REJESTRACJA
952 PL

951 PL

Roz. 950 PL

  901 PL!

  900 PL!

  899 PL!

Story Cubes (komentarze)
Autor: Szczery dnia 18/09/19 00:06
The Star Hero Tyggarman
Autor: jaggy dnia 17/09/19 23:43
Story Cubes 11: Szklana Pogoda -..
Autor: fuszioms dnia 17/09/19 20:57
Story Cubes 11: Szklana Pogoda
Autor: fuszioms dnia 17/09/19 17:40
Rozdział 955
Autor: Tom D Kame dnia 15/09/19 13:15
Story Cubes: Mastodonia - Układ..
Autor: Orzi dnia 14/09/19 20:28
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
wrz 04 2019
Relacja z Hikari!
Komimasa


Moje wrażenie z konwentu. Zanim przejdę do właściwej recenzji, czy raczej relacji, zaznaczę, że nie jestem zwolennikiem lania wody dla samego lania. Chodzi o to, że chcę, by ta recenzja faktycznie powiedziała coś o tym, jak ten konwent naprawdę wyglądał. Czym różni się na tle innych. Nie będę więc bez potrzeby słodził, a i łyżka dziegciu się znajdzie. Gotowi? No to jedziemy.

Aby osłodzić wszystkich ostatnie dni wakacji, ekipa Contrust przygotowała dla fanów mangi&anime nie lada atrakcję w postaci Hikari 2019. Pomysł z datą był strzałem w dziesiątkę, bo jak rozmawiałem z niejedną osobą, był to dla nich ostatni moment wytchnięcia, nim rzucą się w spiralę codziennych obowiązków. Jest to też końcówka sezonu urlopowego więc termin na konwent nie mógł być lepszy.
Jeśli to był czyjś pierwszy konwent, nie mógł trafić lepiej, bo organizacja przygotowała pieczołowicie dopracowany niezbędnik konwentowicza, o tym, co gdzie i jak, w przystępnej, zabawnej formie. Aż przytoczę jedno zdanie z przewodnika: „Dezodorant to nie prysznic”. Można było się z niego dowiedzieć wszystkiego, a zgubić na konwencie też się nie szło, bo w dość dogodnie miejscu znajdował się punkt informacyjny, obsługiwany przez sympatyczną panią, która zaraz pomogła rozwiązać każdy nasz logistyczny problem.

Lokalizacja.
Jeśli chodzi o lokalizację, grzechem nie byłoby tu się na chwilę zatrzymać. Bywałem na wielu konwentach, zarówno tych masowych jak Pyrkon, Magni, jak i takich „szkolnych”, i muszę powiedzieć, że miejscówka była GENIALNA. Robotę głównie robi zielony teren wokół szkoły no i oczywiście bezpośrednie wyjście na park Cytadela. Można powiedzieć, że „samo się zrobiło”, ale jak to się mówi, wybranie dobrej lokalizacji to połowa sukcesu, a ekipa Hikari nie mogła wybrać lepiej. Architektura szkoły też w mojej ocenie wypada pozytywnie, bo nie ma tam jakichś zagmatwanych korytarzy, ale nie jest też nudna, a przede wszystkim – szkoła ta ma sporo wyjść na zewnątrz, co w upalny dzień było jak zbawienie. Budynek nie jest też przesadnie duży, więc na konwencie panowała taka przyjazna, rodzinna atmosferka. Jakby tego było mało wokoło jest ogromny, darmowy parking. Serio. Niejeden ośrodek wczasowy takiego by się nie powstydził.
Nie brakowało też toalet, choć przyznam, że muszli klozetowych już bardziej. Jeśli chodzi o standard, jak na szkolne standardy w porządku. Ekipa zatroszczyła się też o to, by było gdzie zjeść ponieważ cały czas działała kawiarenka, w której można było posmakować wschodniej kuchni. Jeśli chodzi o spanie, tutaj sprawa nie wyglądała źle, ale po sleepach widać było, że frekwencja przerosła trochę oczekiwania uczestników. Bardzo w porządku było ze strony Hikari, że od razu zastrzegali później, że nie ma już miejsc noclegowych. Dzięki czemu nikt nie robił sobie nadziei i nie było wszędzie walających się po szkole gdzie popadnie śpiworów.

