One Piece - Kaizoku ni Narou! Polska Strona o One Piece! - News
 
   ?
REJESTRACJA
822 PL

821 PL

820 PL

  660 PL!

  659 PL!

  658 PL!

Spamiliada 7
Autor: Ponury dnia 30/07/16 04:49
Oceń avek i sygnę nad tobą
Autor: Ponury dnia 30/07/16 04:45
Pokemon GO
Autor: Filemon dnia 30/07/16 01:33
Edukacja w Polsce
Autor: Cthulhu dnia 30/07/16 00:35
Hearthstone
Autor: Devzan dnia 29/07/16 23:30
Rozdział 834
Autor: RaijinDamiano dnia 29/07/16 20:51
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
lip 16 2016
Tomikowych wieści ciąg dalszy
mika
NowinkiCisza na morzu, cisza w komnacie. Pasowałoby ją w końcu przerwać, wszak zaległe tomiki jeszcze do omówienia zostały. Zatem bierzmy się do roboty.

Jak było już w różnych miejscach wspominane, 4 lipca był dosyć bogatą datą dla fanów One Piece. Tego dnia w Japonii ukazały się nowy tomik mangi, kolejny tomik jej spin-offa oraz następny artbook. Miło byłoby kiedyś zobaczyć Odowskie colorwalki na naszym, polskim rynku.

Tyrannosaurus, to siódmy z kolei artbook związany z One Piece. Poprzednie z nich, to One Piece Color Walk 1, One Piece Color Walk 2, One Piece Color Walk 3 Lion, One Piece Color Walk 4 Eagle, One Piece Color Walk 5 Shark i One Piece Color Walk 6 Gorilla. Ostatni z nich ukazał się w styczniu 2014 roku. Znajdujemy w nich kolorowe strony tworzone przez Odę do magazynu, ilustracje z okładek Jumpa i tomików mangi, szkice postaci i miejsc, materiały związane z filmami, a także inne ilustracje autora, nie związane bezpośrednio z jego pirackim tytułem. W Color Walkach zwykle pojawiają się też wywiady przeprowadzane przez Odę z innymi twórcami.

Najnowszy z nich liczy sobie 114 stron i zawiera materiał z okresu od 2010 roku do 2013 - od powrotu załogi na Archipelag Sabaody na Punk Hazard kończąc plus materiały tyczące One Piece Film: Z.

Ten tom jest w pewien sposób wyjątkowy. Drukowany był on bowiem nową technologią druku dzięki czemu ilustracje są wyższej jakości. Zarówno zdjęcia, jakie można znaleźć w Internecie, jak i oceny szczęśliwych posiadaczy, które można znaleźć na różnych forach, potwierdzają, że jest to zaiste gratka dla oczu.

Osobą, która tym razem musiała ulec gradowi pytań Eiichiro Ody był Masaya Tokuhiro, mangaka, u którego Oda swego czasu był asystentem. Jak wynika z wywiadu, to właśnie podczas pracy u tego autora wpadł na pomysł mangi o piratach, a także nauczył się rysować biusty. Tokuhiro jest jednym z trzech mentorów Ody, o których wspomina w komentarzu na ostatniej stronie tomiku:

Kiedy walczysz z kimś, nie możesz wygrać, nawet jeżeli orzekniesz „jestem zwycięzcą”, dopóki twój przeciwnik nie uzna swojej porażki. Z drugiej strony, kiedy sam przyznasz „jestem przegranym”, zwycięzca zostaje automatycznie wyłoniony i walka się kończy.

Relacje pomiędzy mentorem a uczniem w przemyśle mangowym przypominają to. Tylko dlatego, że pracujesz dla kogoś jako asystent,nie znaczy, że stajesz się jego uczniem. W momencie, w którym zespół nazywa swego szefa „mentorem, nauczycielem” relacje między nim a jego uczniem stają się prawdziwe.

Miałem trzy takie osoby (mentorów). Każda z nich powiedziała mi o ważnych rzeczach dzięki którym jestem kim dziś jestem. Uczeń jest tak zwanym „wiecznym przegranym”.

