One Piece - Kaizoku ni Narou! Polska Strona o One Piece! - News
 
   ?
REJESTRACJA
821 PL

820 PL

818 i 819 PL

  660 PL!

  659 PL!

  658 PL!

Wyżal się
Autor: Filemon dnia 27/05/16 15:24
Story Cubes (komentarze)
Autor: Weather dnia 27/05/16 13:33
[BnHA] Obrazki, randomowe rozmow..
Autor: Orzi dnia 27/05/16 09:39
Seriowy deal
Autor: Orzi dnia 27/05/16 09:31
Boku no Hero Academia [manga]
Autor: okiren dnia 27/05/16 07:41
Story Cubes - Rysunki postaci
Autor: Szczery dnia 27/05/16 07:26
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
maj 25 2016
One Piece Film: Gold & Heart of Gold
mika
Nowinki Już za trzy miesiące w japońskich kinach na ekrany wejdzie 13. film o załodze Słomkowych Kapeluszy - One Piece Film: Gold. Jest to trzecia pełnometrażowa produkcja, nad którą bezpośrednią pieczę sprawuje Eiichiro Oda, jako producent wykonawczy. Nie ma się więc co dziwić nieco częstszym przerwom w ukazywaniu się mangi, pomijając, że mają one pozwolić mu na jako taki odpoczynek od pracy i zadbanie o zdrowie.

Spoglądając na listę nazwisk osób związanych z tą produkcją można stwierdzić, że w pewnym stopniu jest to film debiutantów. Jego reżyserem jest Hiroaki Miyamoto, który dotychczas jako reżyser zajmował się jedynie serią anime (OP, odc. 352-679) oraz, jako asystent reżysera, pracował przy szóstej łanpisowej kinówce. Autorem scenariusza jest Tsutomu Kuroiwa, dla którego Gold będzie pierwszym filmem animowanym (w październiku do kin wejdzie drugi - Gantz:O). Dotychczas pisał scenariusze dla filmów aktorskich i dram telewizyjnych, w tym m.in. live action Kuroshitsuji (2014) oraz drugiego sezonu dramy (2009) i filmu (2010) Liar Game. Za muzyczną stronę projektu odpowiedzialny jest Yuuki Hayashi, znany m.in. z takich tytułów jak Haikyuu (seria i filmy), Death Parade czy Boku no Hero Academia. Do wiadomości publicznej podane zostało też nazwisko osoby, która wykona piosenkę z czołówki filmu. Opening Gold & Jive ~ Silver Ocean wykona Mayumi Kojima, którą zespołowi producenckiemu zaproponował sam Oda. Z jego rekomendacji pochodzi też młody zespół, któremu powierzono nagranie tematu filmu. Jest nim GLIM SPANKY, a piosenka nosi tytuł Give Me Rage (Ikari wo Kureyo). Można ją już usłyszeć w drugim trailerze.

Nad filmem pracowały też osoby z tym uniwersum już nieco obeznane. Pierwszą z nich jest Masayuki Sato, na którego barkach spoczęły projekty postaci i sprawowanie pieczy nad animatorami. Tego pana znamy już z poprzednich dwóch filmów kinowych One Pice - Strong World oraz Z. Przy One Piece Film: Z pracowali także Nobuhito Sue i Kazuo Ogura, którzy to w zespole One Piece Film: Gold są kolejno osobą odpowiedzialną za tła i dyrektorem artystycznym. Ogura zapowiedział, że w filmie wiele teł stworzonych będzie z użyciem modeli 3D, co łatwo idzie zauważyć już w trailerach. Całe Gran Tesoro bije tym po oczach.


