REJESTRACJA
980

979 rozdział

978PL!

  901 PL!

  900 PL!

  899 PL!

CC 10 - temat wstępny przed gaz..
Autor: Komimasa dnia 03/06/20 16:35
Rozdział 980
Autor: Kaioken dnia 26/05/20 23:11
Rozdział 979
Autor: Kaioken dnia 26/05/20 23:10
Spamiliada 12
Autor: Eikichi dnia 26/05/20 20:15
Story Cubes (komentarze)
Autor: Komimasa dnia 22/05/20 22:04
Pochwal się co ostatnio czytał..
Autor: Ena dnia 20/05/20 19:15
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
AnimeCon_baner
Impel DownWnętrze ID / Opis Pięter
Streszczenie Impel Down
Zabawne różnice między mangą a anime


Ważniejsze postaci:
- Magellan - Hannyaball - Sadi - Demoniczni strażnicy -
Saldeath - Domino - Emporio Ivankov -Inazuma -


Czym właściwie jest Impel Down? Otóż najprościej rzecz ujmując, jest to największe podwodne więzienie, które niestety występuje tylko w uniwersum One Piece. To ogromna forteca wybudowana, jak to powiedział Hannyabal, "po to, aby zamknąć wszystkie ścierwa tego świata, by ludzie nie żyli w strachu, a czuli się bezpiecznie". Wielu z nich jest na tzw. "listach śmierci", o czym wspomina jeden z więźniów.
Piętra z celami znajdują się pod wodą. To dość zmyślne zabezpieczenie, gdyż więzień nie wydostanie się przez okno, a gdyby próbował wydostać się jakoś inaczej, to ten posiadający moc DF zaraz utonie, a zwykły zostanie pożarty przez bestie morza Calm Belt, bowiem tutaj znajdują się gniazda Królów Mórz. Dzięki temu do zabezpieczenia w postaci warownych murów dochodzi czynnik w postaci krwiożerczych potworów. Nawet jeśli jakimś cudem ktoś by nawiał, to bez statku nie przeżyje. Z drugiej strony potwory te dostarczają niewyczerpalny zapas mięsa, którego zbieraniem zajmują się Blugori. Ponieważ jest to bardzo ważna rządowa instytucja, jest ona połączona prądem Tarai z Enies Lobby oraz Kwaterą Główną Marynarki. To w praktyce oznacza, że aby się stamtąd wydostać wypada sobie załatwić otwarcie ogromnych Bram Sprawiedliwości. Ale to i tak nie wszystko, bowiem więzienie to otacza 10 okrętów marynarki, które mogą zatopić wroga nim ten przepłynie przez cudem otwarte Bramy Sprawiedliwości. Gdy dojdzie do walki też przechlapane, bo na każdym okręcie jest po 800 ludzi. Jak więc widać jest to twierdza nie do zdobycia. A to tylko elementy zewnętrzne. Wewnątrz znajduje się istne piekło, gdzie porządku pilnuje cierpiący na sraczkę naczelnik wiezienia Magellan i jego ciamajdowaty, zabawny zastępca Hannyabal z całą świtą przeróżnych strażników, między innymi panią sado-maso Sadi, która, gdyby nie to, że to Shounen, dostałaby zapewne orgazmu od słuchania jęków więźniów, przechodzących straszliwe tortury.
Ten labirynt ma oficjalnie 5 pięter. Istnienie 6 piętra jest utajnione. Na samym dole przetrzymywane są największe szumowiny.

FlagaJako ważna instytucja, Impel Down posiada też swoją własną flagę, tak jak było w przypadku Enies Lobby. Na ciemnym tle mamy w samym centrum kraty, które znajdują się dla wyróżnienia tego jakże ważnego elementu w kółku. Aby dobrze to było widać, wzór jest oczywiście namalowany złotym kolorem. U góry znajduje się korona, po bokach skrzydła.