A teraz, to już siódmy artbook. Dziękuję Wam za wsparcie, zawsze.
Eiichiro Oda


Z ciekawostek, jakie przeniknęły do Internetu:
- Oda potwierdza, że One Piece jest inspirowany wieloma filmami;
- pierwotnie nazwa Punk Hazard brzmiała Rotten Country, cierpiało ono z powodu wojny narkotykowej;
- wydaje się, że Hawkins miał dołączyć do Siedmiu Królewskich Wojowników Mórz.

W artbooku znalazły się zwyczajowo naklejki, pocztówka z grafiką z obwoluty i duży plakat (składana czterokrotnie rozkładówka) z ilustracją z rozdziału 691, na której to znaleźli się Słomkowi w strojach z filmu Z, Zephyr i wszyscy członkowie Marynarki w wersjach ze swej młodości.

Na pewno jest to nie lada gratka dla fana serii.

Kolejną nowością był drugi tom spin-offa - One Piece Party 2, który jest tworzony przez Ei Ando, byłego asystenta Ody, i wydawany w wychodzącym dwa razy w miesiącu magazynie Saikyo Jump od grudnia 2014 roku. O nim niestety za wiele nie wiadomo. Seria ta ogólnie ma charakter komediowy. Słomkowe Kapelusze po dwuletnim przeskoku czasowym spotykają stare postacie. Rozdziały zwykle przedstawiają znane nam sceny w nieco wypaczony sposób. Dla przykładu niżej znajdziecie dwie krótkie historyjki, które opublikowane zostały w Jumpie jako materiał promocyjny dla tej premiery. Tłumaczenie: Komimasa, edycja: ja, ale jak widać, nie mam przyszłości w światku skanlatorskim…

Jeszcze na koniec parę cyferek stojących jedna koło drugiej, czyli One Piece w rankingu sprzedaży mang Oriconu za okres 27 czerwca – 10 lipca, co w sumie daje nam dwa zestawienia.

27 czerwca – 3 lipca:

Mimo że oficjalna premiera 82. tomu mangi miała miejsce 4 lipca, tomiki rozwieziono do sklepów jeszcze przed weekendem. W tym czasie sprzedało się ich 130 197 sztuk, co dało One Piece pierwsze miejsce w zestawieniu za przytoczony okres. Drugim tytułem był 3. tomik mangi shoujo Omoi, Omoware, Furi, Furare Io Sakisaki z liczną 116 327 za tydzień i 225 167 ogólnie od premiery sprzed dwóch tygodni, trzeci zaś był 7. tom Tokyo Ghoul:re z liczbą 78 974 sprzedanych kopii za dany tydzień, trzeci tydzień na liście.

4-10 lipca:

Oficjalna premiera za nami, a więc rozpoczyna się szał ciał. W tym okresie 82. tomik One Piece rozszedł się w liczbie 1 629 995 kopii, co razem ze sprzedażą weekendową daje nam 1 760 192 tomiki, czyniąc OP niekwestionowanym liderem. Porównanie jest tym razem bardzo dobre, gdyż 4 lipca swoją tomikową premierę miało kilka serii z Jumpa, co widać choćby po tym, iż pierwsze 10 miejsc opanowały tytuły wydawnictwa Shueisha. Drugie w zestawieniu jest Haikyuu 22 – 258 417 kopii (532 579 z weekendem), trzecie zaś Assassination Classroom 21 – 503 201 / 532 579 kopii. One Piece Party 2 znalazło się na 24. miejscu z liczbą 34 122 sprzedanych kopii. Na 37. mamy jeszcze 81. tom OP – 22 548 tomików za ten tydzień i 2 557 553 od jego premiery 15 tygodni temu, na początku kwietnia. Pełne zestawienie znajdziecie pod linkiem:

Przypominam przy okazji, iż dziś w japońskiej telewizji emitowany był niemal dwugodzinny odcinek specjalny One Piece: Heart of Gold, będący przedsmakiem przed nadchodzącym filmem. A do niego już tylko 7 dni~

A będzie można go zobaczyć w kolejnych krajach. Do całkiem sporej już ich liczby dołączyły kolejne. We wrześniu film będzie dostępny w Indonezji. W tym roku zobaczą go jeszcze także widzowie w Chinach i Hiszpanii. Czekamy zatem na premierę.