Co dalej? Ekipa postarała się, by czuć było w powietrzu klimat konwentu traktującego o kulturach dalekiego wschodu. Przypominały o tym liczne dekoracje, takie jak choćby papierowe lampiony, rozstawione klimatyczne parawany czy inne mniejsze akcenty, przy czym nie czuło się też przesytu. Same pomieszczenia nazywano dojo, np dojo planszowe. Całość uzupełniali co i rusz gdzieś pojawiający się helperzy-ninja, czy uczestnicy w specjalnych Hikarowych koszulkach. Cała hierarchia była pomyślana na modłę japońską: szogun, samurajowie, ninja. Mała rzecz, a cieszy.

Wystawcy
Przy samym wejściu do szkoły już stali rozstawieni pierwsi wystawcy w tym KIK, który robił co mógł, by szybko obsłużyć klienta i, po okazyjnej cenie, wręczyć mu ukochany tomik mangi. W głębi zaś był istny ryneczek, czyli rozstawieni po obu stronach szerokiego korytarza wystawcy, od których można było kupić, co dusza zapragnęła, a budżet mógł udźwignąć. Od biżuterii, jedzenia sprowadzonego z Japonii, po kubki, koszulki, poduszki, plakaty, figurki, no było wszystko. Ręka w górę, kto wrócił z odchudzonym portfelemxd

Atrakcje, czyli co można było porobić na konwencie.
Organizatorzy postarali się, by tych nie brakowało, ale nie będę lał wody i napiszę o tym, co pod tym względem, wyróżnia Hikari na tle innych. Karaoke – Że było, każdy wie, że ludzie mogli do woli zdzierać gardło – to też, ale że można było śpiewać naraz w 8 osób? Wow. Jak tyle osób śpiewało do mikrofonu, to sobie możecie wyobrazić, ile było uczestników, którzy im akompaniowali xd Dalej mieliśmy strefę gier muzycznych, gdzie można było pograć chyba we wszystkie bardziej znane typy gier muzycznych. Uderzać w przyciski na automacie, na jakiejś konsolce, walić w bębenki, do wyboru, do koloru. Tutaj nie mam nic do zarzucenia. Jeśli chodzi o konsolówkę tutaj było gorzej. Raz, że dominowały Xboxy (a kogo nie zapytasz, wolałby PS), dwa, mało było stanowisk do grania, bo w sumie tylko 4. Tutaj też niezrozumiała jest dla mnie decyzja organizatorów konsolówki, by dawać do pogrania tytuły świeże, ale turnieje robić jakieś retro, i to jeszcze zmieniając to na ostatnią chwilę, nie będąc do tego przygotowanym. Turniej też zorganizowano o 2 w nocy. Super, że coś było w nocy, ale brakowało czegoś wieczorem. 2 turnieje w ciągu dnia/nocy to moim zdaniem minimum. Także konsolówka ma nad czym pracować, by w przyszłym roku było lepiej. Mimo to, na konsolówce spędziłem sporo czasu dobrze się bawiąc, więc jakoś bardzo źle też nie było. Jeśli zaś chodzi o dojo planszówkowe, to doznałem szoku. Organizowała to 2 Era i zrobili planszówki na Hikari na poziomie Pyrkonu! Może nie rozmachem, bo stołów do grania było znacznie, znacznie mniej (jak w klasie), ale za to można było wybierać spośród 250 tytułów, które mieli na stanie, a poza tym, prowadziły to osoby kompetentne, umiejące doradzić i co ważniejsze – wyjaśnić zasady! Tak! Nie trzeba było nawet brać instrukcji do ręki, wybieracie grę, siadacie i wszystko jest Wam tłumaczone. Mega!
Cały czas był tez czynny punkt "pogotowie Cosplayowe", gdzie co i rusz przewijali się cosplayerzy, więc jak widać, dobrze, że było.

