonskiego nauczyliscie

AlfaOmegaXD
12/04/2019 10:30:19
Pomyśle w zaopatrzenie sie w tomiki

AlfaOmegaXD
12/04/2019 10:29:56
Już wszystko działa, dzięki za pomoc

Komimasa
12/04/2019 10:25:16
polecałbym zapatrzeć się w tomiki wydawane przez JPF. Nie chodzi o reklamę. Co tomik to widzę oryginał i przekład i wiem, ile pracy Paweł w to wkłada i jak dobrze to wychodzi.

Komimasa
12/04/2019 10:24:19
Zawsze też może wejść na wbijam.pl, dają tam speed suby do Op, to duża grupa, robili od nowa, więc też nie ma takich klasyków jak tłumaczenie Hasna gdzieś przy CP9xd Choć i tak najbardziej

Komimasa
12/04/2019 10:22:35
A masz zaktualizowaną wtyczkę Flasha? Wprawdzie mi zawsze wyskakuje okienko w takim wypadku, że potrzebna aktualizacja, ale może być różnie.

AlfaOmegaXD
12/04/2019 10:05:31
I z innymi odcinkami też tak jest

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
7,487,443 unikalne wizyty
Copyright © 2009 OnePieceNakama.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone.
Theme create by BaiChi_696 & Szklana
completely modified by LuckyLuke, CichyWiatr
graphics by eyekiss

Kontakt z Administracją Strony