Tyle na dziś. Nowinek odlatuje.
Przeczytaj więcej      Komentarze (0)       Czytano (158)
lip 07 2016
Premiery tomikowe cz. 1
mika
NowinkiAhoj, pirackie szumowiny!

Od ostatniego mew lądowania minęła chwilka nieco większa, ale dziś przyfrunęły do nas z nowiuśką gazetą donoszącą o nowiuśkich tomikach. W ostatnich dniach miały bowiem miejsce aż 4 tomikowe premiery, jedna u nas i aż trzy w Japonii. Zacznijmy może od własnego podwórka.

30 czerwca J.P.Fantastica wypuściła na rynek 40. tom mangi Eiichiro Ody. Jeszcze jeden i będziemy oficjalnie w połowie obecnej historii. Tomik ten zatytułowany został Gear. Liczy ponoć aż 230 stron i mieści w sobie rozdziały z przedziału 378-388. Opis z okładki głosi:

By odbić pojmanych towarzyszy, Słomkowi z przyjaciółmi przybywają na wyspę sądu. Po swej szaleńczej szarży Luffy staje oko w oko z Blueno, zaś pozostali dokładają wszelkich starań, by do niego dołączyć. Rozpoczyna się wielka bitwa na Enies Lobby.

Na prenumeratorów czekała kolejna karta wroga. Tym razem jej bohaterem został gromowładny bóg – Enel.

Na forum tradycyjnie znajdziecie temat poświęcony nowemu tomikowi.

Według niedawno ogłoszonego planu wydawniczego JPF-u na drugą połowę roku, w 2016 czekają na nas jeszcze trzy części przygód Słomkowych Kapeluszy. Planowane są one na:

tomik 41. - 17 sierpnia
tomik 42. - 12 października
tomik 43. - 23 listopada


Tom 41. to poruszające retrospekcje Robin, zaś kolejne dwa niosą ze sobą jedną potyczkę za drugą, więc jest na co czekać, bo niewątpliwie będzie się działo.

Tyle u nas. Przenieśmy się zatem do Japonii (klikając na mgiełkę zobaczycie obwolutę i część okładki).

Spoiler okładki. 4. lipca miało swoją premierę kilka z Jumpowych serii, w tym także One Piece. Do sprzedaży trafił tom 82. zatytułowany tak jak rozdział 823, czyli Poruszenie w świecie. Tomik ten liczy sobie 224 strony i obejmuje 11 rozdziałów, od 817 do 827. Na obwolucie pojawiła się ekipa wyruszająca na ratunkową przygodę oraz pewna dawno nie widziana panna. O dziwo na okładce Pandaman się nie czai gdzieś po kątach w swych miniaturowych rozmiarach, a zagrabia najlepiej widoczną miejscówkę. Z tyłu okładki Oda zostawił też wiadomość, najprawdopodobniej skierowaną do ofiar trzęsienia ziemi, jakie nawiedziło jego rodzinne strony. Głosi ona: L/Weźcie to na spokojnie. Ch/Tak, aby nie być wyczerpanym. (czy jakoś tak ^_^'). Japońskie tomiki zwykle mają na sobie jeszcze opaskę z reklamą. Tym razem związana jest ona z promocją nadchodzącego filmu i ma złote elementy.