Wejście do Impel Down


Jak już wspomniałem, całą więzienną budowlę otacza ogromne Calm Belt rojące się od morskich potworów. Więzienie otoczone jest dodatkowym murem, gdzie z kolei jest wybudowana specjalna przystań. Oczywiście Między tym murem jest coś w rodzaju fosy. Wystarczy wiec podnieść most zwodzony, by odciąć Imepl Down od zewnętrznego świata. Wejścia strzeże rząd strażników. Więźniowie, zanim wejdą do więzienia, muszą zostać przeszukani, czym dawniej zajmował się Hannyabal. Następnie są prowadzeni do specjalnej sali, gdzie zdejmują ubranie i wchodzą do żelaznego kotła, w którym woda ma, bagatela, 100 stopni Celsjusza. Ten proces dezynfekcji i sterylizacji nazywany jest "ochrzczeniem". Dopiero po tym zabiegu zamyka się ich w celach. Dowiadujemy się o tym od Domino podczas wizytacji Boa Hanocock.


Wnętrze największego podwodnego więzieniaCzyli ogólne informacje na ten temat. Impel Down to więzienie na kształt wieży, gdzie poszczególne poziomy, licząc już od pierwszego, znajdują się pod powierzchnią wody. Oczywiście główne wejście znajduje się nieco wyżej. To więzienie to labirynt, gdzie co rusz znajduje się mały szpiegujący den den mushi, który przekazuje obraz do pokojów monitorujących. [Czytaj wiecej...]


Więźniowie


Impel down to największe więzienie, gdzie trafiają najniebezpieczniejsi piraci. To takie wiezienie o zaostrzonym rygorze. Zamykani są tu nie tylko przeciętni piraci, ale także prawdziwe legendy. Przetrzymywanych jest tam kilka znanych nam dobrze osób. Każdy z nich ma swój własny więzienny numer identyfikacyjny.
Na poziomie 1 takim więźniem, z numerem 8200 jest Buggy, który zostaje schwytany przez Marynarkę. Jego załoga bardzo chce go odbić. Dopłynęli do samej granicy Calm Belt i wydali fortunę na Eternal Pose. Alvida jednak nie chciała nawet słyszeć o ratowaniu Kapitana. Argumentem byli Królowie Mórz oraz to, że Impel Down to więzienie z którego uciec ani do którego włamać się po prostu nie da. Na końcu zagroziła zakoszeniem statku. Właściwie to ten argument zwyciężył. Co ciekawe sam kapitan wydostał się ze swej celi, ale jak to zrobił pozostaje tajemnicą. Na pewno pomogło mu to, że ukrył przed strażnikami wiadomość o posiadaniu mocy diabelskiego owocu.
Dalej, na poziomie 2, spotykamy Galdino, więźnia numer D-0464, znanego szerszej liczbie czytelników jako Mr. 3. Został uwolniony przez Słomianego Kapelusza.
Niżej siedzi również członek byłej organizacji BW, seryjny morderca Daz Bones, czyli Mr 1. Niekoniecznie chce uciekać, ale skoro propozycję tę składa mu jego szef Crocodile, to decyduje się znów wiernie mu służyć.Warto zaznaczyć, że mimo iż Luffy wpierw kieruje się na dół i, powiedzmy, "mija go", to zostaje on uwolniony dopiero w drodze powrotnej.
Na poziomie 5 przez chwilę więźniem jest sam Słomiany Kapelusz pokonany przez Magellana. Tu także byli zamknięci wielcy rewolucjoniści: Inazuma oraz królowa Kamabakka - Ivankov.
Na poziomie ostatnim, szóstym, są przetrzymywani najstraszniejsi zwyrodnialcy jakich widział świat. Sanjuan Wolf, Catarina Devon, Vasco Shot, Avalo Pizzaro. Na dźwięk ich imion nawet wielcy wojownicy dostają gęsiej skórki. Zamknięty tu został też Jinbei, Rycerz Mórz, który nie zgodził się na udział w wojnie. Sengoku liczył na to, że zmieni decyzję, ale się przeliczył. Siedzi tam też straszliwy naczelnik Shiryuu.
W końcu został tu zamknięty syn Gol D. Rogera, dowódca 2 Dywizji Piratów Białobrodego, "Płonąca Pięść" Ace, który został skazany na egzekucję.Ubrania