O czym będzie sam film? Ciężko dokładnie powiedzieć, ale spróbujmy wyciągnąć coś z dotychczasowych trailerów. Słomkowe Kapelusze trafią do Gran Tesoro, 10 kilometrowego statku-państwa, miasta rozrywki i wielkiego kasyna w jednym. Napisałam państwa, gdyż jednostka ta jest uznawana przez Globalny Rząd jako byt niezależny, z którym należy się liczyć. A dlaczego? Jak nie wiadomo, o co chodzi, to zapewne chodzi o pieniądze. Dostaniemy własnego łanpisowego Midasa, który wie, że mając pieniądze można mieć wszystko i przede wszystkim wszystkich. Słomkowi piraci, po jakiś wcześniejszych uciechach, sądząc po ich ubiorze, do kasyna wybiorą się w niezwykle eleganckich białych strojach. Jednak obcisłe czarne lateksy mogą sugerować, że skoro złota ci dostatek, to może by piracko coś z niego uszczknął. Jak to będzie naprawdę, zobaczymy po premierze. Na pewno jednak nie zabraknie spięcia na linii Luffy-Tesoro, i choć zamiary Złotego Władcy mogą być niecne i złowrogie, gumowy kapitan zechce przetrzepać mu cztery litery z bardzo egoistycznego powodu, jak to zwykle bywa. Może by ocalić przyjaciół, a może znajdzie się coś innego.


Główna załga Gran Tesoro liczy sobie 5 osób. Właścicielem okrętu i jego kapitanem jest władający mocą złot-złotowocu Gild Tesoro, który twierdzi, iż 20% wszystkich berry na świecie znajduje się pod jego kontrolą, a pieniędzmi może spokojnie wpłynąć na Globalny Rząd. W przeszłości robił też interesy z Jokerem i jego Familią. Głosu tej postaci użyczył Kazuhiro Yamaji, japoński aktor filmowy i teatralny i aktor głosowy, znany z takich serii jak choćby One-Punch Man (Silver Fang), Psycho-Pass (Jouji Saiga) czy OVA Tekken (Kazuya Mishima). W jego ekipie znalazły się dwie piękne panie – Carina i Baccarat.

Carina jest piosenkarką umilającą swym głosem pobyt gości w mieście hazardu. Podobnie jak kapitan jest władającą, jednak jej umiejętność nie została jak na razie wyjawiona. W tę postać w studiu wcieliła się Hikari Mitsushima, aktorka filmowa i telewizyjna (m.im. Sayu Yagami w aktorskiej wersji Death Note'a z 2006 roku), jak także piosenkarka. Carina będzie jej pierwszą rolą głosową. Co do samej bohaterki jeszcze. Ma ona mieć jakieś przeszłe powiązania z nawigatorką Słomkowych Kapeluszy, a w trailerach dosyć często możemy zobaczyć ją w ich towarzystwie.

Baccarat to kolejna obdarzona diabelskimi zdolnościami członkini załogi Gran Tesoro. Jest hostessą w kasynie, a z jej mocą jego goście muszą się liczyć, jest bowiem władającą szczęść-szczęściowocem i za pomocą dotyku może sprawić, że czyjś los się odwróci. Czy na złe, czy na dobre, to już inna sprawa. Po przybyciu Słomkowych oprowadza ich po tym przybytku chciwości i żądzy zysku. Głosu użyczyła jej Nanao Arai, modelka i aktorka (Reika Sata w aktorskiej wersji Okami Shojo to Kuro Ouji z tego roku). Trzeba przyznać, że jest to jedna z ładniejszych postaci kobiecych, jakie pojawiły się w uniwersum One Piece.

Poza tymi dwiema paniami załogę zasilają dwa goryle. No, może nie dosłownie, postawni panowie w każdym razie. Dice jest niezbyt poręcznym mężczyzną posiadającym nie wyjawioną jak na razie moc. W kasynie jest on odpowiedzialny za wprowadzenie „najbardziej niesamowitej gry” dla gości. By dowiedzieć się o co dokładnie chodzi, będziemy musieli zapewne poczekać do premiery. Aktorem wcielającym się w tę postać jest Kendou Kobayashi, aktor filmowy i telewizyjny, z dotychczas dwiema rolami głosowymi na koncie – Bazuso z Berserk: Ougon Jidai-hen I - Haou no Tamago i Kirill Chapek z Michiko to Hatchin.