Zanim przejdziemy do najciekawszych wieści z SBS-ów małe wspomnienie o zmianach, jakie zaszły w rozdziałach w porównaniu z ich wersją magazynową. Najważniejszą jest chyba zmiana tytułu rozdziału 824. z „Pirackiego berka” na „Kaprys”. Kolejną jest zmiana czytania znaków w rozdziale 818, s. 12, w przypadku słowa „kamieniarz” (było sekkou, jest ishiku), ostatnią zaś wpadka rysunkowa, czyli dorysowanie zapomnianej bandażowej rękawiczki jednemu z bohaterów w rozdziale 825 (s. 13).

Pora na kącik pytań i odpowiedzi. W tym tomie poznaliśmy daty urodzin (znaczy się, Oda zaakceptował nadesłane mu przez czytelników propozycje) oraz wiek kolejnej grupy bohaterów. Zacznijmy może od dat. I tak:

- król Cobra – 13 lutego
- Carue – 8 listopada
- Pell – 23 sierpnia
- Chaka - 26 kwietnia
- Kohza – 26 maja
- Igaram – 6 grudnia
- Pica – 14 grudnia
- Pan Kotożmija – 22 listopada

Jeżeli chodzi o wiek, to zgłębiamy metryki grona onepiece'owych staruszków i pewnej młodej panny:

- Tsuru – 76 lat
- Rayleigh – 78 lat
- Garp – 78 lat
- Sengoku – 79 lat
- Roger (gdyby żył) – 77 lat
- Perona – 25 lat (i 160 cm wzrostu)

Jeśli chodzi o pannę duch jeszcze, to dowiedzieliśmy się, iż traktuje ona Morię jak własnego ojca, bowiem znalazł on ją, kiedy była jeszcze dzieckiem i wychowywał od tego czasu. Perona wciąż silnie wierzy, że Moriah żyje.

Co do naszych staruszków. Oda przyznał, że kocha starsze postacie. Czuje, że wiek dodaje nowej głębi charakterom bohaterów, zarówno kobiecym, jak i męskim. W One Piece jest wielu interesujących bohaterów w podeszłym wieku (zgadzam się z tym //mika). Pokazują, że pesel wcale nie musi osłabiać ich ćwiczonej przez lata siły.

Poznajemy także hobby członków Najgorszej Generacji. Lista ta wygląda następująco:

Luffy: przygody i imprezy
Zoro: treningi i opróżnianie napojów wysokoprocentowych
Law: wędrowanie i kolekcjonowanie pamiątkowych monet
Kid: słuchanie muzyki i kolekcjonowanie broni
Killer: bębny i gotowanie
Hawkins: projektowanie wnętrz i kąpiele
Bege: oglądanie obrazów i granie w gry planszowe
Apoo: didżejowanie i surfing
Drake: jest maniakiem gadów i zgłębia astrofizykę
Uruge: picie, uprawianie miłości i piesze wędrówki
Bonney: jedzenie i Jenga
Teach: hazard i zgłębianie/badanie historii

Z innych ciekawostek:
- Żółta łódź podwodna Piratów Serca zwie się Polar Tang;
- Sabo zapuścił swoje włosy, by ukryć bliznę na oku;
- mink renifer, do której serce Choppera zabiło mocniej, nazywa się Milky, lekarz Słomkowych zdaje się mieć rywala w miłości;
- „Uderzenie Szczęścia”, którym dysponuje Nami, jest prawdopodobnie silniejsze niż „Królewski Cios” Elizabello II, skoro zdołało powalić króla Cobrę Waleczny Król najpewniej także nie miałby najmniejszych szans;
- ulubionym daniem Doflamingo jest homar, za to nie cierpi grilla, gdyż przywołuje traumatyczne wspomnienia z dzieciństwa;
- „Misjonarz” Gambia, czyli członek załogi Barto Club, jest misjonarzem „Luffy-sempaizmu”, jeżeli kogoś dorwie, może godzinami mówić mu o tym, jak wspaniały jest Luffy i jego załoga.

Na deser przedstawiam Wam członków Wielkiej Pirackiej Floty Słomkowego Kapelusza w wersji dziecięcej:


Tyle na dziś. O nowym artbooku i kolejnych tomie spin-offa poczytacie następnym razem, bo za dużo by tego wyszło na raz.
Przeczytaj więcej      Komentarze (0)       Czytano (179)
lip 05 2016
Gra o tom nr 40: wyniki
Hejs
KonkursyAhoj!