Jak w życiu tak i tu więźniowie mają na sobie strój więzienny w białe i czarne paski. Po co więc o tym pisać? No bo np. Crocodile ma swój hak, aczkolwiek można to jeszcze jakoś usprawiedliwić, co ma w Shounenie latać bez ręki. Inaczej sprawa ma się z Jinbeiem i Acem, którzy są co prawda poobijani i zakrwawieni, ale mają swoje ciuchy. Warto zaznaczyć, że wcześniej zostali "ochrzczeni", więc wpierw je zdjęto, a potem zostali w to ubrani na nowo. Dlaczego Ace miał być ścięty w jego spodenkach i naszyjniku z czerwonych korali tylko licho wie.
Zastanawiające jest też to, że wszystkie ubrania więźniów znajdują się w magazynach Impel Down. Dowodem na to jest to, że gdy uwolniono Crocodile ten ni stąd ni zowąd latał już po chwili w swoim płaszczu.


Skaza na honorze Impel Down


Mówiło się, że Impel Down jest twierdzą nie do spenetrowania. Kto raz zostanie tu zamknięty ten gnić będzie po wsze czasy. Znane jest jako więzienie, z którego nie da się uciec. Sengoku i co ważniejsze osoby wiedzą jednak, że 20 lat temu ta, z teoretycznego punktu widzenia, niemożliwa sztuka udała się człowiekowi, którego zwano Złotym Lwem Shiki. On właśnie po raz pierwszy raz w historii więziennictwa uciekł z Impel Down. Dokonał tego odcinając sobie swoje własne nogi. Nie zostało wyjaśnione jak udało mu się otworzyć Bramy Sprawiedliwości i opuścić Impel Down.

Innym przykładem okrycia Impel Down hańbą są tajemnicze zniknięcia zwane "wydemonizowaniem". W Impel Down między strażnikami krąży plotka o tajemniczych, niewyjaśnionych zniknięciach więźniów. Uwierzytelniać tę teorię miał fakt, że znikali więźniowie, którzy ledwo mogli się ruszać. Mówi się, że ci więźniowie zostali zabrani przez siłę nieczystą pod bramy samego piekła. Stąd nazwano to "Demonicznym Porwaniem". Tak znikali tacy wielcy więźniowie jak Inazuma czy wielki rewolucjonista Ivankov. Gdy straż odkryła, że ktoś "zniknął", dane nazwisko było wykreślane z rejestru więźniów. Oczywiście bardzo to poddaje pod wątpliwość skuteczność aparatury więziennej, bowiem jak wszyscy wiemy, więźniowie ci dostawali się do specjalnego poziomu 5,5, który był nijako rajem pośrodku piekła. Krzywda ich tam żadna nie spotykała. Jedli i pili bez umiaru, imprezując przy tym na całego. Fakt imprezowania w miejscu, gdzie piętro wyżej ludzie przeżywali katusze będąc podpalanymi, jest oburzającym absurdem.

Pierwszy raz dowiadujemy się o tych tajemniczych zniknięciach, gdy Bon Clay, podmieniony w wiceszefa więzienia zmierza na poziom 5, by uratować Słomka i zauważa na liście więźniów wykreślone nazwisko Emperio, należące do Ivankov. Wtedy właśnie, co ciekawe i deprawujące, strażnicy puszczają farbę na temat "Demonicznych Porwań", choć jest to wielką tajemnicą.

Szczytem wszystkiego jest dopuszczenie do wielkiego incydentu. Pirat wart 300,000,000 wkrada się do tego ogromnego więzienia, chowając się pod szatą Hebihime. Robi rumor, zbiera towarzyszy, uwalniając między innymi dwóch byłych Władców Mórz. Cała jego armia kierowana przez Ivę uwalnia masę więźniów, pokonuje Hannyabala, rzuca na kolana nawet Magellana! Ostatecznie ucieka z tego podwodnego wiezienia wraz z 241 więźniami. Co prawda Buggy sam sporo namieszał i też miał swoją solówkę, kiedy zrobił raban na poziomie 2, ale gdyby nie pomoc Luffy'ego nie przetrwałby tam nawet kilku minut.