Szefem ochrony Gran Tesoro jest Mr. Tanaka, władający, nie inaczej, czymś w rodzaju przenik-przenikowocu. Jego umiejętność pozwala mu na przenikanie czy też wnikanie w ściany i podłogę, co jest dosyć poręczne biorąc pod uwagę to, czym się zajmuje na statku. Jego seyuu, to Gaku Hamada, kolejny aktor filmowy i telewizyjny, z dotychczas jedną rolą głosową w karierze (Zenjirou Ikeda Sarusuberi: Miss Hokusai).

Pośród nowych postaci istotniejszą jest jeszcze pewien członek Armii Rewolucjonistów, nazywany „legendarnym hazardzistą” - Raise Max. Patrząc na szkice tego pana, nie obce jest mu ogranie się do samej bielizny. Nad tym jegomościem w studiu nagraniowym pracował Kin'ya Kitaoji, aktor filmowy, telewizyjny, teatralny, działający na różnych polach, głosowo udzielający się w takich produkcjach, jak: Asura (2012) jako buddyjski mnich i Future War 198X jako Mikumo Wataru.

Zapowiedziana została też garstka bohaterów, o których poza ich seyuu na dobrą sprawę nic nie wiemy. Są to: członek załogi Długich Długich Piratów Mokin (Nadaru z duetu komediowego Koro Koro Chicken Peppers), Jimmy Myers, jeździec żółwiego samochodu, oraz czerwonookie sowy (widoczne na trailerze) (Korokke, aktor i komediant), Kent Beef Jr. i Pork (Arata Furuta, aktor teatralny i charakterystyczny) oraz żółw/ie w okularach (Okarina, członkini żeńskiej grupy kabaretowej Okazu Club). Napisałam tak nieco niepewnie o tych żółwiach, gdyż na plakacie zdaje się ich być kilka, więc może będzie ich więcej, tak jak sów i może mają one coś wspólnego z Myersem .

No ale czym byłby film kinowy bez starych znajomych. Potwierdzony został udział w filmie takich postaci jak Sabo, Koala, Sakazuki, ale też i Spandam oraz Rob Lucci, których w mandze mogliśmy zobaczyć, co prawda nie w całej okazałości, ale jednak, jako agentów CP-AISIS0. Wszystkim tym postaciom głosu użyczą ich seyuu z serii animie.

25 maja, czyli dziś, na oficjalnym twitterze filmu doniesiono o zakończeniu nagrywania dubbingu do filmu. Pozostaje wszystko ładnie opracować i marsz do kin~

One Piece Film: Gold będzie wyświetlany nie tylko w formacie 2D, ale także w kinach 3D, 4DX i MX4D. To nie koniec „atrakcji”. W wybranych japońskich kinach do 5 sierpnia film będzie można obejrzeć z napisami w języku angielskim i chińskim uproszczonym. Emisja ta będzie częścią projektu Yokoso! Eigakan firmy dystrybucyjnej T-Joy Co. Z rzeczy bardziej materialnych na widzów czekać będą różne prezenty, ale z naszego punktu widzenia najcenniejszym z nich będzie zapewne, wzorem filmów SW i Z, specjalny tomik One Piece 777. Dostanie go pierwsze 5 milionów widzów. Ciekawe, co takiego znajdzie się w tym tomie? Czy będzie to rozdział mangi wzorem tomiku 0 czy szkice i ciekawostki, jak miało to miejsce w przypadku Z. Trzeba poczekać do lipca i na internetowe doniesienia.

Tyle w Japonii. Tytułem końca dwa słowa o projekcjach zagranicznych. Dotychczas potwierdzono takowe w 5 krajach. 26 lipca, czyli raptem parę dni po oficjalnej premierze, film będzie można zobaczyć w wybranych kinach w Niemczech (36 kin) i Austrii (3) w ramach Kazé Anime Night. Lista kin. Następnie, od 28 lipca, złaknionych przygody widzów zaproszą kina w Hong Kongu, następnie pokazy specjalne odbędą się w dniach 12-14 sierpnia na Tajwanie, a od 18 sierpnia w Malezji. Od 19 sierpnia film trafi do normalnej dystrybucji kinowej na Tajwanie. Ciekawe, czy kiedyś doczekamy się podobnych premier u nas, poza filmami studia Ghibli. Indyjskie filmy coraz śmielej zaglądają do polskich kin, więc kto wie?