Co się tyczy prelekcji, tutaj tematyka była przeróżna. Mnie osobiście najbardziej zainteresował wywiad z Pawłem Dybałą i Owocem, który odbył się tam, gdzie potem cosplay, więc było konfortowo i do tego z klimą. Nie brakowało jednak ciekawych paneli nie tylko poświęconych pracy tłumacza, ale oczywiście różnym seriom. Żałuję też, że nie mogło mnie być na fandomowym „Jeden z Dziesięciu”, ale się przecież nie rozdwoję. Odbywały się też liczne warsztaty w tym kaligrafii czy zakładania Yukat prowadzone przez Japonkę, także fanom kultury wschodzącego słońca mógł być więcej niż usatysfakcjonowany.

Główna atrakcja Rakugo i Cosplay
Powiem tak, za cosplayami nigdy nie przepadałem, ale nie żałuję, że na to poszedłem. Zacznę jednak od Rakugo czyli występów jednego aktora, który siedzi na zabutonie i opowiada zabawną często historyjkę. Rafał ochrzczony przez konwentowiczów Pomidorem, był naprawdę świetny. Jego występ nie był zbyt długi, ale ciekawy, zabawny, wciągający. To się po prostu dobrze oglądało. Był to też dobry sposób, jak zająć widzów w oczekiwaniu na werdykt jury. Warto dodać, że grupa, do której należy, jest oficjalnym ambasadorem Rakugo w Polsce.
Pora przejść do gwoździa programu czyli cosplayu. Aula, na której się to odbywało, była bardzo wygodna. Można powiedzieć, że człowiek czuł się jak w teatrze czy w kinie. Poza tym oświetlenie było bardzo spoko, udźwiękowienie też, ale największą robotę robili cosplayerzy i oczywiście prowadzący. Tego trudnego zadania podjął się Rafał z Rakugo. Przyznam, że miejscami wychodziło mu to naprawdę świetnie. Na pewno mogło to wyjść lepiej, ale dominowała pozytywna aura, energia i dobre suchary. Jeśli chodzi o występy, tutaj już wkrada się moja subiektywna ocena, więc powiem tylko, że stroje były dopracowane i było parę perełek. Mnie najbardziej spodobał się występ z Coco no i zakradanie się do gościa co piekł kiełbaski przez wielkie cośxd Pozytywnym akcentem było też dla mnie to, ile było postaci z gier. Brakowało mi jednak przy zapowiedziach grafik postaci, które za chwilę zobaczymy na scenie. Żeby człowiek mógł porównać strój, skojarzyć postać itd. Pozytywnie też odbieram zakończenie poprowadzone przez szoguna i resztę. Oklaski i podziękowania jak najbardziej zasłużone. Widownia też dała radę. Wprawdzie z armatki wodnej potraktowałbym wszystkich, którzy skandowali „krzesło” (raz okej, ale tyle?), bo było to nie w porządku wobec super Vipa czy innych osób, które faktycznie zasłużyły na uwagę i oklaski, ale zrewanżowali się śpiewając nagle Króla Lwa czy Króla Szamanów, do czego chętnie dołączyłem.