Jakby tego było mało, nawet w kadrze rządzącej zdarzyło się coś hańbiącego. Jeden z dwóch wielkich naczelników więzienia, Deszczowy Shiryuu, dopuszczał się mordowania więźniów bez jakichkolwiek podstaw. Za te niecne czyny stracił posadę i został zamknięty na poziomie 6. Ale to nie koniec. Feralna decyzja uwolnienia Shiryuu nie dość, że doprowadziła do zabicia wielu strażników stacjonujących w sali monitorującej, to jeszcze przyczyniła się do uleczenia załogi Czarnobrodego.

Można by też wspomnieć o umniejszającym Impel Down naczelniku, który ciągle ma sraczkę i prawie nigdy nie może wyrobić się na czas. W odwiedziny przychodzi Cesarzowa Piratów, a ten na kiblu... Tyle dobrego, że jakimś cudem udało mu się zawlec na górę i oddać Ace'a w ręce konwoju Marynarki, dowodzonego przez Onigume, równo o 9:00 rano, tak jak było ustalone. Resztki honoru zostały ocalone.
Kwiat przyjaźni zakwitający w pieklePostanowiłem tej jakże wymownej części przygód w Impel Down poświęcić nieco miejsca. Więźniowie siedzący w tym piekle z reguły są bez serca. Jak sami o sobie mówią, w morzu ognia wspinają się po plecach kolegów, by nie zostać spalonymi, gdy ścigają ich bestie rzucają swoich kolegów na pożarcie. To więzienie to miejsce, gdzie każdy troszczy się tylko o swój własny tyłek. I oto tutaj, gdzie brak krzty człowieczeństwa, zakwita kwiat przyjaźni.Ta więź wyrasta między Słomianym a Bon Clayem, dawnymi wrogami, którzy podczas sagi Baroque Works byli w przeciwnych obozach. Nie można jednak powiedzieć, że wcześniej przyjaciółmi nie byli. Bon wpierw został uratowany przez Słomianych, potem dowiedział się, że to jego wrogowie, a gdy upadła organizacja w której pracował, by pomóc swym słomianym przyjaciołom wystawił się Marynarce. Choć tamten gest był piękny, to trzeba przyznać, że w porównaniu do pięknego aktu przyjaźni, który rozegrał się za murami więzienia, jest nie do porównania. Tak, że aż trudno w to uwierzyć.
Wszystko zaczyna się na poziomie 4, gdy Bon Clay widząc swoją bezradność w gorzkiej rozpaczy opuszcza w potrzebie Słomianego Kapelusza. Wyrzuty sumienia nie dają mi spokoju i postanawia się zrewanżować. Choć praktycznie nie ma szans na powodzenie, chce uratować swego przyjaciela. Przebiera się za Hannyabala i wprowadza swój plan w życie. Gdy Buggy i Mr. 3 pytają go i mówią "po co to robisz", "przecież możesz zginać jak pies", "czy to jest tego warte", on bez wahania odpowiada, że miał walczyć w ramię w ramie, zginąć, a uciekł. Według niego przyjaźń jest wystarczającym powodem by zginąć i więcej powodów, by ratować Słomka, nie potrzebuje. Desperacko szuka jakiegoś sposobu, by mu pomóc. Mając już iskrę nadziei jaką jest cudotwórca Ivankov, zmierza na poziom 5. Buggy i Mr. 3 go zostawiają, więc sam walczy z armią wilków. Zakrwawiony dociera do celi, gdzie zamknięto umierającego Luffy'ego. Gdy więźniowie zdziwieni pytają, dlaczego to robi, ten wykrzykuje, że w imię przyjaźni. Roniąc gęsto łzy przeprasza swojego przyjaciela, że uciekł.