Letnie upały nawiedzające cały kraj chwilowo odeszły w niepamięć, ale chyba zdążyły zebrać żniwo w postaci naszych jurorów, gdyż nawet po odczuwalnym spadku temperatur przez długi czas nie byli w stanie zdecydować, kto zasłużył na tomiki ufundowane przez wydawnictwo JPF. Na szczęście udało nam się opanować sytuację. Przechodząc jednak do meritum, zwycięzcami naszej zabawy okazali się madne, Murgrabia, Mithy oraz Zutoru. Wyjątkowo postanowiliśmy przyznać czwarty tomik, gdyż jeden z rysunków zapodział się w gąszczu moich prywatnych wiadomości, a po spóźnionym zaprezentowaniu go jurorom zyskał ich aprobatę.

A oto zwycięskie prace:
- praca autorstwa madne
Kliknij, aby przeczytać pracę.
- praca autorstwa Murgrabi
Kliknij, aby przeczytać pracę.
- praca autorstwa Mithy'ego

- praca autorstwa Zutoru


Wszystkie nadesłane prace możecie znaleźć w wątku konkursowym na naszym forum.

Zdobywcom tomików gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w naszej zabawie. Szczególne podziękowania składamy także wydawnictwu JPF, które jest sponsorem niniejszego konkursu.

PS: Przypominamy zwycięzcom o przesłaniu danych osobowych głównemu administratorowi, Komimasie.
Przeczytaj więcej      Komentarze (0)       Czytano (48)
|||
mika
16/07/2016 22:01:49
Albo jednak nie dziś. Ale postaram się to zrobić jak tylko WT podzieli tytuł należycie na tomy miast luzem rozdziały wrzucać.

mika
16/07/2016 12:17:30
Sorki, dopiero zauważyłam. Poprawię wieczorem.

denefcl
11/07/2016 16:26:25
linki z mangi Half Prince wygasły

Komimasa
06/07/2016 11:28:24
Trochę się pospieszyłem, bo jednak dziś nie wyślę, w końcu jeszcze nie napłynęły do mnie adresyxd

Komimasa
05/07/2016 19:35:07
Dziś otrzymałem tomiki i dziś już poszły za zwycięstwo w poprzednim konkursie, także niedługo powinny dojść. A jeszcze dziś pewnie wyniki o 40 tom i jutro wysyłka.

mika
18/06/2016 22:52:24
"Freezing" naprawiony.

Komimasa
10/06/2016 22:10:47
Ciekaw jestem jak wypadnie ten film Warcrafta. Choć dzieła na miarę Władcy Pierścieni to się nie spodziewam.

Komimasa
10/06/2016 21:18:26
No najpierw to trzeba by je zrobić a tu z kolei pojawił się dość duży problem, bo nie ma osoby, która by robiła hardka i upload

pca21
10/06/2016 15:58:05
kiedy dodacie reszte odcinkow?

Komimasa
06/06/2016 12:26:43
Faktycznie, Adirox, rzadko Cię tutaj widuję Pfft

Adirox
05/06/2016 14:02:19
Boska aktywność xd

Filemon
23/05/2016 18:41:20
Dobiłam (:

Filemon
21/05/2016 22:20:22
Dalej jest piękna <3

mika
21/05/2016 22:16:42
Ludzie nie wierzą, że Kokoro była kiedyś piękną syreną. No foch normalnie.

okiren
21/05/2016 17:05:40
Dalej, dalej, piękna syreno!

mika
17/05/2016 15:45:54
Dalej, Hack! o/

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2016 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
5,422,169 unikalne wizyty
Copyright © 2009 OnePieceNakama.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone.
Theme create by BaiChi_696 & Szklana
completely modified by LuckyLuke, CichyWiatr
graphics by eyekiss

Kontakt z Administracją Strony