Ogłoszony został też mały prequel do filmu, jak to zwykle bywa. Tym razem dostaniemy telewizyjny odcinek specjalny, który zostanie wyemitowany w Japonii 16 lipca o godz. 21:00 i będzie nosić tytuł One Piece: Heatr of Gold.

Gdzieś na świecie istnieje „Czyste Złoto”, skarb, którym nawet Tesoro by nie pogardził i jest w kręgu jego zainteresować. Słomkowi piraci spotykają dziewczynę, która zna jego położenie. Wybierają się więc na poszukiwawczą przygodę na wyspę Alchemia.


Projekty postaci są autorstwa Eiichiro Ody. Będziemy mieli okazję zobaczyć Nami, Usoppa i Luffy'ego, a może tez i innych słomków, w strojach godnych poszukiwaczy złota. Na ich drodze stanie zapewne garstka nowych postaci, na czele z Mad Treasure'em, człowiekiem łańcuchem, władającym brzęk-brzękowocem (uczę się od Dybały :p). Jest on lowcą, który wykazuje się niezwykłą cierpliwością i wytrwałością w zapędzaniu swoich ofiar w kozi róg. Co ważne, jeśli chodzi o tę postać, to zapowiedź tego, iż pojawi się ona także w filmie. Głosu temu panu użyczy aktor, znany m.in. z dram i filmów Hana Yori Dango (Rui Hanazawa), Hana-Kimi (Izumi Sano), Great Teacher Onizuka (Noboru Yoshikawa) i innych, czyli Shun Oguri.

Scenariusz specjala popełnił również Tsutomu Kuroiwa, zaś reżyserem jest Tatsuya Nagamine, czyli pan odpowiedzialny za Film: Z.

To by było chyba na tyle tej epopei. Mam nadzieję, że przy takiej ilości tekstu obrazki się będą mogły elegancko wkomponować. Do tej pory ukazały się dwa 1,5-minutowe trailery. Znajdziecie je pod linkami: TRAILER 1 oraz TRAILER 2 z polskimi napisami od Umi Monogatari. Zapraszam też do facebookowej galerii, gdzie w miarę na bieżąco dodawane są nowe projekty postaci itp.

PS. Wszystkie miniaturki są klikalne, a pod nimi nieco więcej do zobaczenia.
Przeczytaj więcej      Komentarze (1)       Czytano (115)
maj 21 2016
Turniej ryboludzi: finał
Hejs
ZabawaAhoj!

Oto ostatni etap naszych ryboludzkich zmagań. Dotarła tu para, której zapewne niewielu się spodziewało. Jedną z finalistów jest postać, którą poznaliśmy lata temu, drugim zaś całkiem nowa twarz. Pozostaje więc już tylko zapytać, które z nich zaskarbiło sobie Waszą sympatię i zdobędzie tytuł ulubionego ryboluda naszych użytkowników. Pamiętajcie, że decyzja należy tylko i wyłącznie do Was.
Przy okazji chcielibyśmy podziękować naszej użytkowniczce, Czinczilli, za wykonanie grafik tabel walk do tego turnieju.

Oto krótka prezentacja zawodników:
- Kokoro - główna konduktorka Puffing Toma,
- Hack - instruktor ryboludzkiego karate i członek armii rewolucjonistów,

Tabela walk przedstawia się następująco:

Uwaga!
Przypominamy, że klikając na daną postać, odbieracie jej HP!