Konwent nocą.
Specjalnie dla nocnych marków przygotowano złożoną i ciekawą w swoich założeniach grę konwentową, gdzie chodziło o to, by wypełniać różne zadania. Były pewne ograniczenia i zadania mogłyby być łatwiejsze, ale i tak spoko, że coś takiego w ogóle przewidziano! Do tego, panie i panowie, konsolówka, gry muzyczne, planszówki – wszystko działało 24 godziny na dobę! Nie tak jak na niektórych konwentach „8 godzin przerwy” i człowiek nie ma, co ze sobą zrobić. Mało tego, pierwszy raz widziałem, by jakieś turnieje czy to na planszówkach czy na konsolówce, odbywały się właśnie w nocy! Wow! Także na brak atrakcji nocnych nie szło narzekać, choć przydałoby się tego trochę więcej. I choć turnieje nocne miały z pewnością swoje plusy, to przez to czułem, że coś by się przydało między 21-24. Wszystko prężnie działało, ale było już po cosplayu i jakiś turniej w tych godzinach na pewno by nie zaszkodził.

Ogólne wrażenia.
Bardzo pozytywne. Szczerze powiem, że dawno tak dobrze nie spędziłem konwentu, a dodać należy, że przyszedłem sam jak palec, więc nie miałem ani do kogo z początku gęby otworzyć, ani z kim pograć w planszówki. Mimo to zaraz znajdowali się ludzie, z którymi można było pogadać czy zagrać, a szereg atrakcji sprawiał, że nie szło się nudzić. Jeśli ktoś był z grupą, to na planszówkach równie dobrze mógł siedzieć i całą noc, wcale nie będąc skazanym na granie w stare, sprawdzone tytuły. Lokalizacja była świetna, a i klimacik również. Super, że obok takich dużych imprez znajdują się ludzie, którzy chcą organizować też coś mniejszego i za niewygórowane pieniądze dają nam możliwość bawić się na tak dobrze zorganizowanym konwencie. Jestem ciekaw, jakie wnioski wyciągną na przyszłość, ale już teraz wiem, że chętnie się tam za rok pojawią, bo zabawa jest przednia. Mam nadzieję, że Wy także:)
Przeczytaj więcej      Komentarze (0)       Czytano (12)
wrz 03 2019
900 PL!
SLAWO89
Anime
Odcinek 900
Najwspanialszy dzień w jej życiu
Nadobna Tama pierwszy raz je kleik z słodkiej fasoli!
Tłumaczenie: Komimasa
Korekta: Laquer
Czasówka: Imi
Typesetting: Komi & Imi
Hardsub & Upload: SLAWO89Jeśli macie jakieś uwagi odnośnie napisów, możecie je śmiało kierować też TUTAJ, lub po prostu pod tym newsem! Zachęcamy też do komentowania odcinka, bo jest naprawdę zacny!
Przeczytaj więcej      Komentarze (2)       Czytano (148)
wrz 02 2019
Hosting 2019 opłacony!
Komimasa
NowinkiDziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego wspólnego sukcesu! Jesteście wielcy i wspaniali! Strasznie mi też miło widzieć te same nicki takie jak teos, adrastea, których nie mogę nie podkreślić, bo oni rok w rok nas wspierają! Łał, nawet nie zdawałem sobie z tego tak sprawy, wiedziałem, że często no ale... WOW. Specjalne podziękowania należą się także naszemu byłemu uploadrowi Ryuudze, który znów wspomógł naszą sprawę bardzo niebagatelną kwotą. Aż mi głupio. Szkoda, że nie ma trochę więcej wpłat symbolicznych tak po 5-10zł, ale od większej ilości osób. Może w przyszłym roku tak sypniemy taką górą Kazimierzy Wielkich:) Najważniejsze, że daliście radę. Ani przez chwilę w Was nie zwątpiłem:)
To naprawdę wielka radość widzieć, że to, co robimy, nie jest ludziom obojętne. Tym razem mamy też wpłatę specjalnie z dedykacją dla Wanted Teamu, także jak widać, nasza grupa skanlacyjna także na grono wiernych fanów nie może narzekać.
A oto lista wszystkich, którzy nas w tym roku postanowili wesprzeć:

2.09 Humbol - 15zł
2.09 teos - 35zł
2.09 Ryuuga - 200zł
29.08 Raikage - 30zł
29.08 andastea - 50zł
6.08 - Orzi - 118zł
6.08 Crewconowicze* - 132
3.07 Hejnalistam - 100zł
5.02 Tomasz K - 50zł

Krótko mówiąc nakama, która była na zjeździe i resztę pieniędzy ze składki przeznaczyła na ten szczytny cel.