Szukając Ivy zostaje oszukany przez więźnia, który kieruje go wprost do legowiska wilków. Choć nie ma sił walczy, nie daje wilkom tknąć nieruszającego się Luffy'ego. W końcu pada. Półprzytomny widzi, jak Luffy wstaje i wykrzykuje słowa: "Co wy robicie... mojemu przyjacielowi?!", po czym załatwia używając Haki wszystkie wilki naraz. Bon traci przytomność, budzi się już na poziomie 5,5 i nie zważając na swój stan pyta o swego przyjaciela. Wtedy dowiaduje się, że Luffy, będąc ledwo przytomnym błagał, by pomogli Bonkowi. Choć umierał, choć był w beznadziejnym stanie prosił, by udzielono pomocy medycznej jego przyjacielowi. Sam fakt przyjaźni również podkreślił. Bon widząc jak Luffy cierpi błagał na kolanach Ivę by pomógł jakoś ulżyć Luffy'emu w cierpieniu. Ivankov mówi o magicznej sile woli życia, nakłania go by coś zjadł i sam odpoczął, by jego rany się do końca zagoiły. Bon jednak idzie do Luffy'ego i na całe gardło wykrzykuje słowa "Trzymaj się" i "Nie poddawaj się", dopingując go nawet wtedy, gdy kaszle już krwią. W końcu traci przytomność. Później Luffy mówi klęcząc przed nieprzytomnym Bonkiem, że ma wobec niego ogromny dług.
Ostatecznym zwieńczeniem i następnym wzmocnieniem ich przyjaźni jest pomysł Bon Claya na otwarcie Bram Sprawiedliwości. To ma pomóc Luffy'emu uratować jego brata, Ace'a. Mr. 2 zmienia się w Magellana i tym samym doprowadza do otwarcie Bram Sprawiedliwości. Dochodzi do smutnego pożegnania przez den den mushi, a następnie staje naprzeciw Magellana. Wszyscy wiedzą, że gdyby nie poświęcenie przyjaciela Bon, zostaliby zatopieni przez okręty Marynarki. "Kwiat przyjaźni może zakwitnąć nawet w piekle! Pozostawia na pamiątkę swoje płatki, by fale niosły je przez całą wieczność. Kiedyś znowu zakwitnie Droga Okamy!"
BoniekOdwiedzinyOgólnie rzecz ujmując nawet lojalne psy rządu, Siedmiu Władców Mórz, mają zakaz wstępu do Impel Down. Tylko w wyjątkowych sytuacjach jest to możliwe. Tak właśnie jest z Boa Hancock, która życzy sobie widzieć Ace'a, przez którego to właśnie postawiono jej ultimatum uczestniczenia w wielkiej wojnie. Choć niby jest po stronie Marynarki, to rząd jej nie ufa, są specjalne restrykcje uwłaczające jej osobie. Musi zostać przeszukana, co odbywa się w prywatnym pokoju dla gości, mającym zapewnić jej intymność, choć nie wiedzieć czemu znajduje się tam den den mushi. Przeszukania dokonuje Domino. Zostaje też odebrane jej okrycie wierzchnie, gdyż, jak to mówi sama Domino, można tam wiele ukryć. Czyli pomimo, że jest ich sprzymierzeńcem, wykazują ewidentny brak zaufania. No ale co się dziwić. Następnie mimo tego, że nie jest więźniem i jest gościem, zakładają jej kajdanki z morskiego kamienia. Nie ma co, nasz gość nasz pan. Oczywiście witają się nią z honorami i zwracają się do niej z należytym szacunkiem, ale sam fakt przeszukania czy ciągłe noszenie kajdan jest uwłaczający.
Inaczej rzecz się ma z towarzyszącym jej wiceadmirałem Momongą. Nie zostaje przeszukany, nie zabiera mu się okrycia wierzchniego, miecza, nie wspominając o kajdankach.
Prawdopodobnie nie tylko Marynarka odwiedza czasem Impel Down, skoro Domino mówiła o prywatnym pokoju, gdzie przeszukuje się gości. Jak widać jednak za bardzo im się nie ufa. Świadczy to jednak o pracy, jaką wkłada się w bezpieczeństwo całej budowli, mimo wszystko nie do końca skutecznie.