Dotychczasowe wyniki:
Runda I:
Pojedynek Dellinger vs Shyarly zwyciężyła Shyarly.
Pojedynek Kokoro vs Otohime zwyciężyła Kokoro.
Pojedynek Keimi vs Fisher Tiger zwyciężył Fisher Tiger.
Pojedynek Hatchan vs Jinbee zwyciężył Jinbee.
Pojedynek Hody Jones vs Shirahoshi zwyciężyła Shirahoshi.
Pojedynek Hack vs Arlong zwyciężył Hack.
Pojedynek Chew vs Neptun zwyciężył Neptun.
Pojedynek Kuroobi vs Vander Decken IX zwyciężył Kuroobi.
Runda II:
Pojedynek Shyarly vs Kokoro zwyciężyła Kokoro.
Pojedynek Fisher Tiger vs Jinbee zwyciężył Fisher Tiger.
Pojedynek Shirahoshi vs Hack zwyciężył Hack.
Pojedynek Neptun vs Kuroobi zwyciężył Neptun.
Runda III:
Pojedynek Kokoro vs Fisher Tiger zwyciężyła Kokoro.
Pojedynek Hack vs Neptun zwyciężył Hack.
Przeczytaj więcej      Komentarze (0)       Czytano (33)
maj 17 2016
821 PL
mika
Manga
Miłego czytania życzy WT i załoga One Piece Nakama.


Tłumaczenie: Okiren
Edycja: Ruri, darkstar123
Korekta: aagatka

821 - ONLINE


W rozdziale: Zou trzęsie się w posadach. W tym czasie Luffy i Momonosuke zdają się słyszeć głos, którego nikt inny nie słyszy. W końcu mały samuraj poznaje przyczynę wstrząsów i przyczynia się do ich zaprzestania.
Przeczytaj więcej      Komentarze (0)       Czytano (496)
Filemon
23/05/2016 18:41:20
Dobiłam (:

Filemon
21/05/2016 22:20:22
Dalej jest piękna <3

mika
21/05/2016 22:16:42
Ludzie nie wierzą, że Kokoro była kiedyś piękną syreną. No foch normalnie.

okiren
21/05/2016 17:05:40
Dalej, dalej, piękna syreno!

mika
17/05/2016 15:45:54
Dalej, Hack! o/

mika
10/05/2016 16:45:14
Ech, nawet raz nie zdążyłam zagłosować :-(

Komimasa
06/05/2016 08:54:54
Ale może to jest recepta, dzięki temu nie jest w stanie nikogo wkurzyć.

Komimasa
06/05/2016 08:54:35
No a co ten Kurobi w ogóle sobą prezentował w tym arku? Nic! Jeno to miał zabawne nazwy ataków, charakteru tyle co kot napłakał, a i udział w historii praktycznie żaden.

Hejs
05/05/2016 23:01:11
Nie? A myślałem, że to dlatego nikt nie lubi Luffy'ego, Zoro i Nami :v

mika
05/05/2016 20:42:09
Co Ty chcesz od Kurobiego? Widać pojawienie się w początkach serii nie przeszkadza popularności.

Filemon
05/05/2016 18:11:24
Ja liczyłam na Dellingera i Kokoro ;3

Komimasa
05/05/2016 08:04:59
Moich też okiren, nie wiem, kto mi tak ludzi ubija...

Hejs
05/05/2016 00:44:51
Najważniejsze, że jest Kuroobi. On zatrzęsie całym tym turniejem.

okiren
04/05/2016 23:01:14
Ej, ja tez liczylam na Dellingera w czolowce xD Ogolnie wiekszosci z moich faworytow juz nie ma :v

Filemon
01/05/2016 19:25:23
Przynajmniej ma normalny ryj xD

Hejs
01/05/2016 17:50:08
A mnie tam nawet nie dziwi, że akurat Dellinger przypadł Lamonie do gustu :v

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2016 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
5,275,195 unikalne wizyty
Copyright © 2009 OnePieceNakama.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone.
Theme create by BaiChi_696 & Szklana
completely modified by LuckyLuke, CichyWiatr
graphics by eyekiss

Kontakt z Administracją Strony