Przeczytaj więcej      Komentarze (0)       Czytano (9)
 
Roku
18/09/2019 11:24:06
Wyszedł 953 a nie ma newsa, czemu ???

HUMBOL
03/09/2019 11:21:33
No i super. Cieszę się, że kolejny rok będzie można oglądać One Piece z tak świetnym tłumaczeniem. Podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do opłacenia serwera!

Komimasa
30/08/2019 21:39:25
Tak... Dałem, tylko kod skiełbasiłem... Dzięki za czujność.

HUMBOL
30/08/2019 20:13:29
Komi, w newsie o składce na serwer nie dałeś hiperłącza na >TUTAJ< Grin jak rozumiem to miał być odnośnik do podstronki o dotacji? Smile

Zibii
12/08/2019 15:26:31
Z tego, co pamiętam to Oni(VariaScans) dodawali skanlacje z D. Gray-man. No ostatnio wyszedł nowy to sobie poczytam, ale się nie da. A dlaczego strona nie działa to nie wiem. Szkoda.

Komimasa
12/08/2019 07:43:45
To Ci od KHR lata temu? Bo tak coś kojarzę. Oni chyba upadli, ale głowy nie dam, czy to to.

sosik102
07/08/2019 01:01:17
Siema wie ktoś czemu nie działa reader variascans?

Komimasa
11/07/2019 12:56:07
Nie rozumiem, w czym problem z tym miejscem na avatar. Imo jest w dobrym miejscu.

Komimasa
11/07/2019 12:55:19
Regulaminem w skrócie jest nie przeklinanie i nie spolerowanie wydarzeń z mangi. Po więcej szczegółów odsyłam do kompasu po prawej u gory "forum" i tam "regulamin"

apap
10/07/2019 01:31:09
Ogólnie, pomyliłem miejsca publikowania awatarów na profilu, jest mi wstyd dałoby radę jakoś to odwrócić? xd

apap
10/07/2019 01:24:39
Siemanko wariaciki, jak coś jestem dobry na ból głowy po zbyt krótkich odcinkach. Jestem świerzak, potrzeba mi kocenia, gdzie znajdę regulamin forum? Z Wyrazami Szacunku apap

Komimasa
05/07/2019 17:43:18
Siemka. Zależy których. Czasem też jest tak, że to nie działa u kogoś. Możesz wysłać mi po prostu PW. Wtedy, na ile będzie się dało, będziemy działać Smile

Ishiyan
04/07/2019 18:21:03
Hej. Jestem nowy, więc dzięki za wyrozumiałość. Gdzie można zgłosić, których odcinków nie można pobrać/oglądać? Jest tego troszkę.

Komimasa
27/05/2019 01:16:52
Dziwne pytanie. Z założenia to raczej jak kończy się oglądać i czuje się niedosyt, ludzie biorą się za mangę. Myślę, że to zależy od indywidualnych preferencji.

AlfaOmegaXD
26/05/2019 21:10:52
potem zacząc czytac

AlfaOmegaXD
26/05/2019 21:10:24
Aha, rozumiem ale mam jeszcze jedno pytanie tez sie nawiazuje do anime i mangi a mianowicie lepiej przeczytac mange teraz jak jestem juz w trakcie ogladania OP czy lepiej pierwsze skonczyc ogladac a p

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
7,868,315 unikalne wizyty
Copyright © 2009 OnePieceNakama.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone.
Theme create by BaiChi_696 & Szklana
completely modified by LuckyLuke, CichyWiatr
graphics by eyekiss

Kontakt z Administracją Strony