Autor: Komimasa
Kod i Ilustracje: Korosław
Korekta: PaSaT
bullet Napisane przez Komimasa dnia 14 sierpień 2010 · Kategoria: Sagi ·
· 0 komentarzy · 4751 czytań · Drukuj

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
GROMnh
24/05/2020 23:49:17
@ruri: Szkoda Sad Mam nadzieję, że szybciej powrócą, bo przez 2 miesiące czytać raz na 2 tygodnie to jest słabo...

ruri
24/05/2020 14:10:09
@GROMnh: Koronawirus spowodował to, że przy autorze jest mniej asystentów i wszystko idzie wolniej.

Laquer
24/05/2020 13:58:08
Wow, chyba muszę częściej się socjalizować, bo widzę, że daleko w tyle za cywilizacją zostałem.

Laquer
24/05/2020 13:57:47
Tia, nieważne. Bo wiesz, wszystko spoko, nie, ale i tak wy***ane, bo będę robić po swojemu, czy się to komu podoba czy nie xD Swoją drogą, groźby karalne jako merytoryczna krytyka...

Imi
24/05/2020 13:34:57
W sumie przez te Wasze komentarze zapomniałam o najważniejszym. Nikomu innemu to nie przeszkadza najwidoczniej więc nieważne.

Imi
24/05/2020 12:08:55
Najwidoczniej każda krytyka teraz, nawet merytoryczna, to dla niektórych tylko roszczeniowość i jakieś budowanie ego. Wielce sobie ego zbuduję na tym.

Imi
24/05/2020 12:07:57
Co do jakości, ja nie twierdzę że robicie byle co, tylko naprawdę akurat takich błędów łatwo jest uniknąć. Nie wytykam okazjonalnych wpadek edytorskich, bo wiem ile to jest pracy.

Imi
24/05/2020 12:07:06
Ruri, co ma ego do tego? Czytam sobie rozdział i klimat idzie się kopać przez takie kretyńskie wstawki.

GROMnh
24/05/2020 01:40:47
Mam pytanie - czemu przez cały czerwiec i lipiec będą wydawane rozdziały raz na 2 tygodnie?

Laquer
22/05/2020 16:01:16
A ja tam lubię te wstawki. Uważam, że są fajne. I będę je dodawał kiedy tylko edytor zezwoli.

Ena
22/05/2020 12:16:38
:sakazuki:

ruri
22/05/2020 12:05:23
slowa wpadka, bo chyba wyfrunelo z glowy. Kilka osob na pewno sie usmiechnelo na widok tej wstawki, wiekszosc olala, a pewne OKAZY szukaja mozliwosci wybicia swojego ego na pierdolach

ruri
22/05/2020 12:03:47
No tak, bo 90% czytelników, to profesjonaliści, którzy zawodowo zjamują się czytaniem mang i wcale nie mają w dupie większości błędów pomyłek itd. Zresztą... Przeczytaj sobie znaczenie

okiren
22/05/2020 11:51:46
Sugerowanie, że nie ma jakości przez to xD idę stąd, bo szkoda strzępić ryja

Imi
22/05/2020 07:56:13
Ale hej, przecież już nie chodzi o to, by była jakość, tylko dobrze że ktoś robi cokolwiek. To nie jest pomylony tekst w dymku wynikający z nakładu pracy, tylko nieporozumienie.

Imi
22/05/2020 07:55:30
Okiren, niby racja, ale tylko z perspektywy laika. Ponadtko korektor to ktoś, kogo zadaniem jest nie dopuścić to wpadek w rozdziałach. A on je tworzy...

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2020 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
8,594,563 unikalne wizyty
Copyright © 2009 OnePieceNakama.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone.
Theme create by BaiChi_696 & Szklana
completely modified by LuckyLuke, CichyWiatr
graphics by eyekiss

Kontakt z Administracją Strony